Čtu dost zajímavej technickej pokec o PC verzi s lidma z Nixxesu a Guerilly a je tam embedovanej launch trailer PC verze, tak ho pustím a tam "an absolute masterpiece" - Czechgamer. A ona fakt existuje herní sajta czechgamer, jsem vůbec netušil...a tu recenzi psal... slovák xD
@kuler91 (21.03.2024 19:17): no teď vyšlo pro mě zajímavejch her v rychlym sledu spousta - thaumaturge, banishers, outcast, alone in the dark, horizon 2 kterej prioritizuju, a za dva měsíce tsushima..nemůžu si stěžovat :)
Nixxes jsou mistři svého řemesla, mám v tom hodinu a naprosto bez jediné chybičky.
@SilentWolf (28.09.2023 13:27): Já mám takového člověka v rodině dokonce. V poslední době mě třeba bavila jeho nekonečna snaha vynášet do nebes jakoukoliv závodní hru jen proto, aby sám sobě nalhal, že Forza je shit. Takže kdybys to náhodou nevěděl, tak poslední GRID je naprosto bezkonkurenční luxus. ;) (je mu 30 btw, taky jeden z těch PS ultras)
@SilentWolf (28.09.2023 13:27): Mne řevnivost mezi konzole uživateli vyhovuje. Je to takový kořeni a opravdu stav kdy jsou všichni láskyplně objatí protože mají všichni vše stejně mi prijde nudná a o ničem. Uživatele dělají značku a měli by si za ni stát když ji mají radi a přináší jim zábavu. Samo někdy to zachází do extrému ale trocha řevnivosti nezaškodi.
@Fritol (28.09.2023 12:41): člověk si říká, že takoví lidé snad ani nemůžou existovat a pak vleze na web konzolista. :D :D Diskuze tam nejsou snad o ničem jiném než o urážkách majitelů druhých konzolí. Přijde mi to dětinské, obzvlášť když to jsou stejně všechno debilní konzoloví peasanti. :D
No doufám ze teď když Jimbo odešel bude lip, pokud tam nedají ještě někoho horšího. Fakt doufám ze to bude Japonec. Podle mně to ze to teď bude Japonec zastupovat značí ze do toho Japonci hrábli a doufejme ze tím ta americká éra PS skončila. Nebo taky ne..
@BUMTARATA (28.09.2023 13:14): Já je srovnal s Ubisoftem v tom smyslu, že Assassini nebo Far Cry mají úplně stejnou cilovku, jako Horizon nebo Tsushima. V kontextu toho, že pro jejich značky z hlediska hratelnosti existují alternativy.
Jak psal Fritol, nejspíš se snaží dosáhnout na hráče, o kterých si myslí, že by si tu konzoli nekoupili. Nevim, jak bych se k tomu stavěl dnes, ale tenkrát jsem si PS4 koupil právě kvůli hrám. Ale zase si tam nepořizuju nic jinýho než ty jejich hry, takže ze mě taky moc užitek nemaj. Však čas ukáže, jestli se jim devalvace exkluzivního portfolia (a vlastně celý značky, když i ty porty vydávaj zmršený) vyplatila. Jinak Sony pushuje technologie jako málokdo, srovnávat je s Ubisoftem je trochu úsměvný.
@Charllize (28.09.2023 12:55): Vydávání exkluzivit jinde je imo jen snaha získat víc peněz na vývoj, protože prodat dodatečný milion nebo dva na PC je fajn finanční vzpruha, když jejich hry rok co rok stojí víc a víc, ale hráčská základna není nafukovací. A snížit rozpočet na jejich hry také nemohou, protože jejich zákazníci by je s nějakými "AA" hrami poslali do prdele. Navíc menší studia si sami úspěšně zlikvidovali. Myslím, že se sami chytili do pasti trochu s tou bambilionovou produkcí. Buď je zachrání zvyšování cen nebo PC. Ideálně oboje dohromady. A osobně si myslím, že v případě PS5 ani nemohou počítat s prodeji 120M+, neb Xboxu se tuhle generaci daří víc, než tu minulou, takže nějaký příliv nových zákazníků, kteří by to vykompenzovali, se také konat nebude.

