@mazar1234 (19.10.2019 17:13): No, ono 3-4 hand to hand záleží samozřejmě od typu protivníka. Já běžné lapky dám, i když jich je 7. Vesměs oni nabíhají postupně a každého dám na jednu ránu nebo dvě. Ale lépe vyzbrojené a obrněné Kumány nedám třeba ani 2. Ale to myslím ty lepší. Jak jsou řadoví Kumáni, tak na 3 si dovolím.

Ale zase šípy mám na minimu a mám úroveň 2. Všechno ostatní ale mám dost vymakané a hand to hand jsem borec.

Ale jsem hlavně na ty meče a to ostatní mám spíše pro turnaj, abych uspěl, takže z levelu 1 jsem teď vymakal ten mace na 8 a sekyry na 7. Navíc ten trénink s Bernardýnem mi zlepšuje celkové bojové schopnosti tak jako tak, takže nic neprodělám. A ještě ta obrana apod.

EDIT: Horší bylo, že jsem musel hodně narvat do oprav brnění, takže ze 7k jsem se lehce dostal na 800. Ale teď mám zpět 3,5K.
@CrocoRay (19.10.2019 15:49): Tak ja mám hlavne archery 20 a to je ako ďalekonosné veľkokalibrové delostrelectvo v prvej svetovej, periem tam prúbojné šípy a ide to ako laserový meč telom.

Ale snažím sa trénovať to Mace kde sa len dá, je to celkom užitočné do budúcnosti.
No boj Hand-to-hand proti 3-4 naraz je dosť nereálny, čo je ale realistické, oveľa jednoduchšie je postrieľať ich z koňa.....
Jaké máte staty v boji? Jen kdyby se vám chtělo podívat nebo si pamatujete přibližně? Já sečené zbraně na 16. úrovni. Palcáty 8 a sekyry 7. Celková myslím 14, co se týče bojových schopností. Síla a obratnost 15. Obrana mám 20. level.

Jinak už mám u těch Kumánů docela silné soupeře v těch táborech, tak na ně už je to trochu horší jít. Vesměs někoho vylákám a na férovku sundám, ale dát 4 ozbrojené Kumány naráz, to je nemožné asi.

Ještě nějací hodně obrnění rytíři mi natrhli prdel, ale už se to dá.

Hlavní questy tolik neplním. Steam mi ukazuje přes 30 hodin. Celkově si myslím, že okolo 50-80 to dohraji. Čekal jsem, že to budu hrát pomalu a nebude mě to tolik bavit, ale to nahánění statů je sranda.

Jo, hra mě srala savováním a přemýšlel jsem nad 70%, ale musím uznat, že mě baví a dostává se na hranici 80%, což je hodně dobrá hra u mě.
Divím se, že v základní hře mám DLC jako turnaj apod. Ale baví mě a jsem rád, že to tam je a každý týden tam jdu, ale jsem profík na krátké zbraně, kde je drtím všechny, ale s palcátem a sekyrou jsem úchylný kokot a dostávám na klobouk.

Jo, jinak v Ratajích jsem recept na sejvovici koupit nemohl a měl snad všechny ostatní. Rulík jsem tam pár kusů koupit mohl. Už se mi pomalu bude začínat hodit, protože zbývají dva kousky.

Jakože rubu všechno, co se mi staví do cesty a rozjebávám i Kumány, ale nikdy člověk neví, zda to nepokazí a nepřijde silnější kumán a pak ti psi, co mě chytí a Kumán mě pak rube a výdrž klesá, tak radši před bojem s ozbrojenci rovnou ukládám.

Jsem prostě nervák a nechce se mi jet dokola. Ono projít souboj znovu je v pohodě a boje mě baví. Ale nevím, co je zábavného na procházení stejných dialogů s postavami. Samozřejmě vše rychle přeskakuji, ale i tak mě to štve a čistou herní dobu to tak zkracuje na tom savu.
@Luďa (18.10.2019 11:24): Díky. Já to moc neberu jako cheaty, když si trošku pohledám. Dark Souls bych bez toho asi nikdy nedohrál :-D Boje v klidu, ale některé věci ti ani hra pořádně neřekla, kde je máš hledat.
@CrocoRay (17.10.2019 23:10): Už si to přesně nepamatuju, ale myslím si, že byla nějaká nápověda v herbáři, kde tu určitou bylinu hledat. Pokud nevadí lehký cheat (čtení fanouškovské wiki), tak tady je zakresleno na mapě, kde je velký výskyt.
Tak už valím i tábory těch zbojníků a řežu jim uši. Trochu jsem si ty bojové skilly vylepšil a nezabíjí mě tak snadno.

