@MarkJude (16.01.2023 14:34): Já bych si to rád zahrál kdyby to bylo tak dobré jak to prezentují. Rozhodně ale čekám na recenze a ohlasy hráčů. U Cyberpunku jsem si taky dal odstup a vůbec mě to nemrzelo :D
Neříkalo se někde, zda se bude moct vytvořit více postav? Přítelkyně by si taky chtěla zahrát, tak abychom si nelezli do jedné.
Teď jsem procházel nějaké videa a opakovaně jsem dostával flashback na Cyberpunk demo. Všechno to vypadá dobře, akorát mi přijde že ty dema jsou izolované a velmi selektivní. Vzhledem k tomu kolik hra generuje předobjednávek, jestli to flopne tak to bude pořádný shitstorm.
Mě docela šokovalo, když jsem včera zjistil, že hra začne od pátého ročníku. Jsem asi moc nedával pozor...kdy se to tak nějak řeklo? :D
Už aby to bylo, nedávno jsem dokoukal na HBO všechny díly + ten dokument jak se sešli po 20 letech , pěkné :)
Taky jsem na to čučel, konečně pěkná a plynulá ukázka a vypadá to skvěle, těším se :)
@Cathan (13.12.2022 23:57): Možná trochu škoda, na druhou stranu asi pochopitelné.

Komentuju to z pozice člověka, který viděl první trailer během oznámení a další novinky vůbec nesledoval :)
@MarkJude (13.12.2022 14:42): Zatím se zdá, že nebudeme cestovat Bradavickým expressem, ale dorazíme jako pozdní student kterému je už patnáct let během roku.

Nicméně, co zatím víme, hráč si bude kolej volit sám, ale nevylučuje se možnost pomocných otázek.
@Cathan (23.03.2022 13:28): Ideálně bych to viděl na začátek hry třeba cestou vlakem do Bradavic, kde bude nějaký quest. Podle toho, jakým způsobem ho vyřešíš a dle tvého dalšího chování k ostatním lidem by se ti pak vybrala kolej.
@kristmeister (18.03.2022 08:10): Nah, to je vždycky oříšek. Na jednu stranu je taková minihra super, ale jak to udělat, že? To jsou takové otázky jako "čeho si vážíš nejvíc" nebo "raději bys kamaráda napráskal pro svůj vlastní prospěch nebo mu pomohl" nebo pak tak trochu nesmyslné jako v ofiku Wizarding World testu. Čili ona tam určitě nějaká bude, když vidím ten zápal tvůrců, ale fakt není ani tak mimo dát hráči vybrat. Nakonec, spoustu skalních fanoušků naprosto ví, jaká kolej je, a dnes už to ani z daleka není Nebelvír ani Zmijozel.

Může to být taky nějaký kompromis ve stylu Vampire Bloodlines. Možnost si udělat testík ale i si vybrat rovnou. To by mělo nakonec i trochu oporu v lore.
@Fritol (18.03.2022 14:57): Asi máš pravdu, ale stejně to na mě působí dojmem, jako by se malý studio rozhodlo, že udělá velkou hru, něco jako dnešní Piranha Bytes se svejma Elexama a Risenama. Pořád to ale vypadá tak 50x líp než poslední HP hry, což je celkem fajn :)
@pajmič (18.03.2022 14:35): Na Auta bych moc nehleděl. Jsem si jistý, že jejich působení pod Disney nebylo o jejich neschopnosti, ale o tom, že nic jiného dělat nemohli. A nedělám si iluze o nějaké snaze o kvalitu dětských her ze strany Disney. Určitě neposkytují výraznější budget a už vůbec ne čas. V tomhle ohledu bych byl klidný.
Vypadá to dobře, ale zároven dost blbě. Navíc nevim, zda bych měl věřit studiu, jehož magnum opus jsou Auta 3, že by dokázali vyvtořit něco tak velikánsky vypadajicího, alespon na papíře.
Vypadá to hezky, děti budou mít radost. :) U her jako je Zaklínač, nebo u her s tématikou Pána Prstenů/Hobita, nebo Harry Potter apod. podle mého názoru přinesou hráči nejlepší zážitek až tehdy když si přečte knihy min. jednou. Přeci jen ve HP filmech (ačkoliv jsou výborné) je toho spousta, ale opravdu spousta vynechaného.

Má žena již přečetla první 4 ilustrované knihy dětem na dobrou noc. Měl bych se pochlapit a ty knihy si konečně přečíst. :) Do vánoc je spousta času.
@kristmeister (18.03.2022 08:10): to asi ne. Už vidím jak to někoho hodí tam kam nechce. :D Spíš bude třeba série otázek a pak se tě hra zeptá že ti doporučuje onu kolej a ty se rozhodneš jestli jo, nebo ne. Tipuji.

Ale vypadá to hezky. Těším se.
Knížky jsem četl stokrát, filmy viděl tak padesátkrát, pro mě to budou žně :)

Akorát doufám, že při zařazování do kolejí bude nějaká minihra nebo něco, co to určí. Nechci si jako každý vybrat Nebelvír nebo Zmijozel :D
Ja knihy cetl (jsem jeden z tech, ktere Harry Potter privedl ke cteni), hry jsem nikdy nehral a filmy nejake videl, ale uz si je nepamatuji, ani jestli se mi libily nebo ne. :D Na hru se ale tesim, me bavi ten setting. Osobne jsem hodne zvedavy jak bude zpracovany ten kazdodenni zivot ve skole. Tedy doufam, ze tam bude, to je takovy zaklad co me k tomu tahne. Vic nez nejaky akcni gameplay. Nejaky ten freeroam, prozkoumavani skoly, zvysovani skillu studovanim ve skole atd. Vsechen ten nudny balast kolem. :D
Já knihy taky nečetl, filmy mě bavily jen první tři, hry jsem hrál někdy na PS1 v dětství, ale na tohle se těším. Jen doufám, že tam bude větší důraz na tu školu a konverzace s NPC, než na souboje samotné. Ten souboják totiž nevypadal nijak extra zábavně, což by snad mohl zachránit stealth, ale stejně... Hlavně jsem rád, že vzniklo konečně echt AAA RPG z toho světa. Teď by to samé měli udělat s LotRem konečně.
Potter knihy jsem nečetl, filmy viděl první čtyři (ale líbila se mi jen trojka), nicméně koukám na ten state of play a přijde mi to fakt pěkný - snad by mě to i mohlo bavit. Myslím že pro fanoušky těch knih to musí být něco jako pro mě Witcher 3, docela dream come true.