Henry: Nechceš někam zajít?
Tereza: Ráda
Aktivoval si perk divoch
:D
@mazar1234 (31.10.2019 18:45): Sex mod, mód na velké poprsí a sexy oblečky, Shrek jako hlavní postava, Tomáš mašinka, samopal, SVĚTELNÉ MEČE, čerti, kuše, sex mod, alternative start, sex mod, Skalice reforged, šišky z bety v lesích, patche, sex mod...
LOL tak som to nakoniec ochcal tým, že som sa nenápadne priblížil k bráne Talmbergu a prešprintoval do izby Diviša, síce ma naháňali stráže, ale v momente ako som vošiel do izby tak sa spustila cutscéna a skočilo to normálne na Vraník.
Problém nastal, v momente ako sa spustil quest s nočným vniknutím do hradu. Hra sa uložila objavil som sa pri kameňolome zoči voči Divišovi a vojakom, ktorí ma samozrejme hneď identifikovali ako zločinca tak som musel rýchlo zdrhnúť preč.

Zašil som sa v Prybislaviciach a rychtárčil (sudcoval) ale už som tam dobré 3 týždne a všetky súdy už mám vyriešené. No internety tvrdia, že časom by sa mal akýkoľvek zločin vyresetovať tak teraz už budem len skipovať dni a uvidím ako dlho to potrvá.

BTW tá dedina full-upgradnutá produkuje slušné prachy.
@Gordon (28.10.2019 13:55): Rataje jsou čistě CPU limited, a to i na 9900K. Problém je tam spíš DX11 a příliš mnoho drawcalls, takže ať má člověk jakoukoliv sestavu, občas tam pokles FPS je. Řešil by to asi přechod na Vulkan/DX12, ale to už Warhorse do jedničky dělat nebudou. Tak snad ve dvojce (pokud tam bude např. Kutná Hora, tak bude efektivnější API potřeba).
Přijde mi zvláštní aby tak dobrá grafika byla vytížená "jen" na 80 % a přesto měla nízký frejmrejt.
@kuler91 (28.10.2019 11:29): Rataje jsou nejvysim benchmarkem hry. Tam to urcite pobezi na maximalni mozny vytizeni. Pochodne zerou hodne, coz by se tykalo ty noci, jak pise Garret, ale hlavne pres den je to na tomto miste velkej zahul. Takze na tech 80% a 50 - 60 fps nevidim nic divneho. Mozna i naopak je to spis supr :D Jaky nastaveni a sestavu mas?
Chtěl jsem se zeptat, jak Vám hra šlape v Ratajích ? Po roce jsem to zapnul a furt žádná změna .... využití procesoru/Gpu třeba na 70 - 80 % a fps 50 - 60 ... to asi nebude chyba u mě a předpokládám, že se to ani neopraví :/ ...
Chtěl bych si to po novém roce dát znova + všechny DLC.
@mazar1234 (27.10.2019 22:43): Pokud tě obvinili z vraždy kterou jsi spáchal, tak to bug není. Viktor tam mluvil o random smrti jedný vesničanky na Talmberku kdy museli dlouze koumat co se děje a proč. CSI: Talmberk
@Paul (27.10.2019 21:53): Tak on to v podstate nie je bug, akurát ma prekvapilo do akej sračkovej situácie dokáže hra dostať hráča, proste neosrateľný deadend.... napriek statom/skillom/boostu z lektvarov (sex s Johankou maximálne naboostovaná CHA) nič nepomôže, skrátka si v riti v tej konfigurácii questu a settingu na mape.

Akurát som nepochopil, prečo teda mi to ukazuje v dialógu vysoké hodnoty checkov oproti panákovi a aj tak failnem.

Asi to v tom hodinovom videu nejaku vysvetľuje ale nechce sa mi to pozerať, to už radšej nejaké Hedové HOMAM3 video.
Jo tak teraz som narazil na dosť retardovaný dead-end a musím loadovať pekných pár hodín naspäť, ale je to dosť špecifická situácia, do ktorej som sa asi dokázal dostať iba ja.

Ani neviem kedy a prečo, ale v Talmberku na mňa hodili nejakú vraždu a nutnosť dať ma do kriminálu, lenže medzitým som urobil finálnu sériu questov s táborom banditov a potom hra vynucuje quest task "oznámiť v Talmbergu, že majú poslať vojsko" lenže toto nesplním ani keď vypijem boostovacie lektvary na CHA a TALK, napriek tomu, že mi to ukazuje oveľa vyššie čísla tak to failnem a uväznenie vyústi do hlášky koniec hry, nestihol si privolať posilu z Talmbergu.