Jinak ještě jsem tu alchymii neřešil, ale ten rulík má nějaké lokace pro větší výskyt? Pak se na to podívám, zatím se jen rvu a plním side questy. A trochu i ty hlavní, ale mám strach, že půjdu na Prcka a dostanu na budku, tak se zatím jenom rvu a trénuju.
@Paul (16.10.2019 10:38): Vieš aj nejaké hlbšie info o tom či je to rovnocenné EXP v porovnaní s reálnym bojom?
Ja "trénujem" lootovaním zbojníkov, kde proste fasttravelujem hore dolu po mape a mám ten perk čo zvyšuje šancu na odhalenie vopred. Tak jednak zarábam na stavanie dediny a zároveň aj trénujem combat.
Hlavne teda archery, to mám už 18 vs 8 mace a 9 defence.
@Gordon (16.10.2019 00:46): To záleží, jak člověk hraje a na co se specializuje. Určitě nepřijdeš na všechno, pokud to neprocházíš absolutně poctivě. S tou sejvovicí jsem chtěl poradit co nejdříve, ať mohu ukládat častěji i bez módu.

A trénink combat by mi také pomohl pro ostré souboje.
Dnes jsem dělal čistě side questy a žádný pokrok v hlavní lince a to jsem u toho zkysnul docela dlouho. Herní doba už skoro 20 hodin.

Jen ještě dvě otázky.

1.) Moc jsem se o tu alchymii nezajímal, ale jak se vlastně k výrobě sejvovic dostanu? Tuším, že recept a naučit se tu schopnost. Akorát nevím na jaké úrovni mám mít alchymii a kde bych ten recept sehnal? Nechce se mi to moc objevovat a hledat to sám :-)

2.) Jde trénovat boj s meči i bez ostrých combatů, kde mě můžou zabít? Vím, že tam jsou ty kolbiště na trénink, ale nevím, zda mi někdo jen tak může pomoct a že bych si nanečisto vylepšoval skilly v šermu.
@včelka (15.10.2019 20:09): Jo, ja som teraz savoval cez postel min. 200 krat a sejvovicu som za ten cas pouzil ais 5-6 krat.... iba v kritickych momentoch, nie je to CoD like FPS kde treba savovat nonstop, byt su tam iba checkpointy... Ha ha ha

Ale skor ma nasral nejaky bug, ktory tam asi je v DLC budovani Prybislavic, po splneni par veci z XYZ mi ten pam-makrpoint quest zmizol v dosledku ze som aktivoval nieco ale uz bolo neskoro vecer tak som vypol hru, ale na druhy den to bolo deaktivovane, pochopil som to pri plneni uplne ineho kvestu, kde som pokecal so Sazavskym rychtarom a mal tam option :dodavat obyly: - ale ten povodny quest, ktory mi na mape ukzoval kto kde doda ak zaplatis mi zmizol, takze som ako negr v rejzi ktory je zmizelej...
Vy s tím naděláte... Já nejsem žádná hardcore hráčka a zvládla jsem to usejvovat v pohodě i bez modu. Teda až na jeden případ, kdy se mi hodně vymstilo, že jsem šetřila sejvovicí, ale to bylo fakt jen jednou, někdy spíš ze začátku, pokud si dobře vzpomínám. Pak jsem měla pořád zásobu a větší zádrhel se nekonal :)
@Shoggot (14.10.2019 21:25): Jo, to chápu. Taky stojím za názorem, že tvá rada užitečná opravdu byla, ale pouze jsem vyjádřil svůj postoj.

@Widl (15.10.2019 09:25): Tak trochu asi jsem. Ale nějak jedu podle pravidel a dojel jsem i Dark Souls, který měl o dost hnusnější ojeby a sviňárny :-)

@Paul (14.10.2019 21:30): To zase jo, ale stejně.... Mohla tam být zvolená možnost, jak si to přeješ hrát a ta varianta se sejvovicí měla být v hardcore módě.