Layden před tímhle varoval a už teď můžem vidět, že měl pravdu. Sony na to imo dojede, kor až/pokud pohoří ty jejich GAAS kraviny.
@Fritol (28.09.2023 12:41): Ja mám pořad za to ze pád PS by proste problém byl a nic hladkého a bezproblémového by to nebylo. Teoreticky by se to casem vykompenzovalo ale pro plno vydavatelů by to byl problém třeba už jen v rámci rozdělených her a investovaných peněz a tak dále. A v herní Sony se proste děje něco zlého. Všechno tomu napovídá. Vydávání exluzivit jinde, poměrně malý počet kvalitních her, Jim odchází, zdrženlivost v dnešním trendu nakupování studii a tak dále. Je to cely divný :)
@Charllize (28.09.2023 12:32): PS ultras jsou jen ukvičení idioti, kteří by bez pobíhání od otazníku k otazníku nepřežili ani týden a hned by si koupili herní PC a byli by z nich ještě větší pitomci, tedy PC master race. Kdokoliv, kdo vede tyhle internetové konzolové války, je v první řadě jen závislák, který si na hraní postavil osobnost a bez her by určitě nepřežil. :D

Případně to jsou jen lidi, kteří měli peníze jen na jednu konzoli a tak se rozhodli, že budou hejtit bezdůvodně všechno, co na tu jejich konzoli nevyšlo, aby maskovali svoji závist. Takových primitivů už jsem taky poznal... Ale kdyby jim ten Xbox dal někdo zadarmo, tak už to bude v pohodě. :D
@Charllize (28.09.2023 12:12): Neříkám, že by přešli ze dne na den. PlayStation by taky ze dne na den neskončil. Kdyby ale oznámili, že PS6 nebude a s hrami končí, tak se stane prostě to, že Xbox bude mít další generaci monopol a lidi koupí buď Xbox nebo PC. A i kdyby hráli na mobilech/Nintendu, tak furt by hráli a někam by své peníze cpali. 150 milionů by prostě postupně přecházelo na Xbox/PC stejně, jako teď majitelé PS4 postupně přechází na PS5.

Pokud existuje nějaká skupina hráčů, která by možná, ale fakt jen možná přestala hrát úplně, tak jsou to zarytí Nintendo fandové. Kdyby skončilo Nintendo, tak pro většinu jejich značek neexistuje alternativa. Mají tak specifickou fanbase, že jim nikdo nekonkuruje. Sony nemá vůbec nic, pro co by nějaký západní vydavatel už dnes nenabízel multiplatformní alternativu. Dělají hry pro casual mainstream stejně jako Ubisoft, EA, Activision atd. Pro herní trh nejsou důležití ničím jiným, než nějakou 100M základnou uživatelů, která by se bez problému přelila na jinou platformu.

A ano, chápu, že exkluzivity prodávají konzole, ale ten rok nebo dva imo stačí. Lidi chtějí hrát hry hned, ne čekat rok až jim to vyjde na PC. A lidi, co na ně ten rok čekají by si tu konzoli stejně nikdy nekoupili i kdyby ta exkluzivita byla na furt.
@Fritol (28.09.2023 12:02): To bych si nebyl tak jistý. Plno lidi by poslední PS těžilo na doraz protože by na to roky šli ještě sehnat starší hry. Plno z nich by třeba přešli na mobil a těch co by třeba přestali nakonec hrát úplně by se taky par našlo. Další by třeba využili Switch který je trochu jiný ekosystém a plno big značek co dneska z PS profitují tam ani není. Přijde mi naivní si myslet ze těch 150 milionu lidi by ze dne na den přešlo na pc a xbox. Ani náhodou.
Casova exluzivita to taky nezachranuje. Kdyby Switch exluzivity byli časové nikdy by ta konzole nebyla tak úspěšná. Já nechápu co je tak těžkýho na tom pochopit ze exkluzivní hry jsou to co děla konzoli úspěšnou nebo ne. Vždyť to je jasný jak facka.
@Charllize (28.09.2023 11:55): Nahradit by to šlo jednoduše. Kdyby nebylo PS, tak by lidi koupili Xbox nebo herni PC. Snad si nemyslíš, že by lidi prostě přestali hrát kvůli tomu. Žádný vydavatel by o zisky nepřišel, jen by je měli z jiné platformy.

Konec PS by byl špatný jen z hlediska monopolu. Jestli něco PS kdy uškodilo, tak to byl neúspěch XOne konzolí. Stejný efekt by to mělo i opačně.

Osobně si ale myslím, že existence exkluzivit je dobrá věc. Minimálně těch časových. Vede to k lepším hrám, větším investicím a zdravé soutěži. Vydávat hry na PC třeba až po roce či dvou je ideální.
@Bursoft (28.09.2023 11:43): Konec PS by byla pro herní průmysl dost velká rána obecně, ne jen kvůli exluzivitám. Přeci jen ty zisky pro většinu dnesnich vydavatelů jsou z PS obrovský a nahradit by to šlo pak už pomalu a těžko.

