@USER47 (04.03.2016 19:22): Hodnotím to čistě jako kvalitu HERNÍHO scénáře, nesrovnávám to s filmama nebo knížkama, které jsou kvalitou úplně jinde. Asi hraju špatné hry, ale nevybavuju si, že bych hrál něco, co by mělo lepší nebo chytlavější děj než Mafia :-)
Já nevím, Mafiu podle mě může za nějak skvěle napsanou hru považovat leda někdo, kdo nečetl nějakou dobrou knížku a neviděl moc dobrých filmů. Nemyslím to nijak urážlivě, ale ta hra prostě fakt není skvěle napsaná. Jasně, že tou dobou na to lidi valili bulvy, protože to bylo na vysoké úrovni na to, že je to HRA. Ale psaní je dneska úplně někde jinde...

Vávra podle mě neumí moc dobře psát, protože není moc dobrý psycholog, a to prostě je k psaní dobrých postav potřeba. Člověk musí umět chápat jiné lidi a umět se do nich vcítit, ale Vávra všechno vidí jen ve světle, ve kterém se na věci dívá on, prostě všechno vidí jednostranně a jednoduše. Tak mi to přijde.
@Hoonza (04.03.2016 18:40): Nedělejme z toho zase nějakej dialogovej über majstrštyk. Prostě to bylo fajn, ale byl to slepenec žánrových klišé z knih a filmů.

Ale to je obecně problém her, kde scénárista není tím, který hru staví kámen po kameni jako je tomu třeba u knížek a filmů. U her scénárista slepuje to, co pro něj navrhují jiní.

Jakkoliv je Mafia boží, tak mi v ní ty dialogy v češtině taky místy přišly krkolomný. Ale místy taky boží (proslov o kriplkáře je nezapomenutelnej). Paradoxně ale anglická verze mi přišla ještě o dost přirozenější a lepší.
Kecy v traileru byly v pohodě. Jasně, trochu klišé a patosu, ale sedlo to.
Ale houby, mně Vávra až tak netankuje, ale na to, abych Mafii označil za skvěle napsanou hru, by mi muselo bejt dvanáct a můj kulturní přehled by musel bejt zaseklej někde na úrovni Power Rangers.
Spisovatelské veledílo to nebylo, ale i tak to byla skvěle napsaná hra. Teď jsou najednou všichni strašně chytří a přestože v době vydání na to čuměli s otevřenou hubou, tak najednou to zase tak dobré není... A věřím, že příčina je hlavně to, že Vávra leží tolika lidem v žaludku.
Ty dialogy byly vždycky krkolomný, nepřirozený a plný klišé. Lidi u nás si to pamatujou, protože to byla jedna z mála velkejch příběhovejch her nadabovanejch do češtiny, ale žádný spisovatelský veledílo to fakt nebylo.
Vávra k traileru:

"Tak já jen napsal ty kecy"

Inu, doufám, že většinu hry napíšou jiný lidi. Vávra nikdy psát moc neuměl, je vidět, že se za ty roky nic nezměnilo.
Nevim no, ja tuhle reakci moc nechapu. Stejne jako jsem nechapal, kdyz se CDPR tak dotklo, ze lidi resili, ze Zaklinac 3 vypada podstatne hur nez v roce 2013, coz je pravda. Brat hru jako dite je hloupe, dite se proste narodi takove a makove a nejde to menit, hru vylozene clovek vedome formuje, takze si z kritiky i muze vzit neco dobreho.
@USER47 (04.03.2016 01:25): No jo, nejde mi o to, aby to bylo na GOGu, GOG dávám jako příklad, nechápu, proč si nemůžu prostě stáhnout instalačku bety a nepoužít steam. Vůbec ten sajrajt nechci v PC a vlastně si tu hru ani už nezahraju, protože se na ten steam account prostě nelognu.

Přitom na FB píšou "BETA UPDATE! If you are a new backer, log into your profile on www.kingdomcomerpg.com and download the launcher to get access!
If you already had Alpha access, just let Steam make the work for you"