Ako WTF...
Pri prvom hraní som to celé skipol v prvom rozhovore (kde sa celý quest dal ukončiť), ale teraz aj na základe diskusie tu som to začal hrať podľa pravidiel a bolo to fakt super, proste som sa tak nejako prepol do iného režimu a paradoxne (vôbec som to nečakal) ma to bavilo. V podstate si len musel splniť denné povinnosti a v noci si si robil čo potrebuješ.
@Red (26.10.2019 22:56): A ak si si našiel čas, tak si bol vlastne slobodný, potraviny neboli dvojaké, vedel si kedy a ako ... Proste misia ktorá niekoho nasere, a niekto nájde možnosti.
Pro mě byla klášterní mise jedním z největších videoherních zážitků vůbec. Je pravda, že časem omrzí, všechno jste vykradli, všechny okradli, všechno poslechli, všechno přečetli, všechno přeložili, lektvarů na deset životů... jen bych si takových misí v RPG žánru přál víc, tady to byl jen role play v role play...ale kdyby tam do toho dali dynamické události a odlišnosti den ode dne, přizpůsobili RPG prvky, dali tomu příběhový rámec a zajímavé postavy... proč si nezahrát rovnou RPG o mnichovi v Sázavském klášteře....

A docela rád bych si v současnosti v reálu takovej týden střihnul. Není někde nějaký dokument rozhovor, jak vlastně dneska vypadá takový normální den v životě mnicha?
@CrocoRay (23.10.2019 00:04):
Kláštor je tak svojský, teraz to hrám druhý krát a sa tam teším, pretože je tam "časovériadeniečinnosti" ktorý niekomu vyhovuje, alebo ako urobiť pod tlakom aj veci ktoré chcem, beriem to ako takú zen záležitosť: Môžem meditovať pri fajčení, alebo je lepšie fajčiť pri meditácií? /v prípade KCD si dosadíte modlitbu/
@CrocoRay (23.10.2019 00:04): Jo mal som rovnakú dilemu a dal som 75.

Ale teraz som zažil niečo divné, je tam nejaký event, ktorý asi súvisí s vlastníctvom dýky, niekto ma zabil, ale v rámci toho perku oživenia ma nezabil, ale bol zabitý "Bratř knihovník", ale po loadingu ho nezabili, divná vec, jediné čo o tom vierm reportovať, je to že som mal v invetary knife a potom nie, to bol jediný rozdiel, ktorý evidujem.-

Ešte tam prebehla naskriptovaná situácia, kde nás stráže vyhnali na nádvorie a nedalo sa to ani skipnúť....
Hru jsem dohrál, ale přemýšlím mezi 70 a 80%. Na jednu stranu mě to hodně bavilo a na druhou pak ty questy v klášteře mě štvaly a ke konci už mě to kvůli tomu lehce začínalo nudit.

Tak uvidím, ale hra mě tak jako tak bavila a bylo to poměrně netradiční RPG. I když přiznávám, že jsem radši ten drakobijec. Každopádně originalita se Kingdom Come upřít nedá a s hlavním hrdinou jsem se sžil a chápal jeho úmysly a přišlo mi to takové blíž tomu našemu reálnému světu.
Nevím, mně to přišlo otravné a nikdy jsem nebyl Hitaman fanda. Já tam s nimi chvíli kecal a pak mi ruply nervy a odešel z kláštera pro zbraně a brnění. Zabil jsem cíl, domlátil každého, kdo se mi postavil do cesty a pak zdrhnul.

Nakonec při návratu stačilo zaplatit nějakých 20 zlaťáků a všechno v pohodě.

