Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game

1991
1992
1993
1994

Indyho úkol v této hře je stejný jako v jeho slavné filmové předloze - najít svatý grál. Nejdříve je však zapotřebí, aby našel několik relikvií: kříž, štít a deník. Každá z relikvií se nachází v jiné lokaci. Kříž se nalézá v jeskyních Colorada a tam také začíná Indyho dobrodružství, které pokračuje přes jedoucí cirkusový vlak, vzducholoď, až do rakouského hradu v Grünwaldu, kde se nachází samotný svatý grál.

Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game je klasická plošinovka, kde k cíli úrovně vede většinou několik cest přes různě obtížné nástrahy a pasti. Indy je vyzbrojen k likvidaci nepřátel svým věrným společníkem – bičem. V případě opotřebení a ztráty biče je připraven likvidovat záškodníky svými silnými pěstmi.

Díky obrovské popularitě filmové předlohy byla hra vydána na většině tehdejších herních platforem.

• NES 60
Indiana Jones samozřejmě nemohl uniknout hernímu světu, vypadá to že má několik verzí, já hrál NES verzi od Ubisfotu a stejně jako ve stejojmenném filmu má Indy za úkol najít Svatý grál.

Ve třech prvních provních je potřeba najít Coronado Cross, Šťít rytíře První křížové výpravy a Deník Grálu. První level v jeskyních pod Utahem, druhá v Benátsýkch katakombách a třetí v Německém Zeppelinu. Hrdina s bičem má v cestě různé terénní překážky v podobě stoupání nebo sestupů po žebřících a průzkumu jednotlivých oblastí, samozžejmě nesmí chybět protivníci do kterých se lze pustit jak bičem, tak I po staru pěstmi. V posledním úrovni na Vás čekají pasti v podobě pilových kotoučů a pro znalce filmu podlahu s písmeny, kde je nutné zadat správné Božské jméno. Za mě slušné představení v lepším průměru – 60 %