Idle Champions of the Forgotten Realms

17.12.2018
25.03.2020
07.05.2020

free to play

Hra je založena na pravidlech Dungeons & Dragons a rovněž přebírá i oficiální dobrodružství z tohoto světa. Hra patří do žánru clicker games (např. Clicker Heroes, Crusaders of the Lost Idols).

Vaším úkolem je sestavit partu hrdinů, která bude zvládat co nejlépe nápor příšer. Za své úspěchy si budete odemykat nové hrdiny a sbírat vybavení. Každý z hrdinů má své speciální vlastnosti, které se nejlépe projeví, pokud ho v partě postavíte na správné místo.

Hra přináší neustále nová dobrodružství ze světa Forgotten Realms, kdy jako první z míst navštívíte Tomb of Annihilation. Během dobrodružství plníte různé úkoly, za které dostáváte odměny v podobě měny, truhel nebo přímo výzbroje či zbraní. Vaše hrdiny můžete vybavit i zvířátky nebo vílami, které vylepšují jejich vlastnosti. Postavy se rovněž svým bojem levelují a vy jim můžete zlepšovat vlastnosti.

Na Steamu se hra objevila již 7. září 2017 v early access. Oficiální verze 1.0 byla na PC spuštěna až roku 2020. Mezitím se roku 2018 dostala i na konzole PS4 a XOne a také na mobilní platformy Android a iOS.

@John Mirra (25.06.2023 11:09): Jsem se schválně koukal na komentáře na Steamu a tam jsou vyloženě nasrané komentáře s třeba 50 000 odehranými hodinami. Očekávám, že to je jen část herní doby a většina odehrála násobek na mobilu. To člověk nechápe:) Mně stačilo 52m.

Provedení je mobilní, generická komiksová grafika, generická hudba. Ten koncept jsem nějak pochopil, zábavný mi ale nepříšel.

Máte nějakou postavu, která zabíjí nepřátele. Pomoci klikání ji můžete pomoci a ubírat nepřátelům život. Po zabití nepřítele seberete najetím kurzoru peníze. Za peníze můžete vylepšovat hrdinu či mu přikoupit dalšího parťáka. Hra se jinak hraje sama.