@musa (21.09.2019 19:33): jo, pokus jsem dotáhl, ale tak mezi střelením do zadku a útokem na trebuchet uplynul minimálně tejden a on normálně chodil, takže to bych neřešil. Spíš mi jde o to jestli ta ochrana trebuchetu jde stihnout rychleji nebo ne.
@Paul (21.09.2019 19:13): nevím, jestli se úplně chytám, ale jak se bil Ptáček jako lev, když je zraněnej po střele do zadku z nočního pokusu o převzetí hradu? Pokud jsi ten pokus dotáhl až do finále.
Už se předpokládám blížím finále, teď jsem se bránil protiútoku Havla Medka. Potom co jsme je rozsekali na mostě jsem dostal objective dostat se co nejrychleji k trebuchetu. Tak jsem se vykašlal na zbytek armády a sprintoval tam. Doběhnu tam, spolu s vojáky pokosím nepřátele. Po bitce jsem si pokecal s Fejfarem, kterej je na nohou zdravej jak rybička a ten chválí Jana Ptáčka že se bil jak lev a zachránil Fejfarovi život. Supr. Jenže pak jsem si šel pokecat s ostatními (Diviš, Bernard, Ptáček) a všichni jsou nasraní, že je Fejfar polomrtvej protože jsme přišli pozdě. Tak dotaz, dá se tam doběhnou včas tak, aby tyhle kecy neměli? Měl tenhle bug/nekonzistenci někdo?
Konečně jsem potkal pana Požehnaného (Brian Blessed) :) To je stejně strašnej sympaťák.
@Paul (18.09.2019 10:31): No, ona je paleografie obecně hodně těžká pomocná věda historie. nedá se nabiflovat, naučit se dá pouze praxí. Na UK se traduje, že nikdo to nedá napoprvé, pár na podruhé a většina na třetí pokus.
@Paul (18.09.2019 10:31): Heh, udělal jsem to s ním úplně stejně. :-D
Tu latinu se mi podařilo opsat jen jednou z deseti pokusů, přijde mi, že je schválně co nejméně čitelná, protože mám vždy pocit, že čtu něco a ono je to úplně něco jiného.
Tak jsem byl v klášteře asi týden ingame času, splnil všechny sidequesty (donesl víno, pomohl proti šikaně, našel Umění Milovat, přinesl zakázanou knihu..), je to fascinující quest, imho jeden z nejlepších co kdy kdo ve hře zpracoval. Jo, je únavný dodržovat ten denní program, ale to je celá pointa, zobrazit jak vlastně žili a jak tedious to bylo. Akorát se mi nikdy nepodařilo přepsat správně tu latinu, knihovník mě vždy zpražil, prostě to nešlo :)
Svatýmu jsem pomohl nafingovat smrt, ukradl mu kostku a pak ho vzal do věžení.
Trochu mi ten quest připomněl Beyond the Beef z New Vegas, takovej komplexní, spousta možností, takovej minisvět ve světě. Opravdu kudos Warhorse, první RPGčko na triku a snese srovnání se špičkou žánru, v některých aspektech ji překonávající.

@Gordon (17.09.2019 13:07): jo přesně, tu izolaci to vystihlo skvěle..už jak na začátku řekne dveřník "zvykej si, tohle budeš nosit zbytek života", uff :)
@S4TW (17.09.2019 12:34): Díky, původně by byl i delší, protože jsem úplně zapomněl zmínit hudbu, která mi přijde perfektně padnoucí a příjemná. Pak jsem chtěl ještě projet diskuzi a vypíchnout věci, co jsem všechny zmínil, ale na to jsem se z časových důvodů vykašlal. :-D

@Paul (17.09.2019 13:07): Udělal jsem to úplně stejně, s tím rozdílem, že jsem nic nekradl, bylo to na mě dost okaté a on se přiznal. Tak jsem taky loadnul a chvíly tam pobyl. Je to celkem zajímavý pohled do jejich životů, já osobně bych tam asi ze začátku trpěl, být to real. Ta totální izolace od okolního světa je až sklíčující.
Včera v jednu ráno jsem začal dělat slavnej quest Jehla v kupce sena (sázavskej klášter). Četl jsem o něm horror stories jak je dlouhej a nudnej (tedious) a nejhorší quest ve hře a bla bla...vlezu tam, zkouknu výbornou cutscénu, pak se mi splní sidequest s přečtením seznamu noviců (protože jsem ten seznam přečetl 50 hodin zpět při krádeži necronomiconu), pak jdu s Antonínem na procházku, v dialogu mám možnost ho hned obvinit že je Svatej a on to přizná..hotovo.
Předpokládám že tohle dopečovali a při launči to takhle smooth nebylo, ale pobavilo mě to. Každopádně jsem si to nahrál pozici a nějakou dobu si v klášteře pobudu než Svatýho vyřeším, chci vidět co a jak.

