@ntz (13.09.2019 23:57): :D Tak upřímně, já tu kampaň prostě nepovažuju za tak těžkou, abychom k tomu museli svolávat komisi a analyzovat savy. Problém je asi v tom, že nehraješ dobře ty bitvy. Se zlatými draky musíš vždycky začínat, hodíš mass slow a pak k tobě nic nedojede první kolo. To je mnohem užitečnější než házet implozi, která zabije tak 5% soupeřovy armády. Dejme tomu, že doleva nahoru si dáš elfy, pak v bitvě po castnutí slow posuneš něco doprava doprostřed, třeba pegase, abys tam nalákal nějaké soupeřovy jednotky, čímž zdržuješ a střílíš. A když útočíš, tak vždycky co nejvíce tvých oddílů na 1 nepřátelský oddíl, jakože koncentrovat tu sílu do jednoho bodu. Jestli má i soupeř zlaté draky, tak ty sejmout, co nejdřív. Pak si vybavuju, že je problém, že jakmile dáš mass slow, tak počítač ti blindne elfy, ovšem možná zvládneš před tím ještě vystřelit a potom každé další kolo, kdy dostaneš blind, tak si to dispellneš, abys v daném kole ještě stihl střílet. No a cílem je samozřejmě mít od začátku ten svitek town portalu, aby ses nemusel složitě přetahovat se soupeřem o hrady. Manželce jsem řekl, ať často ukládá a pak prostě, když přijde o hrad, tak si to načte a hodí tam TP na obranu.
@H34D (12.09.2019 09:49): ta dvojnasobna presila jeste jde ... da se porazit i ta nejsilnejsi armada AI, ale ona ma AI v zaloze jeste minimalne 2 velmi silne armady, co se vsechny pohybujou okolo stredu mapy a jakmile porazis za cenu bolestnych ztrat tu jejich nejvetsi army, tak ti uz ti nezbejva na to dostat ty dalsi ...

sak klidne zkus sam, save prilozen - tenhle save je very early save, kdy jsem se pokousel dostat se za green pass co nejrychleji, takze Gem jeste nema ani ten town portal ..

ostatne co se tyce toho druheho, tak nepritel ma implosion a jen tim implosion udela mnohem vetsi skody nez Gem dokaze pomoci resurrection napravit (a to nepocitam jake skody udela kousnuti od stacku 30+ ghost dragonu)
@mazar1234 (11.09.2019 23:37): Jsi velmi milý chlapec :) Já jsem hrál s nějakými rusáky jen 2x, byli asi top50 world, hráli jsme velmi vyrovnané hry, obě jsem nakonec vyhrál.

K té kampani, určitě není třeba žádných extra triků typu hit and run, či cheatů. Manželka měla s tou misí taky problém, musela hodně ukládat/loadovat a v hlavní bitvě jsem jí musel říkat, co dělat, to je pravda. Matně si vybavuji, že bitva s kompem byla skutečně proti cca 2 násobné přesile, ale klíč byl mass slow a rozstřílení všeho elfama. A town portal svitek byla nutnost.
@mazar1234 (11.09.2019 23:37): Rusáka nevím. Ale pokud by mu byla česká liga malá, tak "tam venku" je asi hráčů ještě dost. Sám jsem se toho hodně na zahraničních diskuzních fórech naučil.
@mazar1234 (11.09.2019 23:08): Tak HoMaM 3 nabízí spoustu možností, jak "vy/zneužít" systém. Od hrdiny s ultrarychlou jednotkou, který sešle kouzlo a zdrhne, po obdobné s imunními jednotkami a Armagedonem.

AI je blbá. Když jí postavíš do cesty jedničkového kopiníka, tak po něm půjde. A pak jí majzne stovky tvých dalších.

