Postřehy ze spouštění hry pod Windows 10 (Steam verze):
Hra spustila úvodní okénko s kódem, ale dále se vůbec nic nedělo. Kód nebyl btw. potřeba, zřejmě relikt Games for Windows.
Nepomohlo spouštění jako admin, akorát se objevil další souhlas na spuštění vlastní hry a pak dále opět nic.
Kompatilibita s Vistami je už nastavená defaultně pod Steamem.
Hra prostě chce Games for Windows klienta - ten je v adresáři se hrou, po jeho spuštění mi Windows nabídlo novou verzi, tu jsem stáhnul a nainstaloval. Nabízený profil jsem neutvářel a okno jsem zavřel. Možná bude potřeba pro mulťák, nevím. Ve hře se objevilo okno GFWL, ale ESCapem jsem ho zavřel a bylo.
I tak hra běží v singlu zatím bez problémů. Nezaznamenal jsem reportované problémy s lagy apod.
Našel jsem ještě tento návod a patch ve Steam diskusi, ale nebyl potřeba.
Já už ji kdysi hrál, ale teď jsem to chtěl hrát znovu se ženou :-( No nic, čapnu z jejího počítače AMD, sice je slabší, ale nějak to pojede.
Já se poseru. Hodinu zprovozňuju gamepad, abych mohl hrát splitscreen a pak vlezu do hry, mám 1 FPS a z hrůzou zjišťuji, že kombinace Nvidia + Windows 10 neumožňuje tuhle hru hrát.
@MartinezZ (14.04.2014 19:09): Zahraj si raději tenhle ruskej budget :) Po všech stránkách je to úplně klasická hra, od hratelnosti, ovladatelnosti, ukládání, nevyžaduje žádné další nesmyslné aplikace, účty apod. Navíc je Win7 kompatibilní. V původní RU verzi dokonce vyšla ještě dřív, jak Kane & Lynch: Dead Men :) Tvůj komentář ke hře jsem četl, pěkný, hlavně ten druhý odstavec, od podobných her se snažím držet co nejdál.
@Walome (14.04.2014 18:50): No právě :D Žánr ála K&L není úplně to, co bych vyhledával. Je možné, že je to u těchhle her úplně normální, což ale neznamená, že mě to nebude štvát :) Jak to bylo třeba u Maxe Paynea nebo Mass Effectu? Nějak si nepamatuju, že u těch by mi systém ukládání nějak vadil...

K&L mě ale neoslovilo z více důvodů, systém ukládání je sice na hlavu, ale dal by se ještě přežít.
@MartinezZ (14.04.2014 15:43): "Žiju stále ve vesmíru, kde je normální si uložit pozici kde chce hráč, ne vývojář"
Wat? Jaký hry hraješ, prosimtě? A to není rýpanec, ale checkpointy jsou standardem posledních mnoha let, zejména u žánru alá KaL.
@Fritol (14.04.2014 16:55): Vypadlo Ti slovní spojení "v poslední době" ;-) Dříve to samozřejmě bylo normální a občas se i na konzolích našli hry tohoto typu, které šly ukládat anywhere/anytime (např. na PS2 RtCW Operation Resurrection).
@MartinezZ (14.04.2014 15:43): Nějak si nevzpomínám na linearní TPS/FPS, ve které si muže uložit pozici sám hráč. Kor když ty hry jdou dohrát do 5 hodin, tak v podstatě ani žadny save nepotřebuješ. :D
@Walome (14.04.2014 15:41): Žiju stále ve vesmíru, kde je normální si uložit pozici kde chce hráč, ne vývojář :) Ale mám v plánu dojet tak asi před šesti lety rozjetý Gears of War, tam to bude určitě lepší :D
Ad. zajímavost: Myslím, že nákup reklamy a propagace hry na webu recenzenta není podplácení. Že za tím byla dohoda o udělení hodnocení ne menším než XY je věc druhá.
@Walome (14.04.2014 11:14): Zase jich tolik ani nebylo, ale spíše mě hra prostě nechytla. Dělal jsem, co mi hra řekla a šel dál, nějak mi nepřišlo, že když nebudu dělat nic, tak se to celé podělá. Ty stojící panďuláci v bance ničemu nevadily (krom toho, že to nedávalo smysl) a i ta dodávka se tak nějak hrála sama. Idiostké chování postav v tunelu ale fakt připomínalo nedodělanou hru. Příběh mohl být zajímavý. A je fakt, že se ta hra alespoň ukládala. Sice konzolově automaticky kdesi a kdysi, ale ukládala.

V jedné z map jsem měl i pocit, že je postava Kanea, kterou ovládám, jaksi více vlevo na obrazovce a furt jsem měl tendenci nějak natáčet kameru, aby mi nepřišlo, že jdu šikmo. To bylo divný.

@Jack_Dark (14.04.2014 11:29): Ale ano, dohrál. Ne sice, že bych hru dohrál do konce (což myslíš ty), ale se hrou jsem skoncoval a tudíž jí nyní prostě dohrál a šmitec. Tak nějak nevidím důvod trávit hodiny času u něčeho, u čeho mám během hraní pocit "Ach jo, tak se pohni".

