Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ironcast

77
13 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
strategie > tahová strategie
logická > logický rychlík
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.03.2015 PC
01.03.2016 PS4XOne
10.08.2017 Switch
Vývojáři:
Dreadbit
Oficiální stránky:
http://www.dreadbit.com/Ironcast
Ironcast se inspiruje viktoriánskou érou a upravuje ji do alternativní historie. Zde je steampunkové období, kdy válečné mašinerii dominují sedmimetrové mechanické kolosy zvané Ironcasty. Britská říše je ve válce s Francií, která podnikla masivní invazi na jihu Anglie. Hráč se ujímá role velitele Ironcastu a snaží se hrozbu zastavit.

Kampaň staví na modelu roguelike stylu, to znamená, že pokud je kdykoliv během kampaně hráč poražen, umírá, a musí začít úplně od nuly. Během hraní se získávají zkušenosti, které odemykají nové schopnosti, velitele a Ironcasty pro další hraní kampaně.

Boj je tahový, a vychází z konceptu spoj-tři stejné kameny. Čím více se jich povede spojit, tím více hráč získá munice pro zbraně, energie pro štíty a chůzi Ironcastu, chladicí kapaliny, která je potřeba pro fungování zbraní a podpůrných systémů, anebo opravářských bodů na obnovení poškozených zbraní, štítů a řídící jednotky.

Kampaň není lineární. Hráč má vždy možnost si vybrat ze tří různých misí, které mají rozdílnou obtížnost, nabízejí různou finanční odměnu, zkušenosti a hlavně průběh mise. Někdy je potřeba přežít několik tahů, jindy zachránit rukojmí nebo vyjednávat se šlechtou či s lordy, aby poskytli něco na podporu vašeho válečného úsilí.


Poslední diskuzní příspěvek

Psyx: "stejně jsem tě jen utvrdil, že pořádné spojovačky na trhu chybí :)" Dodatek: Single playerovky. Podpis: Strady :)))

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Oprášení zapeklitých vzpomínek na klasiku jménem MechWarrior... Ano ano máte pravdu z MechWarriorem toho nemá moc společného, ale mě jako gamera starší "fajty" právě proto zaujal tenhle počin zvaný IronCast.

Tak naleštit starou plechovku a vzhůru do boje. Celá zábavnost a zároveň originalita tkví v tom, že vaše mašina potřebuje "body" které jsou rozdelene do 4-rech skupin.
1.) Akční body k útoku
2.) Akční body energie
3.) Akční body chladící směsi
4.) Akční body opravy
Tyhle body sbíráte v integrované hře, kde jde o to abychom jste označili co nejvíc stejných symbolů které jsou vedle sebe, ale pozor už tu musíte taktizovat a když vaše mašina má akčních bodů k útoku maximálně 8 je zbytečné brát více. Po třech výběrech a "napumpování" akčních bodů dáváte rozkaz k akci, cílem je zničit nepřátelský stroj.

Tohle vše provází zajímavá akční hudba, která Vás lehko pohltí a taky poutavý příběh. Ve výsledku se autorom podařilo upéct velmi originální hru, která jede svojí cestou a mě osobně se hodně líbí na také pohodové paření, proto můžu jenom doporučit... Originalita v dnešní době se tak lehko nevidí

Pro: originalita, upgrade mašiny, dvě hry integrované v kope přepojené příběhem

Proti: možná to mohlo být více složitý, ale to je můj subjektivní názor

+7
  • PC 80
Tahové souboje robotů, logická hra a strategie s rpg prvky....
Bitevní plán připomíná bejewelled, match 3 hříčku ale přesnější popis je lovení řetězců spravných action pointů z pětibarevného 6x6 čtverce. (wow, vážně sem popsal takovou složitost v jedné větě). Lovíte kostky ofensivní, defensivní, opravující,chladící... a prachy. Třikrát táhnete, libovolně poutrácíte body a předáváte tah soupeři.
Po každém souboji dokonce získáváte goldy a expy, které můžete utrácet za skilly a předměty, málo toho není...
Zpočátku to odvaz není, dokud nepřijde první boss... to pak přichází na řadu hec a vaření závitů mozkových :)

Další klad je i znovuhratelnost potom co přijde permadeath.
Vytuňte si svého mecha :)

Pro: taktika - tahů, skillů, předmětů, i obecných mechanismů hry... skvěle vícevrstvé, obtížnost solidní

Proti: grafika, hudba

+7