@CrocoRay (07.10.2019 12:40): Tak jako pokud tě baví obecně open world RPGčka, je imho velmi malá šance že by tě KCD nebavilo (přestože je o dost jiné oproti konkurenci). Spíš by byl problém kdyby ti to neběželo, nebo jsi tam měl nějaký megabugy nebo tak, ale to už by neměl bejt ten případ. Hardcore mode odstraňuje některý elementy HUDu, odstraňuje ikonu Jindry na mapě (takže je potřeba se orientovat podle prostředí a to je super), odstraňuje fast travel (což uznávám, ke konci hry už bych ho tam taky klidně uvítal, ale s nejrychlejším koněm ty cesty nejsou nějak extra dlouhé), eliminuje autosaves (to není moc problém, ten ukládací drink se dá poměrně snadno vyrobit) a pár dalších věcí.
@Paul (07.10.2019 11:40): Já to chtěl hlavně první zahrát v základu, jestli mě to nakonec bude bavit. U her, kde mám nejistotu to končí vesměs tak, že hra má určitý potenciál, kterým mě bere a ve výsledku mi pak buď sedne a hru žeru nebo ji absolutně proklínám. Vesměs to je právě u RPG nejčastěji a Kingdom Come je přesně tou hrou.

Royal verzi jsem samozřejmě zvažoval, ale pak jsem si řekl, že do ní půjdu někdy později v případě, že si hru budu chtít dát znovu.

Co se týče hardcore módu, tak nemám moc představu, v čem je odlišný a soudím jen podle názvu. Fast travel ale moc nepoužívám u her z důvodu učení se mapy, což ale neznamená, že po něm někdy nesáhnu, jak už znám vše nazpaměť a nechce se mi zdržovat. Vesměs tedy fast travel ignoruji prvních 70% hry a pak podle toho, jak mě hra baví a zda jí nedochází dech, že se už trochu začínám nudit. Ještě si pamatuji, jak jsem hrál Kingdoms of Amalur nebo jak přesně se to jmenovalo a po 60 hodinách jsem zjistil, že tam nějaký fast travel je. A já furt rubal a grindoval přes potvory přes ty samé lokace, aniž bych musel :-D
@CrocoRay (07.10.2019 00:23): nepřišlo mi, že by hardcore byl o nějakém nervování, spíš jen zvyšuje vtažení do světa hry, ale samozřejmě je to na tobě. Pokud to někdy chceš hrát znovu, tak si DLC můžeš nechat na potom, to jo. Já jen že by byla škoda je nehrát vůbec, hlavně ten Woman's Lot je fakt skvělej.
@Paul (06.10.2019 23:18): Já určitě do hardcore nepůjdu. Rychle to asi nedohraji a počítám, že tak měsíc to hrát budu, ale nechci se nějak nervovat nad tou obtížností. Jinak verzi jsem vzal základní, ale až na ty DLC o nic nepřijdu. Pokud mě to bude bavit, tak bych pak někdy přešel na royal při opětovném hraní, ale teď jsem to nějak neřešil :-)
@CrocoRay (06.10.2019 18:07): máš doufám royal edition? A pojedeš hardcore nebo normal? Hardcore je mnohem lepší, ale nemá fast travel, takže pokud to chceš dohrát rychle, tak ti asi nezbyde než dát normal.
Jsem to nakonec koupil spolu se židlí k počítači, protože na té staré jsem už vrzal, jak kdybych si tam každou noc vodil kurvy, tak snad koupi té hry nebudu litovat. Už totiž tolik nehraji a více se věnuji sportu a nechci u toho trávit dlouhé hodiny denně a ta herní doba se asi vyšplhá docela vysoko (tipuji tak 70 hodin). A ty souboje vypadají moc zdlouhavě a jsem zvědavý na jejich obtížnost.

Tak jsem tedy zvědav. Toto je asi jeden z posledních titulů "must have" a pak už si budu kupovat jednou za čas jen tituly, kde budu mít absolutní jistotu, že mě budou bavit. Tady mám furt takový strach, že se budu nutit do hraní jako v případě Horizon: Zero Dawn. Ale snad to nebude tak hrozné :-)
Pre mňa je zatiaľ zaujímavé zistenie, že pri prvom hraní cca po 1 roku od vydania som si to ani nevšimol a teraz ma to neskutočne opruzuje.

Vesměs GUI debility, napr. opravovanie poškodených vecí tak sa nemôžem prepnúť na koňa a opraviť mu notoricky sa 0% sedlo... a celkovo pri predaji mala byť záložka prepnutia na koňa/truhlicu, resp. aký význam má nútiť hráča debilne si stále presúvať nejaké predmety z bodu A do bodu B a do bodu C..... ak tam je na to funkcia tak sorry jako ale nevidím ju tam.
@Richmond (01.10.2019 20:02): tak to je tedy pěkně lucky a kudos Viktorovi, že se takhle věnuje osvětě študákům u nás. Lidi z Warhorse toho vůbec dělaj hodně pro CZ scénu, těch přednášek co maj za sebou všude možně je fakt tuna.
@kuler91 (30.09.2019 21:47): je skoro až creepy/scary jak mě youtube zná, vyjde novej bocan a hned ho mám na frontpage front and center :)
A je to fakt super, jen škoda že občas kamera zabírá viktora místo ukázky bugu.
CSI Talmberk..mám dost :)
@Shoggot (29.09.2019 12:37): Ja som teraz par hodin dozadu uplnou nahodou objavil na Steame Vigilantes o ktorom som nikdy nepocul a hned som ho aj kupil, vyzera to velmi dobre. Skoda ze nie je este na DH.