PS: Když nechám Lynche, aby kryl nějakou část mapy, všechno se postřílí a já odcházím pryč, kde se má hra/mapa ukončit, Lynch stále stojí na místě a "kryje" - čumí do krabice, za kterou se kryl a nic nedělá. Musím ho teprve zavolat jak pejska, protože jinak bych (v reálu) odešel bez něj a on by umřel hlady stojíc na místě, a hlavně by se nespustil ten script, který čeká na vstup dvou post do určitého místa, aby se ukončil level. Eh.
Kouzlo a originalnost (na herni scene) K&L nema cenu vysvetlovat. Bud je to vase krevni skupina nebo neni.
Já s ovládáním (klv-myš) rozhodně problém neměl, hype kolem jsem též nezaznamenal a bavil se královsky, občas jsem si připadal jako ve filmu Heat.
OMG :D Ta hra je tragická! Nevěřím svým očím. Když už se přes to ovládání a scripty prohrabu, tak mě zajede v tunelu vlastní dodávka. Obávám se, že dál jak přes útěk z Banky se nedostanu. Postavy OK, dialogy celkem taky, ale je to, jak kdybych si vypnul zvuk a pouštěl si ke hře dabing z nějakýho jinýho filmu. Tohle je snad vtip. Obávám se, že budu muset přikyvovat mazarovi a tohle nedohraju. Tohle mělo zůstat na krabici, předělávka na PC se fakt hrubě nepovedla.
@Walome (13.04.2014 19:53): Ako sorry ale tuto hru uz budem navzdy k smrti nenavidiet a donekonecna budem vysielat krizove vypravy proti nej :-).....

To bolo akurat v case ked som zil v Irsku a tam to malo teda docela krute hype, fakt som uplne ako zhypnotizovany dement nabehol do obchodu a s postavenym penisom som si to kupil....

... a potom prisiel gameplay....

a vysledok je to co som uz povedal :-). Ako neseru ma tie peniaze, vtedy to pre mna bolo bezvyznamych par medenych, islo o princip ze ma ojebali teda presnejsie ze som bol tak neskutocne hlupy ze som sa nechal ojebat ... ako keby ta SMEJDI obrali o 100 000 za nejake bezcenne sracky, taky pocit to bol.

Preto tu hru tak nenavidim :-).

UCH, tak som sa musel vykricat.

edit: a vobec 25% je viac ako dost.
Tak neviem, ja som si hlupo na zaklade HYPE kupil horucu novinku a po par hodinach som si len trieskal hlavu o stenu aky som debilny kreten..... trapna konzolova sracka pre 10 rocne deti nic viac tato hra nie je.

Ale musim tej hre podakovat.... odvtedy som dokonale imunny voci akemukolvek hype :-).
Bože, to konzolový ovládání je děs. A ještě o něco děsnější je dostávání se vůbec do hry přes to neovladatelné menu a kreténské GFWL.

Nejde nějak natsavit, aby se GFWL nepřipojovalo, ale rovnou se načetl offline profil a neifmormovalo mě to furt o spuštění služby, připojení, odhlášení, spuštění, volůbě profilu, načtení, spuštění informaci o načtení hry... ježiši!
Tak stačilo přeinstalovat Games for Windows Life. Ten sám e sice nespustí s tím, že ihned vyhodí chybu, že se nelze připojit, ale ve hře se pak zaloguje a chce po mě zadat klíč ke hře. Protože předpokládám, že bych pak hru už nikomu jinému nedal, tak jsem to stornoval a dostal se do menu. uvidíme, co si na mě ten GfWL bazmek vymyslí následně.
Eres_P: Sory, ale zajimavost jsem nahlasil, pac je to stary info z roku 2010. Ani jeden z hercu tam nebude a buhvi jestli nejakej film vubec bude.
Vždyť je to výborná hra. Jen mě mrzí, že kvůli nutnosti mít Xbox 360 controller jsem si to nezahrál ve split screenu. Jinak zkoušel jsi to cracknout?
@montana (07.04.2014 22:00): Nemám, "krabicím od bot" neholduji :) Buď se tu někdo ozve ála "jo, to jsem taky řešil a jednoduchý postup je tenhle:..." nebo to prostě pošlu za babku do světa dál, třeba se toho nějaký dobrodruh ujme :)
@mazar1234 (07.04.2014 21:49): Dost možná to tak skončí. Postupně ruším hry, co mi zabírají místo v poličce a nikdy jsem se k nim nedostal, až teď, ale v době svého vzniku nepočítali s Win7 64bitem :) A je fakt, že nepotřebuju ztrácet čas několika dny hledání a testování, jak to vůbec spustit.

