Hoa

24.08.2021
14.09.2021

Hoa je po většinu času relaxační plošinovka s jednoduchými hádankami, kde se ujmete stejnojmenného pohádkového stvoření. S tím na vás čeká ručně kreslená příroda a různá roztodivná zvířátka, které nejen že vám mnohdy pomohou k cíli, ale také vám odkryjí část příběhu, který se tvůrci snaží odvyprávět minimalistickým způsobem, přičemž především cílí na exploraci prostředí a snahu navrátit hráče do dětských let.

Hra pochází z rukou vietnamských vývojářů, kteří využívají jak místní mytologii, tak i inspiraci z dětské knihy Diary of a Cricket od autora Tô Hoài. S tou ve Vietnamu vyrostly mnohé generace dětí a učí je respektu k přírodě. Právě dobrodružství mladého cvrčka, z jehož pohledu svět dostává až fantasy nádech, se tvůrci snažili částečně převést i do svého herního titulu. Vizuální stránka pak jistě nezapře snahu napodobit studio Ghibli a tímhle směrem se vydává také hudební doprovod.

PlayStation 5 verze navíc využívá možnosti ovladače DualSense.

@Fritol (30.11.2021 21:38): Tak to se omlouvám, že jsem posel špatných zpráv :) Za plnou cenu nedoporučuji ani omylem a ani současnou slevu 30 % na Steamu bych neviděl jako dostatečnou... Asi jak uvádíš, ideální hra do nějakého bundlu.