@Cathan (07.10.2022 00:49): Jj, výkon Vivi Seifert je super. Ale jak už jsem psal předtím, samotný příběh se dá interpretovat různými způsoby a asi mi na to chybí fantazie. Obzvlášť, když se pak člověk rozhlédne různě na internetu, tak se jen nestačí divit, co všechno tam dokážou lidé najít a hlavně co z toho dokážou vytvořit za konspirace.
@Pluto (06.10.2022 23:46): Mám takový zvláštní pocit, že na tebe působí Her Story stejně jako na zbytek svět působí Telling Lies, což je považováno za mnohem horší počin.

Nicméně, detaily z doby kdy jsem to hrál si můžeš přečíst v mém komentáři. Na co si vzpomínám jsou tři zásadní věci.

1. Naprosto vynikající výkon Vivi Seifert. Jedno z první videi které jsem našel bylo to, v kterém říká "Kávu, černou, bez cukru. Sladká už jsem dost." V tu chvíli mě zaujala ta postava/y, a já chtěl vědět víc.
2. Prošpikování mysterióznem. On i ten retro pocit tomu dodává, taková neustále nejistota.
3. Zajímavý příběh - nechci ani říct dobrý, on je spíše zajímavý a ten model hry tomu zkrátka dodává jiskru, protože vlastně skládáš puzzle, ale i potom co je doskládáš si nejsi jistý celkovým obrazem, prostě jen tušíš. Proto do dnes existují minimálně dvě teorie a zpětně obě mají naprosto stejnou váhu a jen záleží, k čemu se přikloníš.
@Cathan (05.10.2022 17:48): Rád bych poreferoval svůj další postup. Ve sledování příběhu jsem se posunul dál, opět jsem shlédnul pár videí a v nějakém obrysu mám představu, co se vlastně stalo. Každopádně musím říct, že mě hra přiměla nad ní hodně přemýšlet. Ale asi jiným způsobem, než autoři zamýšleli. Samotný příběh ani styl hraní mě až tak neberou. Zaujalo mě ale, jak moc se tato hra všem líbila a jak jsou na to všude pochvalné recenze. Takže spíš než hrát/sledovat samotnou hru jsem začal pročítat různé recenze a články a snažil se přijít na to, kde dělám chybu. Protože když se to líbí takové spoustě lidí a mě ne, tak musí být chyba zákonitě ve mě. Přitom jsou detektivky mým oblíbeným žánrem, rád sleduju vyšetřování, rád skládám jednotlivé střípky a myslel jsem si, že by mi i tento experimentální styl vyšetřování mohl sedět. Ale takový nicotný dojem ze hry zůstal. Tak jsem začal přemýšlet, co dělám špatně. Možná jsem šel od začátku po špatné linii, která mě nedokázala vtáhnout? Možná jsem hlavně v úvodu nepobral některé zásadní informace nebo si je špatně interpretoval? A nebo jsem naopak hned na začátku objevil vše podstatné a pak už se k ničemu zajímavému nedobral? Nebo jsem zvolil špatný styl hraní a zapisování si poznámek? A nebo mi vadí styl, kdy je ve videu spousta různých faktorů a prvků, které nezvládám pobrat? Nevím. Dokonce jsem si nainstaloval i češtinu, abych si ověřil, jestli není chyba v "nezájmu o poslouchání cizího jazyka". Ale tím to taky není. Tak nevím, asi už v chit chatu dám Y, i když nepočítám s tím, že by to něco zásadního změnilo...
@Cathan (05.10.2022 17:48): Já jsem právě doufal, že tohle by mě mohlo zaujmout. Rád sleduju detektivky, rád luštím záhady, rád pátrám po vrazích. Jenže nic z toho. Nejenže mě to nebaví, ale ani mě nijak nezajímá ten příběh. Určitě ne tak, abych se kvůli němu přiměl ještě jednou vidět už viděná videat (byť chronologicky). Uvidíme dneska v noci.
@Pluto (05.10.2022 14:57): Já bych ani nečekal, že tebe to bude bavit. Ty máš rád tradiční adventury - tohle je prostě úplně opačná strana spektra. Není to ani walking simulátor, je to prostě... něco velmi odlišného. Nicméně, pokud tě to nebude bavit ale bude tě zajímat čistě příběh, na youtube jsou všechny záznamy v chronologickém pořadí.
Dlouhou dobu jsem nehrál žádnou adventuru, až teď se nastřádalo trochu času a tak jsem se hodně těšil. Dlouho jsem procházel svůj "to play" seznam a vybíral, do čeho se pustit. Nakonec padla volba na chválenou Her Story. Tak jsem se do ní s nadšením pustil... ...a musím říct, že mě nějak vůbec nezaujala. Hratelnost je prakticky nulová, jen je potřeba sledovat videa a z nich odvodit slova, pomocí kterých se vyhledají zase další videa. Tenhle koncept je pro mě dost ubíjející a ne příliš záživný. Zachránit by to mohl příběh, ale ani tam mě to zatím nepřesvědčilo. Možná jsem jen volil špatná slova a zjišťoval tak informace v nepříliš vhodném pořadí, ale i když se snažím skládat si události jak v hlavě (tak posléze radši i na papíře), nějak jsem se nedostal do fáze, že by mě to zaujalo. Dokonce se mi stalo, že jsem začal přemýšlet, jestli má smysl pokračovat a přemáhal se, abych pátral dál. Nakonec jsem to vzdal po něco více než třech hodinách, kdy už mě ze sledování těch videí bolely oči (nemyslím kvalitou videí či hraní, ale oči už byly unavené). Určitě tomu dám dnes večer ještě šanci, ale nijak zvlášť se na to hraní netěším. Což není dobré znamení...
Pokud by bylo úplně nejhůř, tak existuje takový herní "hack", který umožní přehrát všechna videa postupně v chronologickém pořadí. Více Zde.