Jako ze si to muže zahrát víc lidi? Vždyť si stejně driv lidi kupovali k pc konzoli. A Obvzlast dneska když lidi mají desetitisíce na pc není konzole za 10k žádný velký problém. Zas tolik lidi by nedostatkem netrpělo myslím.
Úspěšné firmy jsou úspěšně proto ze nabízejí něco co jinde ne nebo dělají věci lip než jinde. Když by všude všechno bylo stejné pro všechny tak se vracíme k frontám na banány za komančů. A herní Sony jako firma co postavila základy a úspěch na hrách co jinde nebyli nemůže dělat nic horšího než vydávat exluzivity i jinde. Jediny co mně napadá ze jim proste teče do bot a chytají stébla aby se neutopili, jinak to naprosto nedává smysl a jde to proti tomu co konzole odjakživa představují a muže to dělat jen totální debil.
Co tam vůbec ještě chybí? Musím říct, že to byl trochu surrealistický pocit nažhavit na novém PC po dlouhé době steam a vidět tam v podstatě svou PS knihovnu.. :D
Už i ta Persona 5 tam je.
Nebýt Death Strandingu 2 a že si synovec asi rád zahraje Spideyho 2, asi bych tu konzoli střelil. :D
Možná ještě GTA 6 bude chvíli exkluzivní na konzoli.
@Hitsuran (28.09.2023 08:03): jediný dvě sony hry co byly při launchi technicky blbý jsou TLOU a první Horizon, a obě jsou opravený k dokonalosti. Jinak má Sony dobrej track record. A dvojku portuje rovnou Nixxes, takže předpokládám že to bude v klidu.
Další Sony hra na PC bude asi tohle

According to our latest information, the next Playstation exclusive that will be released on PC is none other than Horizon Forbidden West Complete Edition. The game will be available as usual on Steam and Epic Games Store.
Unfortunately, we have still not managed to recover the release date of the game. But if we base ourselves on our data collected in the past, its release should be imminent, estimated at less than a month from now on.
Same thing for the price of the game, whether on PC or PS5, we don't know them yet. We will not fail to keep you informed if new information reaches us. Stay connected!

zdroj

Zahraju, ale raději bych už TLOU2 a Tsushimu. S těmi si fakt dávaj na čas.
Sony před vydáním hry: PS4 verze vývojáře při tvorbě PS5 verze nijak neomezovala.
Sony před vydáním datadisku : datadisk na ps4 nebude jelikož by to omezovalo ps5 verzi.
:D
V pondělí to předobjednám, v úterý se můžu ukousat nudou z nedočkání a pak mě večer skolí chřipka.... já už chci taky hrát! T_T
@Bursoft (15.04.2023 18:19): Nj, já to hrál cca 40 hodin a pak vyšel Elden Ring :)

To není alkoholismus, ty červený tváře a nos se ji mění dynamicky v závislosti na počasí :) Doporučuji foto mode a prozkoumat chlupy na tvářích a další detaily. Je to divoška divoká :)
Jako já to včera pustil na cca půl hoďku a grafika je fakt hustá, zvlášť na toustr. Ale tvl ten setting je tak hrozně nezajímavej, že teda nvm, jesi se do toho pustím. Plus Aloy vypadá jak 40 letá alkoholička, nesympatická hlavní postava.
Jedna z vůbec nejvotravnějších věcí na týhle hře je absurdní míra grindu nutnýho na vymaxování výbavy – kvůli jedný pitomý zbroji jsem musel křižovat mapu, abych pozabíjel dva Slitherfangy, tři Frostclawy (tak, abych jim neporušil vaky), dva Stormbirdy (z toho aspoň jeden Apex), tři Apex Behemothy, aspoň dva Tremortusky (z toho aspoň jeden Apex), plus kly z třetího, dva Apex Tiderippery a konečně dva Slaughterspiny (z toho aspoň jeden fucking Apex). Komu tohle přišlo jako dobrej nápad??

Každopádně jsem ready na Burning Shores.
Když jsem loni viděl The Way of Water, říkal jsem si, že kdyby z toho někdo měl udělat hru, tak Guerrilla, protože by v podstatě jen stačilo přeskinovat Forbidden West. Podobnost je do očí bijící, proto jsem i zalitoval, že Sunwing nemůže pod vodu. Ovšem to se brzy změní – The Way of Waterwing, bitch!
Myslíte, že budeme v Burning Shores hledat Hephaesta? To totiž byla moje první myšlenka po dohrání.
Datadisk pro Horizon FW bude PS5 only a chudáci lidé s PS4 ostrouhají. Čekám spravedlivé rozhořčení místních sociálních empatů.

jk, good riddance
@Ria Kon (22.07.2022 18:39): Tak tahle informace mi nejspíš unikla.

