Na tuhle hru jsem skoro zapomněl, a přitom to byla taková krása :) nevím, co se tenkrát v ubisoftu stalo, že tohle vydali, ale udělali dobře.
Zdrc. Je někde čeština nebo jak to je? Nějaké odkazy jsem našel a všude to píše stránka nenalezena atd.
@KRoman47 (02.11.2014 13:54): A okrem toho ide ten Twin Snakes v pohode (i keď súboj s Psycho Mantisom je jeden z najlepších okamihov v hre)? Rád by som to niekedy skúsil a asi by sme sa mali presunúť do inej diskusie.
@Walome (02.11.2014 09:54): Dej plus, pokud názor vystihuje hru.

Možná je to umělecký přístup, ale je to hnusné. Depka jde navodit i jinak než texturami a kvalitou zpracování z roku 2004.

To se zase musí ocenit, že jsem nemusel nahrávat minulý level, protože jsem neměl náboje ani šíp a ihned po startu se jsem musel vypořádat se třemi.

AI je blbá, protože stojím proti agresivním jedinců, kteří mě chtějí vyloženě zabít a mně stačí postavit se na schody nebo vyjít ze dveří.

Lineární to samozřejmě je, až na dva úseky - jednou centrum města a závěr, kde se úplně změní gameplay a osobně bych takových volných momentů bral víc.

Souboje mě teda bavily. Podříznout, zastřelit, namířit, zkopnout.

Jinak mě pobavilo, že si po městě už o mně povídají. Připomnělo i to Last Of Us nebo Fallout 3.
@CJ (02.11.2014 13:21): No já 4 dohrál a jedničku hraji teď Twin Snakes v emulátoru, ale co mě tedy štve, že souboj s Psycho Mantis se mi teď dost seká a to mám Core i5. Fakt vyjde levněji do dvou tisíc pořídit originál konzoli i se hrou než se patlat s emulátory.
@KRoman47 (02.11.2014 12:10): HD kolekciu neber, ak môžeš, tak zožeň radšej tú Legacy kolekciu, tam sú všetky diely od 1 po 4 (vrátane HD remakov) a na XZone ju mali tuším za 800 Kč, čo sa určite oplatí. :)
@JohnCZ (02.11.2014 11:29): Hm, tak to nic, zabíjet mě vůbec nebaví. Místo toho si tedy ušetřím na Metal Gear Solid HD kolekci na PS3, kterou bych ti také doporučil, vyjde to na nějakých 6 stovek a jsou to vlastně 3 díly.
Tak se prodaly kartičky a mám dost na nákup jen z peněženky, ale měl bych ještě jeden dotaz. Jde tato hra dohrát bez zabíjení? Držet ostatní v šachu, obejít je, proplížit se ...
@Hrdlodus (komentář): Dal jsem plus, páč ocením vždy jinej názor, ALE... :) vizuální stránka je něco jako uměleckej přístup - je to "hnusný" schválně :) je to prostě depka a na mě to tak fungovalo.

S těma nábojema - ony se vždycky objeví bohužel v momentě, kdy jsou potřeba. Zjistil jsem to po nahrání - poprvé před skupinou zabijáků nic nebylo, podruhé tam byl náboj, protože jsem v tu chvíli žádný neměl. A v momentě, kdy získáš brokovnici je to o dost lepší, ale pokud se nepletu, do ní máš jen 5 nábojů.

AI je blbá a teritoriální protože ti lidi si hlídaj jen svůj úsek jsou rádi, že jsou rádi. Zase na mě osobně souboje působily spíš jako puzzle. Máš jeden náboj v komoře, támhle je oheň, támhle 3 chlapi, jeden z nich má kvér, vyřeš to.

Tak či tak je ta hra úplně jiná, než se na začátku slibovalo, ale pořád je to úplně jiný herní zážitek, než jsme v tomto tisíciletí zatím zvyklí :)
@Hrdlodus (01.11.2014 03:24): Tou volbou cesty myslím to, že na některá místa můžeš vyšplhat různými cestami (a tedy nemáš jen JEDNU možnou cestu) a například v té pasáži, kdy slezeš s těmi léky pro Mei z mrakodrapu, tak máš poměrně otevřené prostředí, které můžeš jednoduše proběhnout a nebo tam chvíli bloumat a objevíš pár vedlejších úkolů pro přeživší. I na střechu obchoďáku vede několik možných cest, což je fajn. Co se mi ale líbí nejvíc, je to, že tam nejsou mrtvoláci a ani žádné fantasy mrchy. Zombíků se už pomalu ale jistě začínám "přejídat".
@JohnCZ (01.11.2014 02:35): "(trpělivost opakovat celý level jen kvůli drobné chybce při přestřelce jsem měl naposled možná tak před pěti lety)" :D jojo.