Já jsem radši na ten Rambo styl a tohle ve hrách nemám rád, abych pomalinku krůček po krůčku poslouchal nějaké úchyláky v pláštích a hrál si tam na špióna.
@Gordon (21.10.2019 21:54): Připomněl jsi mi to opuštění kláštera - u mě to bylo stejné, po několika dnech řehole najednou volnost a přitom obavy, aby mě nikdo neviděl, potom stejně nenápadný návrat, prostě úžasné. A pak měl člověk najednou dokonce kamarády mezi staršími :-)
@strejdafido (21.10.2019 21:50): Tak ono ten quest jde vyřešit i strašně jednoduše, pokud není jeden retardovaný, musí mu být jasné kdo je jeho cíl, navíc se to dá strašně jednoduše zjistit. Ale právě proto abych se neochudil o ten zážitek, dělal jsem ho zamýšleným způsobem, už jen kvůli tomu, co tam všechno je pro hráče připravené.
@Luďa (21.10.2019 20:44):
@Paul (21.10.2019 21:10):
@Gordon (21.10.2019 21:30): Přesně tak, jeden z nejlepších RPG questů, co jsem kdy viděl. Každému je snad jasné, že by to šlo vyřešit rubačkou za chvíli, ale co by z toho člověk měl? Jak já byl dycinky naštvaný, když mě ten mnich jeden tlustej sprdnul, že akorát zprasím svitek a že něco takového ještě neviděl Ale pak jsem se zlepšil a bylo to super. Celkově jsem tam strávil mnoho dní, protože to strašně rychle utíkalo, ono se toho tam moc jiného dělat nedalo, když se člověk snažil dodržovat řád, to byla najednou noc a šup do hajan. Takže za mě super quest a kdo ho odflákl za 5minut je blázen, který se zbytečně připravil o pořádnou porci zábavy a masochismu.
@Luďa (21.10.2019 20:44): Je to opravdu skvělej quest, pamatuji si, jak jsem se jednou vykradl ven (asi kvůli vínu) a při té příležitosti si zaběhl do hospody pro nějaký kontraband, ten feeling svobody v tu chvíly byl neuvěřitelný. Co by se s tím questem vůbec stalo, kdybych se nevrátil? nezbyla by jiná možnost než se tam pak vkrást a zavraždit ho?
@CrocoRay (21.10.2019 18:48): Mě to docela bavilo, hrál jsem ten quest několik hodin. Řídil jsem se tím rozvrhem, opisoval knížky. Připadal jsem si pak jako špión a přišlo mi to i hrozně vtipný, protože málokdo by takovej quest dal do hry. :D I když mi celou dobu bylo jasný, že to tam můžu zandat na nějakej Rambo style a sundat kdekoho, radši jsem dál dělal hodnýho kluka a bavilo mě dozvídat se, jak to v těch klášterech chodilo. Pak mě hodně překvapilo a udělalo radost, když jsem jednou v noci šel pro něco natajňačku do sklepa a našel jsem tam nějaký mazáky chlastat a přijali mě jako bažanta do toho jejich chlastacího spolku. :D Ten quest je sice dlouhej, když se dělá tím zamýšleným způsobem, ale má atmosféru, kterou snad žádná AAA hra nenabídne. Když bych byl suchar, tak to prostě zarubu tak, jak bych to hrál v Elder Scrolls nebo Witcherovi a podobných bezduchých rubačkách. Jenže ten svět Kingdom Come je tak uvěřitelnej, že mi vůbec nevadí si hrát ten roleplay a věřit tomu. V jiných RPG se do toho světa nikdy tak nesžiju, protože ten svět je většinou fantasy a co si budeme nalhávat, fantasy světy vůbec nedávají smysl a jsou nelogický, takže tam měl roleplay vůbec nebaví (on se taky moc dělat nedá, když jsi vždycky the chosen one, dračí syn, kouzelník všech kouzelníků, vládkyně všech moří a podobný krávoviny). :)
Ten quest v klášteru mě teda solidně naštval. Nakonec jsem to vyřešil tím nejrychlejším způsobem. Všude samá buzerace, že se neřídím tím jejich pitomým režimem. Pak jsem za to všechno stejně zaplatil 20 zlatých, jak jsem utekl.
Tak co jsem četl, tak staty by měly jít stejně rychle, pokud si nezvolí někdo jeden z těch negativních perků, že se učí pomaleji. Ono spíše jde asi o to, že v hardcore módu člověk více cestuje a tráví méně času bojem. Čistý herní save mám 38 hodin. Steam ukazuje něco přes 40.
@Paul (20.10.2019 21:09): Nejspíš to pomaleji fakt půjde, ale zase na druhou stranu já mám ty nebojové staty mnohem nižší a furt jen rubu a mlátím se. Přímo se na to specializuji a strávil jsem mlácením větší část hry. Jinak ty bojové mám za těch 40 hodin kromě luku vyšší než ty. Luk mám na dvojce, ale meče mám 20 a celkovou bojovnost na 19. Obranu mám též 20. Palcáty a sekyry mám nějak více než 12, ale teď nevím kolik přesně.

Ale je fakt, že používám i fast travel nakonec a to mi ušetří dost času, takže bez něj bych měl už herní dobu možná 100 hodin, abych se dostal tam, kde teď jsem. Možná tam tedy nebude tak obří rozdíl, jak se na první pohled zdá, ale třeba ten hardcore asi fakt zpomaluje vylepšování statů.

Jinak ono bude záležet přímo od hry. Někde jsou ty nejvyšší levely nedosažitelné. Třeba Dark Souls, kdybych měl něco říct z hlavy.

