@RXQ79rudax (09.03.2017 12:48): No právě třeba ty babce jsem nevyhrožoval a tak jsem ten quest asi failnul. Neutrální postavy nezabíjím, a když náhodou v nějakým boji ve městě jsem si vojáka znepřátelil tak jsem hned loadoval. Tak fakt nechápu jakto že jsem skoro neutrál. Jediný co mě napadá je asi otvírání těch truhel a rakví na hřbitově.
@Ferdish (09.03.2017 12:19): mně přišlo že možná to přesvědčení opravdu mělo i menší - zanedbatelný vliv na kouzla - že posilující kouzla těch povolených knih byla o trochu silnější při dobrém přesvědčení;

- ale ve hře je to celkem jasné kdy se mění přesvědčení a vždy se stačí prostě kouknout - jestli se to trochu neposunulo;
(při zabíjení civilistů nebo vojáků to skáče rychle do záporných hodnot, třeba když otevřete něčí truhlu - tak vám vojáci budou chtít useknout ruku nebo zabavit majtek, pomáhání pekelníkům, nebo i třeba zombíkovi najít hrob a přitom zabít pár rytířů, plnění úkolů pro jasně záporné postavy - dobrej úkol - třeba krmit jednoho mrtváka/mrtvoláka lidma - aby dostal zase lidskou podobu, vydírání/vyhrožování (například mučením na skřipci nebo posláním na hranici za kacířství ) - ale to je nutné/běžné při plnění některých hlavních úkolů i nějakých vedlejších, kde třeba nějaké babce kořenářce musíte pohrozit že ji zatknete za čarodějnictví jestli vám nedá nějakej lektvar nebo bilinku - kterou zase nutně potřebuje někdo jiný - a tomu chcete pomoci)
@Red (09.03.2017 00:24): Njn, toto je jedna zo zásadných chýb hry, že neposkytuje hráčovi žiadne info o tom, kedy a ako sa mení presvedčenie postavy. V RPG tituloch, kde presvedčenie postavy má dôležitú hernú rolu na dej resp. na dostupnosť niektorých questov je to vyriešené získavaním/stratou určitého kvanta (pár príkladov: Star Wars: Knights of the Old Republic - Light/Dark side points, Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura - alignment points, Baldur's Gate - reputation points), pričom hra vám vždy dá vedieť, či sa vykonaním daného skutku vaše presvedčenie zmenilo a akým smerom. V Inqusitorovi také niečo chýba. Pridať do hry skript, ktorý by v dialógovom okne hráča informoval, že za to a to získal toľko a toľko plusových/mínusových bodov do presvedčenia nemôže byť až taký problém. Mohlo to kľudne byť zahrnuté v jednom z patchov, ktorých na Inquisuitora vyšlo hafo. Na druhú stranu, v celom Inquisitorovi som narazil len na jediný okamih, kedy presvedčenie hralo rolu. Po splnení všetkých skúšok v hrobke sv. Orthenia si vás Ortheniov duch preklepne, či chcete s jeho unikátnou relikviou - dlhým mečom Inkvizítor - hájiť záujmy Dobra. Ak je vaše presvedčenie dobré, odovzdá vám meč dobrovoľne a s požehnaním. Ak nie, pre získanie meča je nutné ho zabiť.
@DonSnake (09.03.2017 10:20): jo když to hraješ za paladina, tak zabít ty inquisitory dá fakt zabrat, za kněze jsem je jednoduše paralizoval a pak rychle zneškodnil, později ve třetím aktu jsem používal ta hromadná kouzla a nejdnotlivce kouzlo zabij - to zabije jednoduše všechny až na ty závěrečné bossy.

já jsem pořád na konci 1. aktu - dávám zase pauzu od hraní.
Tak jsem dokončil II.akt.

Musím říct, že když se do Ďáblových jeskyní vydáte ke konci aktu, tak je to celkem v pohodě. Rozhodně to není horší než Železné doly.
Jediný enemák, kterého nejsem schopen zabít, je Inkvizitor.

Akt jsem dokončil na 37.úrovni a upálil jsem 5 kacířů.
@DonSnake (06.03.2017 10:49): Toto je riešenie questu z GOG.com (in English)
Francesca's Exorcism*
- after finishing the quest Decryption of the Scroll on Human Skin, go to the Grand Duke Gazebo
- talk to the ghost
- find the diary of Father Fredrick in the right side tomb in Glatzburg Cemetery
- buy a rosary and a holy script
- go to the right side part of Wasteland to find a mandrake root
- talk to Enrie to brew a potion
- go to the dungeon under the Sheriff's office
- open the cell gate, equip the rosary and talk to Francessca
Měl bych otázku, kdo mi uvaří vývar z mandragory? Potřebuji jej na vymítání Ďábla z té holky ve vězení, co se pokusila zabít biskupa. Alchymista ani kořenářka mi jej neuvaří. Popřípadě, potřebuji na ten vývar něco jiného, kromě toho kořene?