@Ria Kon (22.07.2022 18:45): Rozumím, jen ziskat ho pár misí před konce, úplně postrádá jeho následné využití. Pokud nepočítám využití v pár misích, při snaze o dosáhnutí platiny. Osobně dohrávám úplně všechny questy. Na to, že jde o něco nového, co není v prvním díle, dostalo to velmi málo prostoru.

@Ria Kon (22.07.2022 18:49): Proto jsem psal, že po stránce scénáře jde o dobrý počin, jen ten konec byl takový prázdný.
@DeCode89 (komentář): Jinak souhlasím, že hra trpí syndromem oslího můstku. I když i přesto je to skvělý příběh. Souboják mi přišel krapet překombinovaný oproti dvojce, ale stále stejně dobře zábavný.
@DeCode89 (komentář): Proč je vzdušné cestování až na konci? Zaprvé příběhově by to nešlo o moc dříve a zadruhé je to tak superbní druh cestování, že pak ničí průzkum po vlastních. Plus se dostaneš i kam nemáš.
@Paul (03.07.2022 19:57): Au to bolelo. Nemůžu říct, že by neměl pravdu. A to říkám jako fanboi.

Loot a craftění je neskutečný G-R-I-N-D. Spousta věcí a aktivit z jedničky je komplikovanější (jak říká - overriding z cauldronů naprosto zbytečně) a je jich víc (vedlejšich collectable aktivit je snad 2x tolik).

LOL na ty vedlejší questy - naprostá pravda.

Hlavní linka je nicméně stále překvapivě fakt dobrá. Myslel jsem, že nemůžou na jedničku navázat se ctí.

A ono jo.

Quest v Las Vegas... Jednoduše krásnej. Pokud vim i to psal John Gonzales.

Celkem komorní, ale slušně napsanej, s fajn postavama a v krásným prostředí. Prostě zážitek.

Než skončí a člověk musí cestovat přes půlku mapy pro další fázi hlavní linky a po cestě potká desítky distractions... Ah well.
Zajímavé vidět dva takhle odlišné komentáře hned za sebou. Mě první Horizon bavil podruhé na PC o něco víc než tehdy poprvé, ale na dvojku se od přečtení tohoto threadu příliš netěším..ale jsem zvědav zda mé dojmy budou blíž Zoltanovi, nebo Niktoriovi. Až to tedy Sony vydá, kupovat tu bíločernou obludu se mi nechce :)
@Charllize (03.07.2022 16:10): Díky. Tady jsem vyloženě postupoval od upřímného přiznání, že mě to zas tak nebavilo po pokus vysvětlit, čím to bylo.

Být to recenze někde na web, tak o tom asi víc přemýšlím minimálně ve smyslu srovnávání s jinými podobnými hrami.
Typičo: Braced shot + Level 3 Ranged master valor surge + Stealth bonusy z Infiltrator skill tree = OP.

Na levelu 19 jsem tím téměř one-shotnul level 26 Apex Clawstridera. Mít trochu lepší luk/šíp/coily, je to fakt oneshot.
Ha, to jsem netušil že jde :D Každopádně to byl úplně poslední po dokončení hry :)
Já ani netuším, co to píšeš :D

Chybí mi poslední achievement, je skrytý a dle různých webů mám všechny skryté achievementy hotové :x ..
Hele taková blbost: moje "novinky" (napr.splneni achievementu) z HFW se vůbec neukazuje v newsfeedu co je nového. Tušíte čím to může být?
Předpokládám že za pár dní to budu mít dohrané, měl by někde zájem za tisícovku? :)
Povedlo se vám taky najít ty skryté roboty na místech, kde je mapa začerněná?
@Ria Kon (08.03.2022 10:45): Tak v dnešní aktualizaci 1.07 se zdá být problém vyřešen :)

Adressed a bug in main quest ‘The Sea of Sands’ where the objective to craft the diving mask updated incorrectly, blocking progression.
Takhle, ten bug tam je a nejsem dle netu jediná. Ale jak tu píšete o těch Longlegách, tak ty v tom konvoji, kam sem bez navigace mířila nejsou. Očividně tam jsou konvoje dva, tak ještě zkusím ten druhý. Fingers crossed.

EDIT: Po aktualizaci sytému PS5 se konečně spawnul správný konvoj (i když stopy byly stále buglé). Item dropnul a vůbec teď nemám mokrý oči z dokončení té celé linky úkolu :D