Jinak ten nástup do kláštera byl u mě trochu nonsensical, když jsem pro ně už dělal docela dost věcí, vyšetřil zločiny, vyléčil s Johankou lidi, zbavil Johanku obvinění z hereze..všichni mě tam znaj, ale najednou dveřník neví že jsem Jindra a vezme mě tam jako cizince Karla..., chápu že tohle je holt limitace open world nonlineáru a holt se tu počítalo s tím, že tenhle quest bude hráč dělat dříve, škoda že to není nějak ošetřeno.
@Gordon (komentář): nejdelší koment, jaký jsem na dtb přečetl :-)... líbí se mi, že kritizuješ takové ty hnidopišské ptákovinky, ale zároveň hodnotíš střízlivě, navíc chytlavě popsané...
Kolik teď zabere na disku KCD se všema dlc při nové instalaci?
kua, ja si chci to KCD zasmazit abych mel 50-60FPS a na high ... asi s nim pockam na novej notas nekdy v budoucnu .. na mym soucasnym stroji mam vse na med/high, ale hraju to 1600x900 a FPS mam ~45 s dropama ve mestech ke 30ti

predpokladam, ze 2060/2070 bude v 1920x1080 uplne v pohode
@Cobot (08.09.2019 10:46): nejnáročnější je hra ve městě - velká koncentrace panáků, domů, objektů. Takže ideální místo na testování jsou Rataje, tam jsem měl plynulost jednoznačně nejhorší.
Zkouším free víkennd a jsme celkem příjemě překvapen, že mi to na střední jede 40-60 na střední. I jsme nějaké nastavení zvednul na vysoké) Jsem ale v úvodní lokaci. Předpokládám, že v místech, kde se něco děje to bude výrazně horší. Kam mám jít abych si hardware otestoval reálněji? Sice asi s tejnak počkám na novej komp, ale musim říct, že ta hra dle mejch předchozích očekávání vypadá super promakaně.
@Paul (07.09.2019 17:00): Tak já si zase nepamatuji každý příspěvek, co tu kdo napíše, žejo. A ano, RT by to řešil, nebo mód co ten modrý odstín udělá světlejší plus přidá bloom jiskřičkový efekt.
@Gordon (06.09.2019 11:45): ne, nakonec to asi fakt bylo pamětí. Srazil jsem rozlišení z 3325x1870 ve kterém přes DSR hraju na 1920x1080 a už to nespadlo. Sice tam při tý cutscéně stojí celý město, ale stejně je divný že by se to nevešlo do 11GB paměti na grafice. Ale co už, úspěšně jsem se přes to dostal :)
Ok, tak napodruhý to spadlo úplně ve stejnej moment, akorát tentokrát se zasek i ten zvuk windows chyby (dndndndndndndndndnd) a ta hláška se ani nestihla objevit, televize i xbonepad bez signálu...chjo. Zkusím ještě odtaktovat grafiku a když to nepomůže, tak tuhle cutscénu zkouknu na youtube a přeskočím jí..

@Luďa (06.09.2019 11:07): tahle vypadá že je in-engine, žádný artefakty vidět nejsou..

@ntz (06.09.2019 11:05): je to velká hra, a absence fast travelu v hardcore modu ji ještě prodlužuje.
@Paul (06.09.2019 10:55): Ještě jsem to DLC nehrál, ale pamatuji si, že mi KCD spadlo jenom jednou na PS4 a zrovna v cutscéně, která byla předrenderovaná (viděl jsem h264 artefakty). Nebyla to taky nějaká cutscéna, co byla jenom video?
Před pěti minutama mi Kingdom Come poprvé, po 160 hodinách hraní, spadlo. A to tak, že dost výživně. Zrovna jsem pomáhal Johance ve Woman's Lot, probíhala ta cutscéna kdy stojí na rynku a vypráví o svém snu s pannou Marií, když do toho zvuk chyby windows, objeví se asi na sekundu chybová hláška (něco o memory allocation) a pak televize ztratí signál, kontrolka u disku bliká jak pominutá a i xbone controller začne blikat :D
Takže jsem to musel natvrdo vypnout a už jsem se začínal mentálně připravovat že mi den před odletem na dovolenou chcípl zdroj nebo tak něco.
Naštěstí PC po zapnutí najelo normálně, snad bude všechno fungovat a ta cutscéna proběhne napodruhý korektně, ale WTF.