Takže to vypadá, že kdo zaplatil až teď, může si stáhnout betu i bez steamu, ale kdo už má na steamu alphu, má smůlu. WTF.
Ono to prej nejspíš na gogu bude, ale v rámci průběžně patchovanýho early accessu je pro ně mnohem lepší tenhle jednotnej systém.
Svázat to napevno se steamem je naopak velmi chytrý rozhodnutí, ušetřej si spoustu práce a sraní se s alternativníma způsobama distribuce.:-P
To je v prdeli, vyšla beta, a já se nedostanu na steam, který jsem si založil jenom kvůli týhle hře. A heslo si nemůžu obnovit, protože už si ani nepamatuju e-mail ke steamu, protože ten jsem si založil jen kvůli tomu steamu (svůj normální mail jsem tam dát nemohl, už je totiž spojenej s nějakým dávno zapomenutým steam účtem, co nepoužívám a zakládal jsem si ho asi jen tak). Jsem kretén :D
A Warhorse jsou kreténi, že jejich hra nejde hrát bez steamu...
Až jsem si z toho traileru vzpomněl na Bannerlord, už aby to taky vyšlo :)
Docela pěkný. Akorát ten monolog byl dost cheesy, closeupy na ošklivej Jindřichův ksicht se šedým zákalem si mohli odpustit a "character customization" obvykle neznamená, že postavě půjde změnit zbraň, brnění a nic jinýho...
@Gordon (03.03.2016 17:33): Jde o to, že pokud na něčem dlouho a usilovně pracuješ, staneš se na tom emocionálně závislý, když ti to pak někdo kritizuje či pomlouvá, je to jako by ti někdo mlátil tvoje děcko nebo prznil holku :)
Nevíte někdo, jak dlouho trvá steamu poslat ten kód na změnu hesla? Mám tam akorát tuhle jednu hru, a heslo jsem zapomněl :D
Ten blonďatý hitlerjugend z Warhorse v nějakém videu tvrdil, že dnes výjde BETA... Je to tak nebo to bylo myšlěno jen pro novináře?
@USER47 (03.03.2016 15:16): Ber to tak, že na tý hře dělaji už čtyřu roky(?) a od začátku měl nějakou vizi něčeho co nidko jiný ještě údajně neudělal. Přijmout kritiku je těžké, obzvlášt pro někoho jako Vávra, ale tu jeho frustraci chápu. Vždyt tady na databázi jsou lidi se ochotný zabít kvůli tomu, že někdo někomu dal mínusko u tříodstavcového komentáře :)
Lesy jsou tam podle mě i proto, aby nebylo vidět, že mapa je relativně malá. Díky lesům se pak nemusí dělat ta Vávrova oblíbená "potato land".:)

Navíc to samozřejmě i vizuálně působí líp, než kdyby to byla odlesněná placka.
@Garion (03.03.2016 13:52): Asi jo, no. Ono je fakt, že logicky ty souboje dávají smysl - boj by měl být pomalý a rozvážný. Jenomže je tu jedno velké ale - lidi nejsou stroje, takže v reálu je boj spíš plný dynamiky a emocí, tady působí NPC jako roboti.

Jinak celkově mi na té hře vadí víc věcí - třeba ta krajina. Jak jsou tam ty kreslené obrázky a mluví tam vypravěč (nevíte někdo, jak se tomuto správně říká? :D), tak to navozuje docela temnou atmosféru, ale reálná hra je pak světlá - svítí sluníčko, všude je plno zeleně, temnota pryč. Tohle mě třeba sralo u Zaklínače 3, i když tam byla temnota aspoň někde, tak uvidíme, jestli tady bude taky.
Upřímně moc nerozumím tomu, proč tam je tolik lesů - sami tvůrci říkají, že tou dobou jich bylo méně, a historicky se teda snaží držet větších maličkostí, než je vzhled krajiny. Je to takový rozporuplný maglajz. Ale jako zahraju si to rád.
No blbě to určitě vypadá, ten souboj je tragikomický. Otázka je, jestli i to, jak vypadají souboje, je akorát záležitostí bety. Podle mě ani ne, ty souboje si myslím, že budou takhle blbě vypadat vždycky, když budou dvě NPC bojovat stejným, tedy oproti realitě zpomaleným stylem, co hráč vs NPC. On totiž ten souboj oproti realitě zpomalený je, říkali to i tvůrci, že jinak by to hráči nedokázali ovládat, a je to logické - ale dvě NPC by se podle mě měla mydlit normální rychlostí, jinak je to kentus.

Zase ale když se budou NPC mydlit normálně a hráč vs NPC zpomaleně, tak hráč stihne zabít možná tak jedno dvě NPC, a bude po bitvě. No, celkem neřešitelné.
Tak ja nevim, proklikal jsem video na EG na konec, kde je nejakej ten souboj, a vypadalo to opravdu trochu komicky. (O hru se jinak teda vubec nezajimam.)
Podle mě Vávra trochu trpí takovou tou tvůrcovskou slepotou a není schopen vidět, že to z těch videí fakt vypadá občas strašně blbě, tím spíš pro nezasvěcenýho diváka srovnávajícího s ostatníma moderníma hrama.
Dan Vávra :)

"Jedno mi hlava nebere. Začínají vycházet články o Betě. Všechny jsou v zásadě pozitivní s upozorněním, že je to beta a je tam spousta věcí nehotová. Někteří hráči to chápou a jsou nadšení (Němci, PCGamer, Norsko, Rusko), někde u těch samých videí je čirý hate. Komentáře pod videem Polygonu jsou fakt hnůj, ale kdyby jen hnůj, jsou naprosto mimo... Někdo si stěžuje, že je na videu strašný Ghosting... WTF? 90% lidí, píše, že combat vypadá super, nebo aspoň slibně a zajímavě... Podle čtenárů Polygonu je to odporný hnus horší ne Chivalry... Poměr lajků je v pohodě, stejně se to většině lidí líbí, jen mě zajímá kde se tyhle lidi berou a proč jsou jen někde?"