Jinak buďte rádi, že vám to jde na gamepadu, když to vyšlo, tak to pro něj nebylo optimalizováno.
@JohnCZ (01.11.2014 02:35): Už jsem se dostal do části, kde na mě hra posílá dva chlápky s pistolí nějaké s mačetou. To mě baví.
Ale ještě jsem nenarazil na místo, kde bych měl možnost volby cesty.
V příběhu jsem pokročil zatím k místu, kde se vracím s léky k Mei. Takže v příběhu jsem se zatím nedostal k místu, kde by mě měl chytit.

Já měl kliku. Kromě jednoho pádu to zatím chyby nehází.
Překvapilo mě defaultní ovládání - takové jsem ještě neviděl. Ale používám ho už ho mám skoro v ruce.
@Hrdlodus (01.11.2014 01:43): Zatím jsem odehrál cca 4 hodiny a mé dojmy naopak převážně pozitivní. Je fakt, že co se textur týče, tak tam tvůrci nalili snad to nejhnusnější, co kde objevili a ještě se snažili o co nejtragičtější optimalizaci, ale pokud přehlédnu nedomrlou technickou stránku (byť vizuál jako celek působí atmosféricky) a fakt, že jsem musel downgradovat drivery, aby mi grafika neházela všemožné bugy, tak jsem se hrou velice spokojen. Konečně survival, který mě nevede ta ruku a byť jsem po pár úmrtích snížil obtížnost na snadnou (trpělivost opakovat celý level jen kvůli drobné chybce při přestřelce jsem měl naposled možná tak před pěti lety), tak mi tužší obtížnost rozhodně vyhovuje. Zejména nutnost šetřit municí, nutnost dávat si při šplhání bacha na staminu a nutnost rychle se rozhodovat je super. Abych to shrnul, takhle chytlavý a ryzí gameplay jsem u third person akce už dlouho nezažil. Stejně tak parádní level design s možnostmi volby cesty. I příběh mě dost táhne kupředu, pro postapo mám slabost. Ovládání na myši a klávesnici (díky mizerné optimalizaci a faktu, že to hraju na starém šrotu) nic moc, ale s PS3 ovladačem je to úplně v pohodě.
Teda, odehrál jsem chvilku - zrovna jsem našel Mary.
A pocity jsou zatím veskrze negativní. Strašná grafika, strašné prostředí, strašná interakce, strašná lineárnost, strašné chování NPC. Samozřejmě u každého bodu uznávám, že by bylo nefér a rozmazlené to jen kritizovat, ale prostě nic se mi tam zatím nelíbí.
A navíc mi to právě spadlo (Steam).
@Walome (14.05.2014 22:21): Já mu dal napoprvé vše co chtěl, vypadal v siluetě jak pan Hyde z League of Extraordinary Gentlemen.

Jo ty jsi napsal, že se asi nedočkáme druhého dílu, mno za mě je to více méně jasné a není ho potřeba, spíše možná nějaké dovysvětlení by to chtělo nebo myslíš díl, který by byl o tom co předcházelo než dostala k té kameře?.
Dohráno za cca 4,5 hod., 22 smrtí a 14/20 zachráněných. Naprostá spokojenost, brzo asi hodím své pocity a pevně věřím v znovu zahrátí.