Samozřejmě to ale tak trochu kazí atmosféru hry, kdy je to právě o tom domýšlení si. Já to použil až po dohrání hry, abych si přehrál celý příběh.
@Dunemaster (29.08.2019 21:01): To je individuálně na hráči. Když máš štěstí, či smůlu, můžeš odpovědi najít za pár minut, anebo se s tím trápit několik hodin nebo i dní. Záleží, jak si budeš hru dávkovat. Nikde ve hře není žádný ukazatel, kolik máš splněno, jak jsi daleko. Všechno je jen na tobě a tvém pocitu.

Každopádně, moje odpověď... třeba 3 hodiny.
Hmm, tak mám dilemu... z celkového počtu 271 videí mi ostalo už len 42 neobjavených... mám si zaradiť hru medzi "dohrané"? Lebo všetko je mi už jasné... treba na dohratie vlastne odkryť všetky videá? Lebo už je to fakt márne, kľúčové slová sa mi už úplne vyčerpali, vôbec neviem, ako sa dopracovať k tým posledným...
@ugraugra (09.04.2016 16:15): Je to jedna z indicií, podle které jde poznat, co se tehdy stalo. Tím, že jsou palindromem dvě jména, nevíš, kterého se ta část výslechu týká. Když ti nedojde, že jsou v různých situacích myšlena různá jména, tak je to těžko pochopitelné. Aspoň mně to hlavu zamotalo. Když postava řekne "My name is palindrome", tak si řekneš "ahá, je to Hannah". Pak na ni koukáš 30 videí jako na Hannah. A vono ne :)
@R4ynor (16.01.2016 17:23): Tetování se odkryje až poté, co se polije kávou. Je tam asi 6 minut mezera, kdy se převleče z bílé blůzy do modrého trička. Podle mě je to nejlépe promyšlený moment hry.

Druhý nejsilnější moment jsem zažil v momentě, kdy jsem se dozvěděl, že hráč je Sarah.

Za třetí nejlepší tah pak považuji volbu jmen, kde Hannah i Eve jsou palindromy. To mě taky solidně zblblo :)
Sice mám nahráno jen 3 hodiny a neviděl jsem všechna videa, ale podle mého názoru je jasné, že jde o schizofreničku. 1. Po vyhledání "coffee" si v jednom z videí dává černou kávu bez mléka a cukru, v jiném videu si vyžádá s mlékem a cukrem. 2. Jednou je sebevědomá a upravená, podruhé má zase vlasy stažené do culíku a stydí se (nechce mluvit o svém sex. životě). 3. Zmiňuje, že měly obě stejný rukopis. 4. Je přece blbost, aby matka nevěděla, že porodila dvě dcery, hlavně by ta druhá nepřežila, kdyby ji někdo nekojil. 5. Já si myslím, že za smrt rodičů může Eve, která v jednom videu zmiňuje, že otec ji naučil dobře rozeznávat houby. 6. Tetování se objeví až v novějším videu, takže ho mohla skrývat dlouhým rukávem, nebo ho má nové.
@LuccinyHry (27.09.2015 06:41): Ona tam dále bydlela na půdě aniž by to rodiče věděli. A tu podezřelou smrt rodičů bych viděl na Simona, pokud to nebyla jen náhoda. Je tam naschvál naznačené, že je divné, že se otrávili, ale víc se nedozvíš. Kdyby je někdo měl zabít, tak podle mě Simon měl možnost (znali ho) a motiv - On s Hannah nebyli u jeho rodičů spokojení a takhle právě získali dům pro sebe.
Samozřejmě můžu se mýlit, už je to nějaká doba, co jsem to hrál.
@Daemon (27.09.2015 02:33): S tím nastěhováním jsem to pochopila tak, že Eve otrávila rodiče houbami právě proto, aby se Hannah a Simon mohli nastěhovat do jejich domu a bylo tam i místo na ní ;)
Tak asi si to pustím znova...
@LuccinyHry (27.09.2015 00:46): Existuje přece policejní záznam té havárie, ne? Myslím, že to bylo řečeno tak, že by se to nedalo stihnout. Samozřejmě říká nám to jako všechno ona, abychom mohli pochybovat :)
Před Simonem se na půdě neschovávala. Po smrti rodičů, když se tam Simon s Hannah nastěhovali, ona musela pryč, tehdy nastává to odloučení sester.
@Daemon (27.09.2015 00:20): To sice ano, ale mně prostě nesedí realističnost těch dvojčat. Že se jedna 10 let schovávala doma na půdě před rodiči a pak znova na půdě před Simonem? To je hodně ujetý. Simona mohla zabít v pátek večer, přes noc jet do Glasgow a v sobotu ráno jít do nemocnice, ne?
Hráli jste? Nebo lépe řečeno, "hráli" jste? Tak co myslíte, rozdvojená osobnost nebo doopravdy dvojčata?