V jaké formě pak hru dostaneš? Stáhneš si instalační exe soubor a hotovo? Je na stažení nějaký limit nebo je aplikovaná nějaká ochrana? Každopádně díky moc, pokud to bude v cajku, tak rozhodně koupím.
Stará: AMD 1.6GHz, 1 giga ram, ATI M Radeon X700 64 Vram...
Nová: AMD Phenom II X4(2 GHz), 6 giga ram, ATI M radeon HD5650 1024 vram...

Asi tak.
Protože ani 1 giga ram nezvládal pokrývat všechny ty memory leaky. Ono celé to bylo na minimální konfiguraci vlastně nehratelné.

Teď to ale s lepším pc a novým patchem jede dobře.
takze hra je to rozhodne nejlehci za paladina, alespon prvni akt :) pokud by to nekoho zajimalo :D :D
Ahoj, netusite proc nevidim videa, vzdycky se mi zapne uplne bily windowsacky okno, obzar zadnej, jen zvuk, kodeky sem zkousel instalovat a nic

doufam ze v tej hre neni moc videi
Bodkin: Díky! Po všech těch zprasených recenzích konečně také nějaké užitečné informace. Být to koment, tak dám boda. :)
Dlouho jsem váhal, jak to přiblížit lidem znalých RPG, aby dokázali odhadnout, jestli to pro ně bude. Ono, pod nejčastěji používaným popisem - kříženec diabla s baldurs gate - se dalo představit věcí. Od těch hrozných až po ty dost zajímavé. A udivilo mě, že nikdo nepřišel s přirovnáním, které Inquisitorovi opravdu sedí. Ty dvě jsou si dost podobné jak settingem, tak systémem.

Na druhou stranu chápu, proč nikdo neřekl: Inquisitor je český Lionheart. Protože Lionheart byl ve výsledku jen nesmírným sklamáním a po nebojím se říci geniální první části, přišli části naprosto otravné a zničující.

Takže já říkám: Inquisitor je český Lionheart - ale jen jeho první část! K deprimujícímu hack'n'slashi nedojde. Tedy ne že by se nevybíjelo a podobně, ale vždycky po nějakých rozsáhlých kobkách to udělá šup, a už se na vás hrnou kvanta questů a textu a vyšetřování a...

K výběru jsou samozřejmě 3 postavy, paladin, kněz a zloděj (což mě docela zaráží, když se snažili a místo obyčejného bojovníka dali paladina, místo mága kněze a co tam sakra dělá zloděj? Spíše by se tam hodil špeh, zvěd, agent či něco takového. Obzvláště když vaše postava je zchudlý šlechtic a vy pak plněním úkolů a sypáním zlata do poklady povýšíte ze zemana na barona, dostane hejtmana s vojáky pod sebe a taky vlastní... léno).

Magie je přístupná pro všechny (inkviziční, pekelná, božská, magie zázraků, kacířská, přírodní), ale maximální úrovně může dosáhnout jen kněz, zloděj si sáhne nad předposlední a po paladinovi moc kouzel raději nechtějte.

A pak je tu hlavní deviza hry. Příběh. Ano, slyšel jsem jak je rozsáhlý a jak temný a rovnou říkám, ano viděl jsem lepší a temnější. Ale u her zrovna ne.

Hned na začátku (což je vlastně první stránka jen co stvoříte postavu) je nadneseno, že na tisíciletou říši přišel konec světa, tři pohromy se docela podobají zjevení svatého Jana, a prý za to můžou kacíři. A od toho je tu všemocná iknvizice, aby je vypátrala a zastavila. Jenže není neomylná a bere a mele i nevinné, však Bůh si to přebere, ne?

Ale když se chystá semlít vás, objeví se ve dveřích dva muži v černém a balíkem zlata, vyplatí vás a pošlou na sever pomoci inkvizici s vyšetřováním vraždy jednoho kupce, které ho nalezli s proříznutým hrdlem a jeho vlastním ptákem v puse... Už chápete kam mířím? Nějaké politické korektnosti a eufemismy tady nemají moc místo. Tahal jsem sebou vykuchanou pár týdnů starou mrtvolu dívky, kterou použili k vyvolání ďábla. Vzpomněl jsem si při tom na kočičí quest na začátku IWD 2 :)
Lidi jsou svině a vám nic nebrání být z nich nejhorší.

Jinak, příběh je správně detektivní, viník nikdy není ten, na kterého to vypadá (nebo může, záleží jesli naberete dost důkazů) a není to blbé.