Walome: brokovnici říkáš, já nic nedostal :-(

Jak jste to měli na poprvé vy smrt/zachráněné?
Ovládání nebyla úplná sláva, ale že by to bylo až tak zlé, o tom taky nevím :) Hra to byla fakt skvělá, Chuck by ji měl zkusit.
Ovladani mi prijde vyborne, sice obcas trochu citlive, kdy provede pohyb, ktery jsem nechtel. Kamera, mno je moc nalepena na zadech, ale zas neni fixni, tudiz je mozno se rozhlednout. Libi se mi i to dilema, pomoct ci nikoliv, zabit ci nezabit, a k tomu jeste moznost popravy... Hrana na gamepagu, ale volant bych tez mohl vyzkouset :-) jo a bavil me ten sjezd po sklech z toho vyzkace
@Chuck (17.04.2014 08:54): Chyba! Jeden z těch nejhernějších zážitků posledních let, ačkoli to má objektivní neduhy (souboje, což jsou vlastně puzzle a děj vyzní doztracena)... ale tak Tobě se nelíbil Far Cry 3, což je podle mě taky jeden z nejhernějších zážitků... teď babo raď.
@ViRus (16.04.2014 23:09): Ano ano. A kamera a ovládání je v téhle hře bezkonkurenčně příšerné.
Ukládání je nejlepší, dělá to z toho úplně novej zážitek... myslím na dnešní herní scéně :) Kromě jedné části, kde můžeš klidně nahrát dvě hodiny čistýho času bez saveu, ale to je na každým jak si to udělá :)
Hodně povedený zážitek, hlavně audiovizuálně a atmosféricky, zatím... Jen mám menší výhradu ke kameře, což je neduh všeobecně 3rd a systému ukládání, ale tak aspoň to není zběsilý speedrun a jak se říká 2x měř a 1x řež.
@montana (09.07.2013 11:24): Tak aspoň že tak :) ale stejně... jelikož startovací cena nebyla snad ani 20 euro, je to docela srandovní cena + fakt, že digi verze (kterou stejně dostaneš) je prostě za pakatel. Ale tak to tady každej ví, očividně je to tahák na neznalé.
Co tak pozoruji, tak většina hráčů chce ukládat kdykoliv. Takže omezení savů a náročnost by mělo tuhle hru strhnout hodně dolů.
Hra je výborná, ale štvou mě ty ukládací body :( už nejmíň hodinu se kvůli nim nemůžu hnout z místa a furt to opakuju dokola jak blbec...

No tak konečně se povedlo :), ale je fakt že kdyby si to mohl člověk ukládat kde chce tak by to bylo moc jednoduchý.
České titulky jsou k tomu asi nesehnatelné co? Já je tedy nikde nenašel...
@Gerret (21.12.2012 15:54): Dík za info, čekal jsem na tuhle cenu. Taky mám dost her, ale na příští rok jsem si dal striktní finanční herní budget, takže mi větší backlog nevadí, aspoň bude co hrát.
Ok, tak zatím odehráno cca 2,5 hodiny, hrála jsem vkuse, takže jak to bude se savem zjistím,až dneska doma, tak jsem na to zvědavá. Ale vypla jsem to hned na začátku dalšího "levelu", takže snad to bude ok. A já jsem zatím dost spokojená a hraju s kláveskou a nemůžu si stěžovat, hraje se mi to v pohodě. Třeba u Alana Wakea jsem měla dost problém s ovládáním během bojů, ale tady vše v pohodě.
AiMLEzZz: Tak to já nešplhám a umím si velice živě představit vyčerpání po zdolání třech příček :-D

Jinak věděli jste, že hlavní hrdina je Adam O.o a ne nějaký bezejmenný šmudla. Ó, jak symbolické...
@Walome (02.11.2012 17:24): Ja som sa tiež snažil nájsť všetkých. Skoro sa mi to podarilo. Zásoby som šetril aj ja, ale ku koncu som toho mal už strašne veľa. :) Ale záleží aj na obtiažnosti, ja som to hral na druhej.
@CJ (02.11.2012 15:56): Aha. To jsem si nevšiml - všiml jsem si tý oběšený, ale předtím si ji nepamatuju. To je dobrý. No já se snažil najít všechny a šetřil jsem i zásoby, ale prostě se mi to nepovedlo.
@Walome (02.11.2012 15:11): Ja som mal 17, mohol som mať 18. :( Inak, neviem, či sa to podarilo aj Tebe, ale keď ideš prvýkrát k Henrymu, v tom kanáli je jedna žena, ktorá chce jedlo. Keď tam ideš druhýkrát už s Lindou a nedal si jej predtým jedlo, tá žena je tam obesená.