A jsem za tou částí, kde jsem si dal další kolo s Prckem. Toto nebudu spoilerovat, protože první setkání je na začátku a každému dojde, že se minimálně ještě jednou setkají.
@mazar1234 (20.10.2019 21:14): se všemi DLC a děláním komplet všeho mi to těch 200 hodin zabralo (to je čas co zahrnuje všechno včetně loadingů, inventáře atd). A stejně jsem nechtěl aby to skončilo. Sakra, jakej rozdíl oproti AC Odyssey :)
@CrocoRay (19.10.2019 15:49): na konci jsem měl combat staty takhle a nebojový. Na hardcore to očividně leze mnohem pomaleji, protože ty píšeš že už se blížíš k 20ti, přitom já měl na 20ti jen meče a obranu a trvalo mi to skoro těch 200 hodin.
To je imho další výhoda hardcore, že ta character progrese vydrží mnohem déle. Vždycky mě štvalo když v RPG dosáhnu level capu a přitom mám před sebou ještě dalších 50+ hodin hraní.
@Paul (19.10.2019 19:54): Já bych střelil dva šípy do prdele a pak bych rychle vytahoval meč :-D

@mazar1234 (19.10.2019 19:56): Jo, 20 je max. No, já hlavně jedu turnaje pro Lorda Ptáka a s Bernardýnem v tom kolbišti trénuji. On ti sice něco ubere, ale pak můžeš dát trénink pokročilých technik a doplní se ti zdraví. Pak zase dát pár kol se zbraněmi naostro a zase trénink pokročilé techniky, kde se ti doplní zdraví.

Já už se blížím ke všem k 20. Ono se to zlepšuje všechno naráz. Spíše netuším jakou brutální mega zbraň použít, protože jak jdu na nějaké kruté sviňáky, tak dva jsou na mě hodně. Jo, většinu postav (95%) zrubu raz dva. Ale pak jsou ti s kyrysy a plátovou zbrojí a ti jsou už zkušení. Tam je to jeden na jednoho a vždy vyhraji, ale jak má kolem sebe nějakého ocáska, tak ten mu pomůže a mě pak oba dojebou. Ale klasické mamlasy rubu, i když jich je na mě 5.

Každopádně ta hra mě docela drží. Jsem to chtěl poslední hodinu nebo dvě vypnout a nešlo to. Pokaždé si řeknu, tak ještě tohle a pak si řeknu, že tady toto a pak se zase něco objeví. Herní doba 35 hodin a to jsem si myslel, že na to se dostanu za měsíc a ne týden. A to jsem ještě 25 hodin dal snad za 4 dny. Jako pořád chodím běhat ven a cvičím a mám nějaké povinnosti, ale nějak jsem si našel dost času i na hraní Kingdom Come. Díky Bohu za to, že mě žádná holka nechce a nemusím ztrácet čas s nějakou krávou :-D
@CrocoRay (19.10.2019 19:06): Jo ten Melee je dost dobry, ale je docela rozdiel bojovat proti Typkom a kokotkom :-D

Ja skor neviem ako si mam tie combaty nagrindovat, som cca 10 vsetko (defens/combat/weapon) a to mam iba z toho, ze cas od casu s niekym bojujem melee, inac vacsinou to vystrielam a je pokoj, ale uz mam 20 archery takze nic nezlepsujem.

Zlate eventy pri fastravele, kde ma zastavi bojachtivy rytier.... to idem na ferovku a levelujem melee combat.
@mazar1234 (19.10.2019 18:56): No, též záleží na tvých statech a pokud je máš vyšší, tak ani ti ozbrojenci moc neuspějí nebo alespoň méně často a naopak tvé útoky nedokáží vykrýt. Ale jak se rozjedou, tak brnění dokáží určitě pěkně poškodit.

Upřímně jinak mi melee combat přijde záživnější a takový propracovanější. S lukem je to jen o tom míření a nevím, zda by mě to bavilo. Už jen ten lov zajíců s Lordem Ptákem, mě nějak nudil.
@CrocoRay (19.10.2019 17:58): Tak ono ide ruka v ruke s armorom, v max full-plate konfigu samozrejme nejaki sedlaci s klackami nic neurobia, ale oplatovani borci s menom uskakuju ako lumici a davaju vsetky tie advanced countre co 5 sekund, taky Provaznik by vedel povedat.....

Ja som sa specializoval na Mace, lebo ma jeden super perk pravdepodobnost na instaheadshot a to je super, aj ked krvacanie ma uz zopar krat tiez zachranilo....