Hmm, 86 procent na metacritic. Byt u takto ocekavanych her se ten jeden bodik / 10 procent navic dava casto. :) Hifi Rush ale vyssi hodnoceni? Ts ts ts ts ts. :D

@HELLER (06.02.2023 15:33): No nevim, me to prijde s recenzema vsude prast jak uhod. Ja mrknu na celkove hodnoceni (at vim co od toho cca ocekavat), treba na metacritic, kouknu na nejaky gameplay jestli me to zaujme a podle toho se zaridim. Recenze jako takove mi toho stejne moc nereknou o tom, zda me to bude nebo nebude bavit. Hogwarts vypada... ok. Ty dreveny animace behem dialogu jsou snad jeste horsi nez v Outer Worlds nebo Fallout 4, graficky je to v soucasnosti prumer a pro me osobne je znacka Harry Potter tak trochu za zenitem, ale asi tomu dam sanci. Byt asi ne hned.
@Charllize (06.02.2023 14:21): Nesledoval som to ďalej a nezaujíma ma čo tam ľudia písali, iba som reagoval na úplne zbytočný osobný výpad v tejto diskusii. Kto si chce obe menované hry zahrať, nech tak pokojne učiní, nikto tu kvôli tomu dotyčnú osobu nebude označovať za blbca.
Games jsem dávno přestal brát seriozně ... jiné recenze vypadají fajn. No já mám deluxe edici a čekám už jen, kdy mi steam povolí stahovat / hrát :D nevím zda to je o půlnoci nebo někdy během dne zítra..

A jsem fakt zvědavý, jaké to bude .. z pohledu vlastních očí..
@Cathan (06.02.2023 14:04): Ja to chápu úplně přesně, neboj. Proste když mám něco rad a záleží mi na tom nenechám si to ničím zkazit. A promiň, musel jsem :)

A jo ja rusaky fakt rad nemám co se znám. Presto moje nej hra minulého roku byl rusky Pathfinder Wotr :) Odmítám hrát hry podle rozložení politické situace, je to můj koníček a snažím se k němu přistupovat seriózně bez vlivu dění třetích stran.

@M.a.t.t. (06.02.2023 14:03): Tak když to byl takový osobní komentář mimo všeho proc se tam v diskuzi banovalo a mazalo o sto pero.

Vsem mravokarcum zde silně doporučuji projít si zejména videotvorbu games CZ k rozšíření obzorů :)
@Charllize (06.02.2023 13:53): Jsem si toho až bolestivě vědom Charllize, a dlouho jsem s tím bojoval :) Jsou mi určité názory Rowlingové víc než silně proti srsti? Ano. Vadí mi, že hojně financuje spolky které se snaží diskriminovat transgender osoby? Hell, yes. Nakonec jsem se však rozhodl, že tím nenechám poškodit můj vztah s Harry Potterem. Nebudu si vybírat co koupit se a co ne. Z velké části i proto, že je to vážně symbolické, žádná bojkot na světě Rowlingovou nepoškodí. Ale je v tom i trochu mého sobectví, ano. Každý si v tomto případě musí sáhnout do vlastního svědomí.

U AH jsem chtěl zdůraznit, že kromě očividného financování bych si také nestáhl do PC absolutně nic z Ruska, zvlášť ne populární AAA titul, protože nestojím o to, aby neurčité množství mých dat putovalo do Ruska, to jsem myslel tím osobním dobrem. To bys zrovna ty měl chápat ;)
kristmeister (06.02.2023 13:37): Každý má právo bojkovať čo chce a pokiaľ k tomu uvedie z jeho pohľadu relevantné dôvody (ktoré majú ďaleko od toho, keď sa niekto začne odvolávať na nepodložený názor z nevierohodného zdroja) nie je dôvod ho za to kritizovať. Autorka navyše článok zaradila do kategórie Komentár bez toho, aby svoj názor vnucovala i ostatným, takže dramatizuješ to akurát ty.
@kristmeister (06.02.2023 13:37): Záleží na situaci. V případě Hogwarts Legacy je bojkot skutečně poněkud zbytečný a symbolický. V případě AH se vyloženě jedná i o tvé osobní dobro :) Vyzvat k bojkotu je nicméně v tomto případě asi i logické.
@kristmeister (06.02.2023 13:37): Pozri, v diskusii k Atomic Heart boli uvedené zdroje aj dôvody, že kto to celé financuje a kam pôjdu financie z toho. Ak sa ti chce podporovať vojnu, tak je to tvoja vec, ale asi by bolo na mieste v takom prípade prestať označovať druhých ľudí za blbcov.
Až jednou vyjde AAA titul bez bugů, pohne se se Mount Everest očividně :)

Nicméně, s tou exkluzivitou souhlasím, to je skutečně nepěkné.
@Charllize (06.02.2023 12:19): Čumim (a cenim), vzhledem k tomu, jak hyped se zdála, bych čekal, že to spíš přestřelí. No, říkal jsem si, že by mě to možná začalo zajímat, kdyby to sbíralo devítky, desítky. Jinak jsem na tom podobně jako Paul, ale zase jsem v tom kritickým věku ten Azkaban viděl asi dvacetkrát.