@mazar1234 (14.10.2019 23:35): Postel tam je, ale to ti cestu neukrátí a při plnění questu nepomůže.
@CrocoRay (14.10.2019 21:13): Tak to jsi fakt masochista. Ten save mod nic nerozbíjí a bez něj je to hrozný opruz. Stejně tak si nemůžu vynachválit mod rušící animaci při sběru bylinek. Bez toho to bylo utrpení :D
@CrocoRay (14.10.2019 20:01): Sejvovice je bezva věc. Každý si musí pořádně rozmyslet, kdy hru uloží a kdy to prostě riskne. 10min není zase tak moc, už jsem díky tomu přišel o delší čas hraní, co se ale dá dělat. Ze začátku na ně není dost peněz, ale dají se snadno vyrobit, no a později si jich nakoupíš plnou basu.
Jen furt nechápu, k čemu ten Vávra vymyslel nějakou sejvovici. Já teď přijal quest, běžel přes půl mapy a zabil mě nějaký debil, přičemž jsem nechtěl savovat, abych ušetřil ten blbý chlast. Samozřejmě jsem musel znovu přijímat quest a zase běžet přes půl mapy. 10 minut v prdeli. Za to by zasloužil do držky ten Vávra.
@CrocoRay (14.10.2019 01:52):
1) Zbrojíř, kovář, případně krejčí. Záleží na vybavení.
2)Na to jsou lázně, ale asi se vyplatí naučit se lektvary
3)Viz 2, s penězma později nebude potíž, ale stejně proč utrácet za něco, co si můžeš vyrobit.
Nějakých 10 hodin mi ukazuje Steam a celkem mě to baví, i když někdy mě hra dokáže naštvat jako třeba krvácením nebo nemožností uložit kdykoliv, jak nemám ten chlast.

Tak jsem se chtěl zeptat ohledně tří věcí, které jsem zatím nějak nezkoumal.

1.) Kdo mi opraví poškozené vybavení?
2.) Kdo mě uzdraví?
3.) Vyplatí se sejvovice kupovat nebo vyrábět?
@mazar1234 (13.10.2019 17:57): Já co dával to měření sil s Lordem Ptákem, tak v lukostřelbě jsem ho překonal, ale na meče mi natrhl prdel, i když jsem ho skoro měl podle mě.

Akorát se mi hodně třepe ruka a musím vystřelit rychle hned ze startu po namíření. Nevím, či se to nějakými skilly pak zlepší a ruka bude přesnější.

Ale celkově jsem v RPG spíše ten hand-to-hand type. Celkově se mi ty melee combaty líbí, ale zatím dostávám spíše na budku.
@CrocoRay (13.10.2019 17:50): Tak Lukostrelba z kona je ultimatna masakrovacak, ja som takto postupne vystrielal cely tabor Raubrittera a este mi namysleni slachtici nadavali ze som blazon, ze som to tak urobil ale postupnym vylakanim zmrdov a odstrelenim z kona to proste islo v pohode. Lebo na koni si rychlejsi....

Ale naopak Hand-to-hand suboj s cheatersky OP Provaznikom bol cheatersky OP, ten chlap ma snad 800 staminu alebo nieco.... cista pakaren.

@CrocoRay (13.10.2019 17:50): Iba jednu v kupenom DLC takze mozno pre teba nie.
@mazar1234 (13.10.2019 15:48): Tam jde i budovat vesnice? :-)) Jakože upřímně tohle by mě asi moc nebavilo, i když někdy třeba ve Fable 3 jsem byl krutý businessman, ale až při třetím dohrávání. První hraní vždy trochu ojebu.

No nic, jdu si to zahrát. A co souboje jsou těžké nebo ani ne? Já se budu orientovat spíše na to mlácení. Zatím jsem ale bojoval pouze pěstmi a samozřejmě nějaké fighty, kde to byl script a nemohl jsem vyhrát. To mluvím samozřejmě o tom startu, kde přišel plešoun.
@CrocoRay (13.10.2019 15:37): Tak ono v zakladnej hre je mrte penazi, ja som hru koncil s hotovostou cca 110K, ale jak tam dali to DLC s vystavbou vesnice tak ani financne nestiham a to som to zacal plnit ked som mal cca 44K na ruke a som svorc teraz nic moc tam ani nemam postavene....