Moje taktika pro singl... Nacheatuj si odhalení celé mapy. Podívej se, naplánuj si to a pak loadni a hraj normálně.
H34D by to dal v druhom tyzdni s 1/10 armady takze problem je nedostatok edukacie a pozerania videi "ako sa to ma robit"!
@Malignus (10.09.2019 21:31): ta mapa tam ma green pass a teoreticky by se dalo proste bejt na svym uzemi a nastackovat nejakou monster army, ale tahle strategie se mi nezdala ze funguje ... taky nahore je svitek s town portalem, takze Gem si muze ta mesta vsechny (3) obletet na zacatku tydne ale jak jsem psal nize, nezdalo se mi, ze to funguje ... zkusim to jeste dal ...

pokud bys mel zajem (mel nekdo zajem), tak tady je save z toho ultrarychlyho pokusu pred otevrenim zeleneho border passu

^^ ten save asi bude fungovat ve vsech verzich, ale FYI mam GOG HoMM3 Complete + up-to-date HotA (5.0RC58)
@ntz (10.09.2019 01:00): Jj, obtížnost těch map se postupně zvyšuje a to v každý mapě každý kampaně. Tuhle misi ssi pamatuju - neskutečně pitomá. Nejen, že AI začíná s jednotkama 7. stupně, ale navíc má startovního hrdinu experta na Pád meteoritů a expertem Magie země. Bohužel, jediná účinná strategie je rychle obsadit suroviny na tvém ůzemí a pak vtrhnout do středu mapy dřív než AI.
@H34D (21.08.2019 20:08): Tak cca po týdnu konečně dokoukáno, moc pěkná hra, i když ten konec byl trochu antiklimatický :D To chce prostě nějakou napínavou závěrečnou hodinovou bitvu! :D
To přehazování na začátku je fakt zajímavý nápad...
Já bych tipoval, že v té kampani má nepřítel nějaké jednotky sedmého stupně prostě od začátku jako bonus. Nebo pokud mají nějaké exteráky, tak na konci 7. týdne není ani těch 30 jednotek 7. levelu nereálných.
@H34D (09.09.2019 19:04): jeste pro informaci, tohle je Gem a tohle je ten druhej expert ...

myslim, ze Clancy je se moc nepovedl, ale Gem by mela bejt pouzitelna i kdyz ma 3 skoly magie .. navic v tomhle pokusu (playthrough) dokonce nasla Orb na Earth Magic .. Jeste co se toho tyce, ja mam radsi earth magic kvuli resurrection a kvuli mass slow, pac s pomalym protivnikem se IMHO lip kontrouje hra nez s vlastnima jednotkama s mass haste
@H34D (09.09.2019 19:04), @Malignus (09.09.2019 20:28): zrovna tahle campaign (New Beginning) je proste modelovana tak, ze kazda mise (mapa/scenar - rikejte tomu jak chcete) je o dost tezsi nez ta predchozi a 4ta mise Driving for the boots je fakt opravdu tezka, pac tam AI ma narozdil od klasickejch single scenario nejake dalsi krutoprisne bonusy ... jak jinak si lze vysvetlit, ze na konci 7meho tydne (month 2, week 3) na low resource mape ma AI, co hraje v co-opu (nekrosej se bastardi mezi sebou), stack 30ti+ 7th level jednotek kazdej ze 3 protivniku co tam jezdej kolem sebe ...

kdyz jsem lstive cekal s different approachem a sam jsem mocne nastackoval abych se pomstil, tak na me vlitli s 50ti bone dragonama a 20ti gold dragonama v jedny armade ...
@ntz (09.09.2019 18:01): Podle názvu samozřejmě netuším, o čem mluvíš, ale v kampani ze začátku vždy stavěj co nejrychleji capitol, abys vydělával, co nejvíc zlata, pak co nejdřív postav budovy na nejsilnější bojovníky a pak teprv řeš nějaké nakupování a upgrady. Zbytek by měl být lehký. A nenech se zastrašit silnější armádou, AI hraje blbě, většinou se dá vyhrát i s poloviční army, když zahraješ dobře bitvu. :)
asi se mi budete smat, ale zkusil jsem rozhrat campaign ... prave hraju misi `driving for the boots' uz potreti a asi mi neco unika .. nejak se mi to nedari zahrat, asi to delam spatne ..

napoprvy jsem jel pomalu a systematicky a kdyz jsem nastackoval monstrozni army a vydal se na jih, tak me AI rozsekala s jeste mnohem monstroznejsi army ...