Jsem II. akt.
Chci navrátit Balthazarovi paměť, mám bylinu Memoricus ale nevím jak vytvořit lektvar.
@Red (11.02.2017 13:24): to víš že je, jestli už jsi ve 3. aktu, taks jich už musel potkat několik, jsou to spíše silnější nepřátele a tokoví menší bosové - chce to prostě číst tu informační obrazovku dole - tam se to hned napíše když ti trvale uberou nějakou vlastnost nebo dovednost; třeba taky ten týpek v nějakejch těch elfích ruinách v 2. aktu, někteří ti silnější pekelní spratci, nějaké ty silné obživlé ženské mrtvoly ve 3. aktu, a nějací pekelní bojovníci.
@Malignus (11.02.2017 08:59): já mám pocit že bodů budu mít až až - díky kouzelným předmětům zvyšujícím nemagické dovednosti, podařilo se mi najít nějaké magické vrhací sekery v cena asi 30 000, prodány za 20 000 - tak jsem šel nakupovat; už mám vše pročistěno - zbývají jen ty doly.

inventář
stats - level 18

zabití upíra
pozor - nepřibližujte se k němu, nechte s ním bojovat společníky - protože při souboji na blízko trvale ubírá dovednosti nebo vlastnosti - sledujte info obrazovku

strom smrti
@RXQ79rudax (11.02.2017 00:49): Jsem si hned říkal... Osobně bych u paladina jel pouze 2 druhy magie na 6 a k tomu Boj zblízka, ve zbroji, Sv. ochrana, Houževnatost, Štít. K tomu později Kovářství a ještě 1 skill, protože víc bodů ve hře nedostaněš.
a sakra - teď zjišťuji že paladin může dovednost kouzelnických oborů zvýšit maximálně na 10.
podle mě použití toho džina pro boj je velkej cheat - je to sprabácký - prostě to není ono - jako když si ty nepřátele vlastnoručně zabiješ - proto jsem, jak jsem to hrál posledně za kněze, vyvolal džina jen jednou aby mi pomohl v boji - posloužil mi jen pro odlákání nepřátel - těch silných duchů v tom chrámu v 2. aktu - kde máš za úkol ten chrám vysvětit - napřed jesm si ho vyvola řekl mu aby mi pomohl a pak šel promluvit s těmi duchy ukrytými v tom chrámu - nalálakaly se na toho mého džina a já je pak rychle snadno dodělal/drozail tou nejsilnější bleskovou pečetí - džin mi během celé hry nezabil ani jednoho nepřítele - a myslím že za ty nepřátele které zabije stejně nedostáváš zkušenosti;

dají se tam koupil lektvary, nebo použít kouzla pro zvýšení odolností proti ohni atd.
a ty nepřátele odlákavat pokud možno postupně, paralizovat kouzli, a zdálky odstřelovat kouzli /pečeťmy - třeba tou ohnivou zdí/stěnou.

za paladina - ty krabičky co jsem doposud našel jsem vyplítval pro dovednostní body - stačí říct džinovy že nic nechceš a máš šanci 1 ku 4 že ti dá 1 dovednostní bod - když ne stačí dát autosave dialog...
A s tím džinem je dobrý trik že když ho vyvoláš přímo před nepřátely a couvneš tak dost často je nejdřív zlikviduje a potom tě teprve osloví.
@DonSnake (10.02.2017 15:34): Já teda jako kněz vůbec nebojuju - prakticky to ani nemá cenu - i zbroj a zbraně mám jen na zlepšení vlastností a dovedností a když se někdo přiblíží, tak zdrhám - rychlost jsem zvyšoval jako první.

Jinak existuje vlastnost věci jako je nerozbitnost potom se nošená věc ani nerozbíjí.

Jinak jsem taky začínal dvakrát, kněze na lehký jsem skončil po 7 hodinách.
Krabičky využívám při situacích, které nedokážu vyřešit sám, např. místnost plnou skřetích šamanů.
@DonSnake (10.02.2017 15:34): jako kněz jsem si udržoval od nepřátel odstup - bojoval jsem převážně lukem a samozřejmě kouzly - nechvála jsem za sebe bojovat ty společníky - poté co jsem nepřátele paralizoval - kouzlo ukřižování, pak jsem používal kouzlo otevři rány nebo kobilky; je dobré si sebou nosit v zásobě víc zrbraní případně zbrojí - kdby se nějaká rozbila; a pro to tam jsou taky ty zelené krabičky s tím džinem - můžeš s ním obchodovat a tedy si u toho džina i nechat opravit předměty;
Za kněze jsem hrál ,ale nemohl jsem se posunout dál, body jsem měl blbě rozvržené a podobně, tak jsem si to dal za paladina.