Chcelo by to nejaky "unequip armor set" & "equip armor set", odklikavat a zaklikavat vsetky diely a vrstvy oblecenia kvoli nehlucnosti pri plizeni je neskutocne otravne.
Já chci Paulovi poděkovat, motivoval mě teď to zase nainstalovat a zkusit dohrát, už asi potřetí. Mám v tom 50 hodin, tak tentokrát se snad už překonám!
A ne hodnotí se náhodou i čas - kdo první ten shodný počet bodů nastřílel?
Tak toto akože je totál Fopá, v queste pre tú mrdku kde je jedna z úloh získať super-víno v streleckom turnaji tak keď nastrieľam remízu tak to vyhrá ten druhý buzerant ktorý má rovnako bodov, akože čakal som niečo ako v tenise Tie-break alebo proste niečo ale nie on proste má rovnako a vyhral... asi je to Harabin a ten sa stal prezidentom v treťom kole, ale stal sa....
WTF?
@kuler91 (25.09.2019 13:30): jo, na novigrad jsem četl hlavně v zahraničí na fórech hejty jak je nudnej, přitom pro mě to byla jedna z nejlepších částí..interakce s Dijkstrou, Zoltanem, ty gangy..super. Kéž bychom se něčeho takového dočkali i v KCII.
@kuler91 (25.09.2019 10:16): dohrál jsem to v sobotu večer a furt mi to chybí :) i po 200 hodinách bych hrál dál, mít tam ještě questy. Ten hardcore opravdu doporučuju (a DLC). Než vyjde dvojka tak si to musíš dát. A taky se na dvojku strašně těším. Už nebude limitace těmi šajze jaguary z konzolí. Snad tam zpracují např. Kutnou Horu, nebo rovnou Prahu..to by bylo epic.
@Paul (25.09.2019 09:35): Achjo ... čtu tvůj koment a děláš mi chutě :) ... Docela bych rád okusil ten HC mod. Jsem neuvěřitelně zvědavý co se vypadne z druhého dílu, je asi jisté, že to bude next gen only, takže by to mohlo být hodně zajímavé :) .... Těším se na vydání a pokračování spousty her, ale nejvíce jsem asi zvědavý na pokračování KC :)
ještě jsem zapomněl do komentu hodit svýho Jindru na konci. Pochlubte se taky, jsem zvědav hlavně na fashion a staty kolik jste nacestovali :)

Stats
Skills
Skills #2
Distance traveled

A tohle (neklikat pokud jste nedohráli, ending spoiler) je fakt hodně trolící hláška :)
Deník

Jo Jindro, tak se nemůžu dočkat.

Jo a taky mě trochu mrzí, že jsem nevěděl před dohráním, že je možný ten turnaj vyhrát víckrát a pokaždý získat jinej kus zbroje. Jsem ho dělal jen jednou, dostal rukavice a pak už na to kašlal. Tak holt za pár let při druhém hraní.
Koukám že Warhorse mají nový web a bohužel s tím zmizel blog...to je nemilé, "lesson in cartography in potato land" je legendární text ke kterému by měl být přístup i pro budoucí generace :)
Já mám zase dle steamu 127 hodin, ale pár hodin třeba ubrat kvůli hrabání se v nastavení aby to jelo smooth.
@Luďa (22.09.2019 12:20): jo každej to má jinak, já jsem splnil 111 questů včetně všech DLC, plus hardcore eliminuje fast travel (najezdil jsem 600km a nachodil dalších 300), dělal jsem i většinu vedlejších aktivit typu lov, některý questy jsem zkoušel víckrát různými způsoby, hodně se kochal, plus těch 200 hodin (dle steamu) zahrnuje všechno, inventář, čtení kodexu atd, samotnej herní save jinak ukazuje 160 hodin.
@GodOfTheSick (22.09.2019 12:09): Já jsem se dostal asi na 150 hodin. Určitě bych to dohrál výrazně rychleji, ale když si to člověk užívá, není kam spěchat. :D To mám takhle se skoro každou open world hrou. Buď jí jen prolítnu, protože ten svět mi mimo hlavní linku přijde nezajímavý (třeba GTA V, Skyrim, Mafia 3) a nebo v tý hře blbnu a hraju volnějším tempem (GTA SA, KCD, Gothic, Red Dead Redemption).
200 hodin v jedné hře? Taky bych to chtěl někdy zažít, leč jsem na takovou hru ještě nenarazil. Podle mých objektivních propočtů má KCD max 60. Sám jsem to dal za 41, a kdybych splnil těch 10/12 chybějících vedlejšáků, tak se stejně nedostanu ani přes 100.
Mno, tak kdy bude to pokračování? :) Nádhernej 200 hodin dlouhej zážitek, díky Warhorse...sběratelku Kingdom Come II objednávám day one.
Koment snad bude, ale nejdřív se musím poprat s tím PTSD co mám po dohrání :)

..jo a ten credits song je top 10/10, takhle se to má kurwa dělat
@Paul (21.09.2019 19:55): já si žádný remcání nevybavuju a to jsem tam taky, pokud si vzpomínám, kvačil dopředu. Nepamatuji si, že bych použil nějakej spešl postup a na děj to žádný vliv stejně mít nebude.