napodruhy jsem to zkusil naopak, ultrarychle jsem odemknul zelenej gate a vydal se na jih, ale AI ma furt nesmylnou armadu (20 bone dragonu + 10 zlatejch draku + 40 death knights + 200 vampires) a ja mam sesbirano co se da ze trech mest a opet nemam sanci, pac AI krom tyhle armady ma asi minimalne 2 dalsi (a pohybujou se spolu) co jsou papirove lepsi nez moje vlastni armada ...

jak se hraje tahle mise ? co je spravnej postup .. hraju na 130% difficulty (tzn vychozi)
@ntz (04.09.2019 10:17): Řekl bych, že většinu věcí můžeš natrénovat proti PC. To třeba u FPS a RTS nejde. Akorát musíš svoji hru vědomě posunovat dál. Hrát náhodné mapy a templaty, kde se můžeš pokoušet napodobit top hráče (myslím světové, ne mě, aby mě zas nenařkl kunick z narcismu a aby mě poté fatality nechytal za slovo, když se zapletu do slabik... ovšem i já jsem top světový hráč, takže... :D). Rozhodně asi neposuneš svou hru, když budeš hrát ty již vytvořené scénáře, ty jsou dělané pro casual hráče a pro zábavu.
@H34D (03.09.2019 20:07): diky

ja vlastne HoMM3 hraju (s prestavkama) od vydani (tedy 20 let), je to jedna z her, ke ktere se proste vracim a budu vracet (ackoliv kampan jsem nikdy nehral, hraju jen ty single scenarios) a mam pocit, ze vlastne protoze hraju proti AI, tak se v ty hre nikam neposouvam a hraju to furt stejne ...
@H34D (03.09.2019 20:07): :D líbí se mi jak na začatku naznačíš: "...jsem asi trochu narcističká píča,..." a pak napíšeš několik odstavců a na konci se nená padně pochválíš!

Well done, sir.
@ntz (03.09.2019 17:52): To je docela dobrá otázka, sám jsem si ji před nějakou dobou položil a sám si na ni odpověděl, pak jsem si řekl, že bych si mohl udělat vlastní talk show sám se sebou a pak jsem si řekl, že jsem asi trochu narcisistická píča, tak jsem od toho upustil. Nicméně když si to opět otevřel, řekl bych, že v prvé řadě tahovka je trošku jiný "sport", než klasické progamingové hry, jako jsou střílečky a strategie. U běžných progamingových her nejvíce hráče limituje schopnost být rychlý a pozorný a umět perfektně pracovat s myší.

U Heroes teda v konečném důsledku na té top světové úrovni musí být člověk taky rychlý, ale ne ani tak mechanicky (klikat), jako umět rychle uvažovat, protože každý časový limit je vlastně malý, když chce hráč v pokročilé fázi hry využít úplně vše, co mu hra nabízí. Nicméně to je až ten vrchol ledovce, základ dobré hry Heroes jsou podle mě znalosti. Když budeš nazpaměť umět všechny statistiky jednotek a budov, když budeš perfektně znát mapy a co je pak trošku těžší - budeš i chápat, jak uvažuje AI a tedy předvídat její kroky, tak budeš automaticky velmi dobře hrát. Pokud teda budeš mít aspoň průměrné IQ, abys byl schopen ty informace i použít. :)

Kdybych měl takovou tu pokročilou hru Heroes shrnout do jedné věci, tak kromě té zmiňované znalosti všeho, je to umět dobře zahrát boj. Když umíš s co nejmenším počtem jednotek vybojovat co nejtěžší boj, máš základ pro to, abys pak na mapě vyhledával jen ty nejtěžší situace a uměl si s nimi poradit. Tenhle styl hry by tě měl tlačit k tomu, aby ses zdokonaloval v pohybu po mapě, tedy abys nešel zabíjet něco jednoduchého, ale šel jen na to nejtěžší v co nejkratším čase.

