@Greg (10.02.2017 19:44): Stačí se podívat na věk u zdejších uživatelů a zjistíš, že to tak překvapivé není, idkyž u některých nynějších diskuzí by se tomu i člověk divil :)
Průměrný věk počítačovýho hráče je 35 let? Jsem nečekal :D
@M (03.02.2017 22:29): Vůbec ne, drahý kolego. Já jsem si moc dobře vědom toho, co jsem napsal, jestli se chceš hádat nebo trolit, tak tady najdeš dost lidí, jenž mají energii vést tadkový typ diskuze. Já jsem moc starej a unavanej na takový diskuze.
@Red (03.02.2017 22:28): :D Čti pořádně. Tam je AŽ 30 tisíc. A navíc tuším po DVOU letech.

Jinak já jsem třeba v IT a mám úplný hovno. Ale nevadí mi to, protože jsem se to v podstatě učil až v práci, tak to bylo vymyšlený a domluvený. Časem, pokud tam vydržím, bych mi to mělo hodit nějakých aspoň 40K čistýho (spíš víc) měsíčně, po pár letech. Ale nikdy by mě nenapadlo se pohoršovat nad tím, že skladník někde bere 30 tisíc. Já lidem přeju, aby se měli dobře.
@GodOfTheSick (03.02.2017 22:21): Minimálny plat v Germánii = 1 473,00 EUR za mesiac.
Minimálny plat v Luxemburgsku = 1922.96 EUR za mesiac.

Český programátor má vyšší životný štandard ako má tá upratovačka na západe, ale (bohužiaľ) nie o moc veľa to je fakt. Treba zohľadniť aj reálne minimálne životné náklady za mesiac.
Jinak jsem teď v metru viděl nějakou reklamu hledáme skladníka za 30k+výčet benefitů. To je skoro jako já, přitom skladníka mám, možná mylně, zařazenýho že to může dělat skoro každý. U nás programátoři berou kolem 75k.
@pajmič (03.02.2017 22:14): Nechápu. Pochopil jsi, co jsem psal? Já nepíšu, že je scestné poukazovat na to, že v Německu atd. jsou vyšší platy. Ale že je scestné poukazovat na to, že v Německu má programátor tolik a tolik, když tam má víc prostě každý, bez ohledu na profesi. Je podle tebe normální, že by tady měli programátoři platy jako v Německu a všichni ostatní ne? Tak možná proto pracuješ ve fabrice za 12 tisíc, když si nedokážeš spojit ani základní matematická pravidla.
Argumentovat tady Německem a dalšími zeměmi je NAPROSTO scestné. I prodavačka má v Německu mnohem víc než prodavačka tady. Logicky tam bude mít i programátor víc než tady, když tam mají víc všechny profese. Jestli vám to nepřijde logické, na chvilku se zastavte a zamyslete, jak že to vlastně funguje ekonomika...
@orromis (03.02.2017 21:44): Tak ono jde o jev globální, zlatý čas ajťáků skončí a platy půjdou dolů. Nejen v ČR ale i ve světě. Stejně jako se znalostí angličtiny teď bude znalost několika program. jazyků po základní škole samozřejmostí.
A to jsou IT obecne preplaceny. 45 neni hitparada, ale ono to nevydrzi vecne a pujde to jeste niz.
@pajmič (03.02.2017 20:42): To ale nemozes takto globalne porovnavat, umyvac riadu v Luxemburgsku zarobi min. 1600 Eur.
BTW ti Blizzardaci su pekni zgrlosi, to ale maju zakladne snad v Indii nebo co.

@M (03.02.2017 19:55): Schopny programator v USA, Nemecku, Japonsku atd zarobi v danom state viac ako Vacsina pracujucich, to je dane z podstaty "nenahraditelnosti / odbornosti" daneho povolania. Keby vedel programovat kazdy negramotny kokotko tak su platy programatorov na hranici minimalnej mzdy.
@M (03.02.2017 19:55): my se ale jaksi nebavíme o platu v porovnání s uklízečkama. 45K hrubýho není v sektoru programování v hlavním městě žádná hitparáda. To je prostě fakt.
Já nevím, ale přijde mi k smíchu psát, že 45k není hitparáda a podobně. Pořád je to víc, než kolik vydělává VĚTŠINA lidí, a navíc je to tvl nástupák. Platy v týhle zemi u jiných profesí jsou těžkej průser a přežívání. Tohle je luxus.
A dyť se mu tam stejně budou hlásit samý fanboyové co o programování nic neví. To bude výběrko za všechny prachy :D
@Walome (03.02.2017 18:28): Třeba GodOfTheSick dole "Zajímavý je plat. Při 60 lidech jsou jenom mzdové náklady za rok asi 40 mega, čili od začátku vývoje víc než 200 mega. Ostatní náklady raději nebudu domýšlet, ale jsem zvědav kolik prodají a jak se to zaplatí :-)"
A tak Vávra tam píše že v případě dobrý praxe může dostat víc. 45 jako nástupák pro absolventa bez praxe, v herním průmyslu, není k zahození. Ikdyž to samozřejmě není nějaká extra hitparáda.
Lol, on fakt někomu přijde plat "až 45 tisíc" pro programátora v Praze jako neobvykle vysokej?
@Paul (03.02.2017 15:19): Smlouva o dílo není zaměstnanecký poměr a warhorse. "společnost něměla v období 2015 kromě únor-květen, kdy měla pouze jednoho zaměstnance 2015 žádné zaměstnance.
Prostě to maj všechno přes smlouvu o dílo ... a pokud někdo z vás nemá přístup k jejich účetnictví, tak se těžko dozvíme kolik maj ...
Každopádně v roce 2016 to může být třeba jiné a opravdu mají zaměstnanci, ale v roce 2014/2015 měli max jednoho.
Je to hnus, že je ani nezaměstnají, ale nechce se jim platit odvody no ...
Pokud mají 100 zaměstnanců, pokud by měl každý brát cca 30 tis čistého ( bez dítěte, bez manželky ), tak za rok by jejich Mzdové náklady při počtu 100 zaměstnanců cca 64 milionů, což oni asi nevypláznou, že ? Protože B2 ( spadají sem veškeré služby )mají celkově za rok 2015 pouze cca 54 milionů.
Každopádně 45 tis před zdaněním / měsíčně je na programátora v Praze docela výsměch, takovej člověk bude rád, když mu z toho zůstane 30 čistého :)
Taky jsem to dnes videl na fb a twitteru a bavil se o tom s lidma. Za tu pozici je 30k malo, ale proste platy nejsou zadna slava. Pokud to teda nebude nekdo vylozene lepsi, tak nejspis nebude mit vic z toho rozsahu penez. Ale rozhodne to (i tech 30) nemaji vsichni. Takze tak.