Ale ako urcite hru v pohode prejdes aj bez kradnutia. Ten trening je ale velmi obmedzeny, iba 1 bod z kazdych 5 ktore si musis vylepsit manualne.

Akurat ma teraz strasne nasralo, ze sa mlynarovi zresetovali peniaze, mal uz 90+K na ruke a zrazu ma iba 1K WTF?
To akoze nakupil dlhopisy alebo co kua.
@musa (13.10.2019 13:51): Já vím :-D Jsem to bral podle RPG samozřejmě. A radši doplním, že myslím ty středověké s meči.

Jinak mám dotaz. Dělali jste ty zlodějské questy? Já se na ně asi vyseru, bo jsou k ničemu. A vývoj postavy, co jsem tak pochopil, je podle toho, čemu se věnujete. Takže když nechci krást a budu jen rubat a rubat, tak vlastně nebudu mít problém, ne? Žádné expy a takové věci, kde si za quest a získané expy vylepšuji, co chci.

A co peníze, nebudu mít problém bez zlodějských questů? Co jsem postřehl, tak mě tam jsou ochotní trénovat, ale chtějí logicky prachy.
Celkem mě to baví a působí to reálně (v rámci možností), ale stejně ta angličtina a překládání jmen mě prostě štve. Na Henryho si asi nezvyknu. Jinak ještě bych řekl, že mám asi radši ty gobliny a draky, ale až na moje preference je to zábavné a působí to docela dobrým dojmem, kde se hlavní hrdina snaží dosáhnout nějakého cíle a jeho zájmy se dají chápat.

Ale slintat nad tím asi nebudu a Mafii to na mém žebříčku hodnocených her určitě neohrozí :-)
@Paul (komentář): "- jedno propadnutí do země v lese při lovu zajíců (nejdřív propadl zajíc, já se šel podívat kam zmizel a už jsem zahučel taky)" Tak toto ma pobavilo :D

A komentár navnadil ;)
Jak vás tu člověk čte, tak mu jen zbývá se smutně škrábat na koulích, povzdechnout si nad svou poruchou erekce a smířit se s těmi 20 plusky u Days Gone a Max Payne 3 :-/

No, Kingdom to asi nezmění, ale co už. S tím se dá žít.
@pajmič (07.10.2019 15:13): Měl jsem jich jen 30, zbytek byl zkorumpován, neboj. Podobně jako tvůj ejakulační koment na Mass Effect 2. To je asi takovej dnešní horní strop, pokud člověk nepíše koment jako jeden z prvních (nebo úplně první).
Když si tak čtu Paulieho komentář a vidím, jak se mu to pod ním pozitivně zelená, tak si říkám: "Dostal bych taky 50 a víc plusek, kdyby jsem hře napálil stovku a měl jsem, během psaní komentáře, několikanásobnou ejakuaci?" :)
@JohnCZ (07.10.2019 12:42): Ne ne, to jsi mě špatně pochopil :-) Spíše tam jde o obavy, že co kdyby nebavilo, ale rozhodně neříkám, že mě to bavit nebude. U dvou her v poslední době jsem se totiž docela zklamal a to jsem si myslel, že mě budou bavit. Ono na to tady sedí ta věta s tím určitým potenciálem, kde mě může hodně chytit (luxusní prostředí a vžití se do děje) nebo mě naštvat nějakou nevyhovující hratelností.

Co se týče stráveného času, tak tam chci mít vždy odhad vzhledem k dalším aktivitám mimo počítač - nerad hru přetnu v půlce a jdu někam na týden pryč. Proto delší hry volím na období, kdy nemám nic konkrétně v plánu. Takové taktizování, ale nesouvisí to s tím, že by mě hra neměla bavit nebo tak.

@Paul (07.10.2019 12:58): Takže vlastně realistický mód, jak to tak čtu. Ale stejně zatím zvolím ten klasický a nějak hardcore pro mě není při tom prvním hraní, i když je fakt, že ta orientace podle prostředí, jak zmiňuješ, podle mě bude mít dost vliv na atmosféru hry a opravdu více vtáhne do děje.