Ano, nezmiňuju se vůbec o boji, protože ten je dle mého největší mínus hry. Jako u Lionheartu.

Edit: A ještě dodatek: Některé questy nejdou vyřešit podobrém! Naopak, to že budete chtít každého zachránit vám místy spíše přitíží.
Kubulus: počítá se ale kvalita :-).

Já bych rád tvůrce podpořil (přeci jen deset let vývoje...), ale kupovat zajíce v pytli za takovou cenu nehodlám.
Co slýchám, tak tam je hafo textu, stejně jako v Tormentu :)

Takže se ani nedivím, že tě to zaujalo (mě rovněž). Ale taky si počkám na slevu. Když to moc lidí kupovat nebude (jakožto že asi ne), mohli bysme se jí dočkat už brzy.
Taktéž mě to docela zaujalo, jen já zase v RPG nemusím moc RT souboje :-). Jsou aspoň zábavné (tj. nápadité a různorodé)?

Asi ale počkám na nějakou slevu a další ohlasy a koupím to později.
ona to moc klikačka není, stačí jednou kliknout na nepřítele a hráčova postava na něj bude útočit sama tou nejvyšší možnou frekvencí... Jenom kouzla a pečeti je potřeba opakovaně sesílat (pravým tlačítkem myši), ale ty mají určitý rest_time, takže klikat pořád dokola co nejrychleji za sebou nemá žádný efekt. Pauza tam sice není, ale když si otevřes inventory nebo spellbook, tak se hra pauzne a můžeš přezborjit, vypít lektvary atd.
Ďábelská cena není nic nového. Viděl jsem ji hodněkrát, i když není zase tak úplně nejčastější. Já viděl i v nějakém reklamním papíru, kde dali i 10 her naráz za stejnou cenu.
Škoda že není demo. Takhle mi to trochu smrdí Lionheartem :-/ Ale že je to české izo RPG, tak ty hříšné prachy vyhodím...
Až moc mi to připomíná Divine Divinity, respektive Beyond Divinity, či co to doma mám, je to jen můj dojem?
Společníky mám teď dva a kromě pár povelů (stát, útok, ...) se ovládat nedají. Sami chlastají lektvary z tvého inventáře (což je celkem dobrý) a chodí za tebou. V boji ale docela pomůžou, jen mě štve, že když je někde nechám stát (třeba když vím, že za rohem je skupinka, se kterou si neporadí, ale já je s trochou štěstí zvládnu i bez nich), tak stejně přijdou, když je enemy blízko, takže v takových chvílích je fakt nutný je nechat stát dál.
Hotkeyů je 10 (na screenech ty bubliny vpravo). Ale mě stačí 4 - tři druhy lektvarů plus jedno kouzlo jako nouzovka). Ale hraju za paladina (mám radši poctivej boj, žádný čáry máry), takže třeba za mága tam toho bude víc.
"Hmmm..vypadá to kulervoucně" Eh?

Karasman: Parta se ovládá předpokládám sama, když tam nejni ta pauza? A pokud ano, jak moc chytří jsou ti společníci? Je tam dostatečný počet hotkeys na ability, kouzla atp.? Mně z toho videa totiž trochu přišlo, že dotyčný měl tak trochu problémy to "uřídit".
Pivo: Jo, někdy docela otravuješ. :) Ale sprostej si nebyl a právo vyjádřit svůj názor samozřejmě máš. Jen mi přijde vtipý, že ať napíšeš cokoliv kamkoliv, někdo na to vždycky musí reagovat a zaspamovat pomalu ještě víc.

Takže vás všechny vyzývám: nechte toho a řešte sakra toho Inquisitora.
Pivo: Stává se z toho tradice :-) Člověk plácne nějakou narážku jen ze srandy a už se do něj pustí :-) Prostě koncentrovanej smysl pro humor :-) Ale ten Shift si vyzkoušej, demo je o ničem ;-)
Já se opravdu nechci hádat a jen jsem si tu jednou udělal srandu a to, jestli vás "inkvizitor" baví nebo ne, je čistě vaše věc. Mě se hra zdá celkem nesympatická a prostě jsem si tu udělal srandu.