Na profi úrovni se každá hra odehrává ve stylu toho mého posledního videa - je to závod o to, kdo co nejdříve získá to nejlepší na mapě. Trošku jiná disciplína je pak to, když oba hráči mají cca to nejlepší na mapě a pak už musí hrát více méně šachovou partii o to, kdo udělá chybu a komu se podaří toho druhého nachytat. To mám taky velmi rád, tam už tedy nestačí mít "jen" jako robot nadrcené zákonitosti hry, klidně i ze singleplayeru, tam už je třeba i zkušenost, instinkt a asi i talent podobně jako v profi hraní real time strategií.
@H34D diky za posledni video .. ted na nej koukam ... husty, to je fakt veda to hrat dobre ..

co je podle tebe prosim nejdulezitejsi faktor byt dobry online ? samozrejme chapu, ze odpoved na tuhle otazku je nesnadna a otazka sama mozna ani rozumnou odpoved nema, presto ale ...

diky moc
@H34D (31.08.2019 20:48): Aha, já myslel, že hraješ v 1080p a ono se to jen rozmaže při fullscreenu na 1080p monitoru. :-) Asi si to příště nejprv celé stáhnu a budu na to koukat v menším okně a třeba i ten zbývající čas v nějakém playeru skryju. :-) A díky za reakci.
Díky za pozitivní reakce.

Rozlišení jsem neměl v plánu zvedat, samotná hra se hraje 720p, protože na 1080p je všechno menší a špatně se mi na to kouká . Ale asi bych i mohl 720p hru streamovat v 1080p, nějaké zlepšení obrazu by tam být mohlo, jen mi to nepřišlo důležité.

Protažení videa, no nevím, v herních videiích jsem to nikdy neviděl. Chápu ten smysl, ale moc se mi nechce to najednou dělat, když už většina videií je stejně venku a teďka budu dělat tak 1 za půl roku. :)
@H34D (21.08.2019 20:08): Díky za video, vždycky potěší. To s tím handrkováním o hrad na začátku je super nápad. :-) Mám dva technické návrhy na vylepšení:
1. 1080p rozlišení - přece jen je lepší koukat na méně rozmazaná videa
2. Protažení videa kvůli "spoilerům", podobně to dělá např. Classic Tetris:
Navrhoval bych zaokrouhlit na celou hodinu nahoru.

Každopádně ještě jednou díky. :-)
Ahoj ráda hraju hru Heroes 3 teď jsme chtěli se synem zkusit hrát spolu,každý na svém počítaci,ale nevím,jak na to.Může mi prosím někdo poradit a na rovinu nejsem žádný expert přes počítače
@H34D (16.07.2019 16:25): diky za info

nekdy bych si to fakt chtel zahrat onlajn :D .. jako soupere ale potrebuju nejaky nemehlo ... pokud mate nekdo zajem tak piste ... VPN mam
@ntz (16.07.2019 11:01): ad 1) Je to jedno z nejlepších kouzel ve hře, ale ne úplně nejlepší, takže je to v pořádku. Některé singl kampaně a svénáře jsou ale stavěny tak, že berserk tam nejlepší je, to je schválně. To jsou takové ty mapy, kde máš proti sobě stovky-tisíce andělů a vyhrár můžeš jen tak, že se vykosí navzájem.

Ad 2) Fireball, jsko většina kouzel 3. stupně je docela na hovno :) Meteority jsou 4. stupeň, tam jsi někde jinde. Ty kouzla jsou vzácnější, dražší, takže mnohem lepší...
trosku jsem v poslednich dnech po vecerech smazil HotA singleplayer ... zajimal by me nazor expertu:

1) neni Bersekr prehnane silnej ? Zda se, ze to funguje na jakkoliv silnej stack nepratel a stalo se to moje skoro nejoblibenejsi kouzlo, protoze to efektine zpusobi, ze v expert verzi to treba na kolo vyradi utok 3 stackum nepratel a jeste se posekaj mezi sebou

2) pripada mi docela nevyvazene fireball (base 15+10) Vs (and/or) meteor shower (base 25+25), kdy prvni ma damage advance pro advanced/expert level bonus + 1.5 / 4.5 SP (spell power) a druhej dokonce jen +1 / +3 SP, takze vlastne fireball v expertu bude pri SP 3 slabsi nez basic meteor shower ....