Kovářství jsem si vylepšil, protože mám ještě v živé paměti pekli jménem Železné doly, kde jsem prošel dvě patra a měl jsem výbavu na na sra*ky a vždycky jsem se musel zdlouhavě vracet. Několikrát.
@DonSnake (10.02.2017 14:23): jsem myslel, že hraješ za kněze? jinak jak říká Ferdish - já to teď hraju po druhé za paladina (tentokrát ale na těžkou obtížnost), a do kovářství tentokrát nedávám žádné body - trénuju si tu žlutou (tu už mám na 10 - hlavně kvůli kouzlu kobilky a archandělova čepel), modrou magii, červenou magii nechvám vytrénovanou na šestce (hlavně kvůli kouzlu světlo), a pak body strkám samozřejmě do boje v tváří v tvář, používání zbroje, obrany a pak ještě božího úderu. jsem na levelu 15.
@DonSnake (10.02.2017 14:23): Tipujem, že musíš mať daný skill (kováčstvo) na voľnom slote vpravo, PTM ho aktivovať a LTM kliknúť na predmet v inventári, ktorý chceš opraviť.

Osobne si však myslím, že je lepšie je nechať si veci opravovať u obchodníkov. Veľa to nestojí a ušetrené skill body môže človek vraziť inde.
Mně se zatím nic takového nedělo. Mám verzi z GOG, jsem ve třetím dějství.
Nevím, co se stalo, ale už asi podruhé, když jsem cestoval ze západního Glatzburgu do východního, napsalo mi to II. akt a vyjel mi tam ten text, který je na začátku a konci každého aktu. Nicméně, pouze ve východním Glatzburgu dochází k resetování rozhovorů, mohu znova plnit většinu úkolů a postavy, které třeba zmizely (za poskytnuté informace jsem je nechal jít), se opět obnovily. Všechny věci a poznámky mi zůstaly, ale fakt by mě zajímalo, jestli jsem jediný, komu to tahle hra dělá.
Ok, děkuju oběma.

Právě jsem v 2. aktu a musím říct, že je to pro někoho, kdo tuhle hru nikdy nehrál, celkem záhul. Zvlášť, když hrajete za kněze a nemůžete sehnat žádná pořádná bojová kouzla.
jo 3. akt jsem to vybíjel skoro celej sám - společníky jsem nechával čekat na začátku lokace - pro splečníky jsem se vždycky vracel abych s nimi pak mohl jít do další části lokace/třeba dalšího poschodí dungeonu - protože až v tom posledním dungeonu jsem přišel na trik jak si je přivolot k sobě - pomocí toho teleportačního kouzla - kde sešleš kouzlo svatá půda a pak nějaké další kouzlo - které tě přenese tam cos to kouzlo svatá půda sesla a oni se tam s tebou objeví i společníci i když jsou zronva na druhém konci mapy.; po celou dobu hry jsem měl toho psa a Huga - ani jednou jsem je nenechal zemřít kkdyž jsem si je samozřejmě mohl vždycky případně oživit; ale co se Huga týče jak se ke konci ukáže je to zrádce a pokud se nepřidáš/nespolčíš s tím hlavním vůdcem té sekty tak na tebe zaútočí - potom viz to moje video ohledně finálního souboje ; ke konci jsem teď ještě přibraj jednoho kněze pomocínka/poskoka;

předměty v téhle hře vůbec nemizí - takže je můžeš položit kdekoliv na zem nebo do nějaké truhly.

včera jsem si to rozerhál znovu - za paladina na těžkou obtížnost - zatím jen prozkoumávám prokecávám to první město.
@DonSnake (01.02.2017 21:27): Družiníci ano. Těžko říct, možná vadí jenom ten Hugo, já měl chvíli psa olgierda a pulleinea, ale jak olgierd začal kafrat po žoldu 500 se svými ubohými 10 lvl tak se pakoval.

Předměty mám vyházené v Hillbrandtu v kostele. Leží tam ty mrtvý dívky, trollí žaludky, písemnosti apodobně.
By mě zajímalo, můžete mít více než dva družiníky? Momentálně mám psa a Huga (paladina), ale vždycky, když jsem našel někoho do party, měl problém právě s Hugem.

A další věc, dají se někde BEZPEČNĚ uložit věci? Třeba momentálně nepotřebné úkolové předměty?

Uf tak druhé dějství mám za sebou. Co jsem udělal ještěráky na začátku na krev tak zbytek kapitoly už byl dost hladký.

Družiníci už jsou spíše přítěží. Dost možná budu chodit sám.
@DonSnake (26.01.2017 20:39): nebo prostě přepneš na útočný kurzor a klikneš na truhlu/dveře, ale ze začátku je nejednoduší to otevřít pomocí nějaké pečeti (třeba ty silné ohnivé stěny/sřeli, nebo ty bleskové) - takhle to můžeš otevřít z dálky a vyhnout se tak zasažení nějaké případné pasti/nástrahy; pak tam jsou kouzla které to prostě otevřou - v pozdější části jsem používal kouzlo rozklad - to má 100 procentní úspěšnost - vždy to prostě hned po seslání cokoli otevře.
Lidi, já mám takovej menší problém. Jak můžu truhlu/dveře/... rozmlátit zbraní? Vždycky potřebuju buďto klíč nebo to musím roztřískat kouzlem. Hraju za kněze.