@kristmeister (06.02.2023 13:11): C'mon, tyhle invektivy tu snad nemáme zapotřebí, ne?
@kristmeister (06.02.2023 12:35): ano, napsala. A pak taky stěžuje že měla hru na PS5 nepříjemně rozbitou:

Doskakování objektů a textur či různé problikávání světel je tak časté, že jsem ho po čase přestala vnímat, stejně jako divnou mimiku, dialogy spouštějící se v nevhodnou dobu, různě glitchující oblečení, studenty v T-póze a tak podobně. Během recenzování mi hra třikrát spadla do menu konzole a dvakrát se moje postava propadla texturami někam do útrob hradu. Sice jsem ji odtamtud vysvobodila nasednutím na koště, ale upřímně, takhle rozbitý jsem neměla ani Cyberpunk . A to je laťka, kterou nechce překonat asi žádná hra.

A tyhle exkluzivity jsou taky na pěst:

Když jsme u toho srovnávání, Hogwarts Legacy se nachází v podobně nezáviděníhodné pozici nenaplnitelných očekávání. Čekala jsem ledacos, ale že mě zklame zrovna příběh, to opravdu ne. Na druhou stranu, hra už teď láme rekordy v prodejnosti a nevyhnutelně nás čeká nějaké pokračování – solidní základ v podobě výborně vymodelovaného světa bychom tu měli, jen by mu slušel lepší obsah, a ne miliontá mizerně napsaná variace na hrdinovu cestu se spoustou vatovité výplně.

V té spoustě vaty se mimochodem skrývá jedna z nejlepších hororových pasáží, které jsem ve hrách zažila za dlouhá léta. Jaké bylo moje nemilé překvapení, když jsem zjistila, že jde zrovna o ten úkol, který se schovává na PlayStationu s roční exkluzivitou! Na kolenou vás prosím, Avalanche, nechte příště celý příběh psát ten tým, který vymyslel tenhle strašidelný sklep. Kdyby do celé hry šlo tolik péče jako do téhle dvouhodinovky, byla by to jasná hra desetiletí.
@kristmeister (06.02.2023 12:28): Ale nedá se říct že by Tmějová nebyla fanynka...

Na Harrym Potterovi jsem jako spousta dalších lidí svojí generace bez přehánění vyrůstala. A když říkám vyrůstala, nemyslím tím, že jsem viděla filmy a jejich kouzlo mě donutilo přečíst si knihy. Kdepak – první díl jsem přelouskala snad už ve školce, Prince dvojí krve jsem četla v jakémsi pirátském překladu, protože jsem nezvládla půl roku čekat na ten oficiální, Draco Malfoy byl moje první láska a když už jsem u těch poprvé, na karneval jsem v šesti letech šla za Hermionu.

Jinak já osobně žádnýho Pottera nečetl (vyrůstal jsem na Geraltovi a Asimovovi), z filmů se mi líbil jen Azkaban, takže...tohle určitě vyzkouším, ale někdy ve slevě.
Trochu pozdě, ale právě jsem si potvrdil, že ředitelem bude Black a zástupkyni Matilda Weasley :)
@MarkJude (05.02.2023 12:28): Osobní zkušenost nemám, ale jak už bylo zmíněno, bývají tam verze pro jiný trh. Anglické jsou ještě v pohodě, ale setkávám se s tím, že lidé přichází bazarově prodat hry s německými nebo francouzskými obaly, nejčastěji zmiňují právě Originálky a že s tím nepočítali. Ale co se týče samotného dodání, tam jsem neslyšela nic špatného.
@MarkJude (05.02.2023 12:28): Originalky mívají občas výpadky v doručení na čas. Taky z velké části nejedou oficiální distribuci a muže se stát ze dostaneš třeba kopii co je původně určena třeba pro Anglii. Konzoliste bude to samé.
Ale z osobní zkušenosti tam žádný zásadní problém nevidím, třeba z originalek mám her docela dost a žádný extrémní pruser jsem od nich nezažil.
Nemáte někdo zkušenost s objednáváním her ze stránek typu Konzoliště, Originálky, apod.? Hry včetně Hogwarts Legacy tam mají v předprodeji o 300-400 levnější oproti Xzone, JRC nebo Alze. Jde mi o to, jestli to není nějaká šedivka, nebo tak něco.
@MarkJude (02.02.2023 12:28): To já čekám na ty recenze čistě kvůli tomu, abych věděl jestli to nebude průser na pc ohledně optimalizace. Veškeré info a videa jsou zatím jen z PS5, jinak bych už asi také měl předobjednáno :D
Díky za skvělý počtení včera. Hodně mi to zkrátilo čas v práci :D

Každopádně pro ty, co čekají na první recenze, embargo má padnout 6. 2. 2023 ve 13:00. Myslím, že to tu ještě nezaznělo.