@Walome (07.04.2014 21:53): Prozatím si tvoji devadesátkovou tezi neověřím :)
OK, tak jsem se dostal i k téhle hře. Po instalaci z orig. DVD se hra spustí, naběhne černá obrazovka, chvíli se nic neděje a pak aplikace spadne. A tím hra končí. Win7 64bit run-as-admin+kompatibilita XPSP3 nepomohla.
No ona to zas taková podoba není, vidět ho někde, tak si je nejspíš vůbec nedám do souvislosti. Ale furt by seděl do toho natáčenýho filmu víc, než ten, koho tam dali.
Tak jsou studia kterým jde o kvalitu, např. Valve nebo Blizzard si svoje IP nechávají a nikomu je jen tak nedaj..ale většině firem stačí peníze, ikdyž je to škoda.
Ale ten hitman mě mrzel fakt moc, protože to mělo úžasnej potenciál..natočit skutečně stealth film o hitmanovi, jeho práci, převleky a profesionální zabíjení, mohlo to mít boží atmosféru..prostě Leon mohl být konečně vyrovnán (když ne překonán), ale ne, oni z toho udělaj dementní akční céčko pro idioty.
Hobit bude děsnej průser. Jackson prošvihl dobu, před deseti lety odstartoval něco, na si ani neuměl představit. V dnešním boomu upířích hovadin a jiných fantasy Hobit podle mě zapadne... a ještě to blázen dělí do dvou díl :-D

edit: OT, kopíruju do kultury
Jj, LotR mi chybí. Co jsme se mu naposmívali už na Bonuswebu... Když už ta nostalgie - v Hobitovi asi nebude obsazen Steven Segal, škoda :(
A i tak se neubránil love story...

Paul: supr, ten Portal :) Taková S. Connor.
Řekl bych to takhle: Peter Jackson chtěl zfilmovat Pána Prstenů a šel za kravaťáky z Hollywoodu. Ti mu řekli, že mu na to dají jedině pokud tam přihodí nějaký sex a pár dalších poznávacích prvků fantasy filmů 90. let. Jackson měl naštěstí koule, poslal je někam a šel peníze shánět jinam.
To je přesně ono, že to vlastní někdo jinej, než to dělá. Dělaj to kucí v košilích a džínách a práva prodávaj kucí v saku s kravatou. Ale i tak by ty kluci v saku měli mít rozum a mělo by jim dojít, že naserou jak fandy, tak normální lidi, který na ten film omylem půjdou jako na akci/drama a ono nic.
Já vlastnit práva na hru, tak si dám setsakra bacha, aby mi z toho neudělali sračku.
Walome: samozřejmě že nesahají. Jsou v tom jen peníze za práva, viz: první nápady na Kanea & Lynche, kde měl být jeden z nich černoch! Wtf?
No dobře a ti teda asi do psaní scénáře očividně nesahají. Prostě prodej práva na hru a "uděljte se to jak chcete", ne? Jinak si to neumím vysvětlit.
To, že je dobrej herec, bych Ti vyvracel, kdybych neviděl jiné filmy s ním, protože v tom Hitmanovi je fakt šílenej...
Já nerozumím spíš těm, co za hrou stojí. Kdo vlastní práva? Vývojáři asi ne, ti by si snad pohlídali, aby film aspoň trochu odpovídal hře, ne? Taky nevím, proč ve filmech podle her není hudba z her... taky práva?

Proto mě štvou filmy podle S. Kinga a hlavně King. Vypadá to, že Kingovi daj nabídku, on řekne "ok, natočte si to jak chcete" a pak z toho vzejdou sračky absolutně nekorespondující s vyzněním knihy... kromě pár titulů...
Nejlepší film podle hry je Portal :-)

Hitman byl opravdu odpad, naprostá urážka hry...
Olyphant je skvělej herec, ale na 47 se nehodil, a režisér očividně nemá talent a ani nepochopil o čem ty hry jsou.
Tak to u mě je to naopak. Hitman naprosto popřel herní postavu (vraždí všechny a všechno, zamiluje se, pod kabátem nosí katany, neumí hrát), kdežto Max Payne se mi líbil v tom, že měl atmosféru, je tam spoustu míst ze hry (i když v jiným kontextu) a příběhově se to liší, ale furt je to pro mě jeden z těch lepších filmů dle hry.
Nejhorší je tam ale postava toho svalovce, co vždycky někde stojí do půl těla nahej a drží v ruce nůž...
Dalším filmem, co se mi líbí, je Princ z Persie, i když zase, příběhově se to nepodobá... Škoda, že prostě prachy na natáčení má jen hollywood, kdyby si to vzal do parády někdo jinej a nebál se jít za hranice mainstreamu, dočkáme se dobrejch filmů.
To mi připomíná, musim si stáhnout Far Cry a Postal :-D
sin city sem v tom zahlidl a nejak se mi to nepozdavalo, ale ten zbytek neznam a navic mi ty lokace docela sedely do predlohy.
Šak Slzy Slunce šly nedávno v telce.

Jen pokud bude mít pleš a vzadu dlouhé vlasy, vyšinutý je na to dost.
Evidentně ano. Možná proto, že jsem žádný z těch filmů neviděl...
Kovi81: Totální fake poskládaný z několika filmů, viděl jsem v tom Heat, Sin City, Slzy slunce, Rukojmí a mnoho další, ten kdo to dělal se měl víc snažit.