A Daemone, tobě přijde normální dávat ban, jenom proto, že jsem si tu napsal svůj názor. Myslím, že by ses měl trošku vzpamatovat a nemusíš si mě tu všímat. Otravuju tu snad furt s něčím? Ne? Takže si mě nemusíš všímat, rýpat do mě a vůbec tu psát, když ti to tak vadí, že tu píšu i já. Rozhodně jsi tu tím svým posledním příspěvkem nepřidal o moc informací více, než já. Starej se prvně o sebe, mě vynech. Sám jsi jednou psal, že nemá cenu si mě všímat, dokud nebude ban, tak si mě nevšímej ;-)
Karasman: Ve chvíli, kdy se z toho tady stalo nejaktivnější téma na DH, bylo jen otázkou času, kdy tu něco plácne i Pivo. To je jasné, že mu to nedá, že u toho nesmí chybět. Nemá smysl se s ním pokoušet bavit. Jelikož dosud nedostal ban, je to jev, s kterým se prostě musíme smířit :-/
Komentovat si můžu cokoliv a nic mi v tom nemůže bránit. Asi jako, že to po mě nemusíš komentovat ty.

Upřímně o té hře něco vím, i když jsem neměl tu čest hrát, ale i tak si myslím, že je to větší blbost, než NFS: Shift. O tom jsem si myslel to samé a demoverze mě ještě více "zklamala", jestli se to tak dá říct.

EDIT: Jinak já se též nevztekám, když někdo nadává na hry, které mě baví a přitom u nich moc času nestrávil, takže se trošku ovládej ;-)
A to by nebyl Pivo, aby neplác nějakou kravinu v každém topicu :-/
Pochybuju, žes to hrál. Tahle hra rozhodně neni blbost. Jestli ti to tak připadá, tak to nehraj a nekomentuj.
Vypadá to fakt zajímavě, za slušnou cenu a třeba mi to narozdíl od DA nebude padat :) Ale počkám si radši na tu recenzi.
Na recenzi je asi ještě čas, vzhledem k obrovský rozloze hry.
Myslel jsem to tak, že tě hra prostě nevodí za ručičku, jsou tam neskutečný kvanta textů, silnej příběh a parádní hratelnost.
Kdy bude ta recenze? Bylo by potřeba objasnit tu oldschool hardcore RPG část hry a tady v komentářích na to asi není dost místa.
No tak když si vezmeš staré dungeony, tak to jsou všechno klikačky :-) Ale fakt to není tak úplně Diablovina, primární je tady příběh.
Karasman: Hm...klikačka...to moc pro oldschool hardcore, jak píšeš v prvním postu asi nebude :(
Co se týká bojů, tak bohužel klikačka, ta pauza by občas krutě bodla, ale bohužel tu z nepochopitelných důvodů není.
Na rozhovory skilly vliv nemají. Co se týká skillů, podívej se sem.
Karasman: Když už ale dojde na boj, jaký je? Zběsilé klikání jako v Diablu nebo možnost pauzy a rozdání příkazů jako v BG?
A mají statistiky postavy vliv na rozhovory? Ostatně jak moc rozsáhlé jsou statistiky postavy? (edit: Koukám, že stránky hry jsou updatnuté od poslední doby, co jsem se díval. Aspoň ty statistiky jsou tam rozepsané.)
Mick: Z obrázků možná, ale diablovina to rozhodně není. Bojování tam sice samozřejmě je, ale jinak je to strááášně moc kecání.
No ja is to predobjednal v akci od Hypermaxu za 333 Kc a tech penez rozhodne nelituji. Sice graficky to opravdu neni zadny zazrak, ale ten pribeh me zatim dost bavi, tak doufam, ze to tak vydrzi... A vypada to na sakra dlouhou hru. To nacasovani proti Dragon Age je opravdu nestastne, ale alespon budu mit vetsi cast pristiho roku co delat :)
Zaujimave, na obrazkoch to vyzera ako spatny Diablo klon, popis hovori o podobnej hovadine, opisy ludi, co to hrali, ale hovoria opak. Hmm. Druha vec, ten vyber povolani, to ma byt vtip? Bah. Pockame kym cena neklesne na cca 10 euro a potom sa uvidi :)
Takovou dobu ve vývoji a vyjít to muselo zrovna proti jinému RPGéčku, který zabaví na 100 hodin?!?
Milovníkům oldschool hardcore RPG rozhodně doporučuju. Z technický stránky si na zadek nesednete, ale příběh a atmosféra je prostě ultimátní. Pro mě hodně milý překvapení. Navíc ta herní doba je fakt obrovská. Mám za sebou už pár dessítek hodin a kdo ví, jestli jsem aspoň ve třetině. Recenze na BW už brzo.