Hellgate je znovu na steamu, ale nedoporučuji to kupovat. Je to poměrně osekaná verze - hrajete na MP serveru singleplayer, samotnej multák tam neni a čistej single taky ne. Je to prakticky jen novej port podporující fullHD bez příběhu a bez multaku, který vydala nějaká korejská společnost (nikoliv původní tvůrci). Docela zklamání.
@Guldy (24.10.2018 12:04): Bomba, zrovna jsem přemýšlel, že bych si tou koupil znovu. Originál jsem dávno prodal a dnes se fyzická edice shání velmi špatně, v podstatě pouze zahraničí.

No, ono by také nebylo špatné, nějak člověka nakopnout k naučení se té určité schopnosti, protože když si člověk trénuje svoje super schopnosti a nenatrénuje si základ té jedné jediné potřebné, tak je to v pytli. Hra jde asi vždy dohrát, ale vezmi si, že jsi na 30. levelu, nemáš tu schopnost a hrej dalších 15 hodin, abys měl bod na tu schopnost. Hlavně když už se opravdu hodně musí sekat, než ten level nahraješ.

Ano, multiplayer musí být skvělý. Nevím proč se rušil, protože tahle hra jako single není nějak světoborná.

EDIT: Ten jeden předposlední létající netvor je tam fajn. Sedí do té pětice, ale prostě bez schopnosti útočit ve vzduchu se k němu nelze s pánem meče dostat. A střelné zbraně, které může používat, jsou k pousmání - bez šance, prostě může střílet jenom na začátku se "šitkama", pak už přichází na řadu čím dál lepší meče.
Pivo: Zase musím uznať, že máš pravdu z toho pohľadu, že nezoptimalizovať záverečný súboj pre každú postavu je dosť fail a mňa by to tiež naštvalo. Ale keďže som hral za inú postavu, nebol problém. Hru som samozrejme prešiel, len som zabudol zaškrtnúť. :) Ale v podstate súhlasím, že je hra repetetívna a stereotypná a ako si správne usúdil, 70% je hlavne za multiplayer. Škoda, že skončil.
Jinak ty schopnosti jsou sice popsány a hru mám v češtině, ale přesně nevíte jaká schopnost se na toho parchanta těsně před závěrem hodí, takže za mistra meče je to trošku složitejší. Navíc, jak už něco natrénujete, nejde to vzít zpět, protože hra neukládá a neloaduje klasickým způsobem. Prostě hrajete dál a dál.

To, že jsem řekl, že to nejde dohrát za mistra meče, jsem asi trochu přehnal. Každopádně si však lze postavu tak nešikovně natrénovat, že si dohrání zkomplikujete na 80% a pak je to trochu o štěstí.
Musel jsem natrénovat další schopnost, abych mohl skákat do vzduchu, ale kdybych to neměl, tak bych musel hezky hrát dalších 5 hodin, než bych nahrál další level a mohl si tu schopnost natrénovat.
Hra dokáže pěkně zkomplikovat život, pokud postavu špatně natrénujete. To by nebylo tak hrozné, kdyby člověk hraním hry nestrávil 50 hodin a pak zjistí, že je to na pytel :-)

EDIT: Flynn: 70% hodnocení je za multiplayer? Jinak single ze začátku baví a pak postupně omrzí. Hru jsi nedohrál, tak myslím, že bys neměl zpochybňovat mé změny hodnocení. Nejdříve jsem byl ze hry totálně nadšený a postupem času to bylo horší a horší. 50% je tak akorát, někdy si říkám, že až moc.
Těch dočasných 30 jsem dal jen tak, ale kdybych neměl tu schopnost, tak to zkomplikuje hráči život. Tohle se přece nedělá ne?
Žiaľbohu Pivov úsudok v prípade tejto hry už nie je pre mňa vierohodný, ako si tak čítam jeho príspevky tuto v diskusii a zmeny v hodnotení.
OT: Podobný problém jsem měl v System Shock 2 a to navíc v závěrečném souboji. Nakonec jsem byl donucen použít cheat. Dost nešťastný konec pro tak povedenou hru :-)
Tak na tohle slyším.Když napíšeš pořádnej koment,máš u mě pořádný plus.Věřím tomu,že se povede a hru pořádně rozebereš.
Tak ze hry se vyklubala totální pičovina. Mám pána meče, ale vzhledem k tomu, že tam ke konci hry narvali nějakou svini co lítá a já na ni nemůžu, hrál jsem hru zbytečně :-/
A když už jsem měl štěstí, že mi hra vygenerovala tu nestvůru nad takovou skálou a já na tu nestvůru mohl a skoro jsem ji měl, tak mi hra musela spadnou. Prostě pičovina jak mraky.
Celou hru hraji taky v 3rd a s tou grafikou souhlasím. S tím odstupem to je fakt všechno lepší :-)
Ale stejně mě už to začíná nějak nudit. Snad se mi to podaří dohrát. Už jsem u toho strávil asi 25 hodin, tak mě zajímá kolik ještě zbývá :-)

Další víkend se hecnu a snad už to dám :-)
Tak po čtyřech hodinách hraní můžu říct, že je to klasika. Něco jako Diablo z pohledu třetí osoby. Fakt docela fajn nářez. Sice je to šíleně stereotypní, ale je to taková ta klasika. Grafika je sice trošičku chudší, ale některé efekty jsou teda fajn. Je vidět, že pixel shader 2.0 se tam vážně objevuje, ale bohužel tam toho zase tak moc není.

Prostě klasika, rubání apod. Těch 70% si to určitě zaslouží - lepší jak ty některé capiny, co jsem v poslední době hrál :-) ale zase je spousta titulů lepších a méně stereotypních.
Čistě určitě ne. Já nevím, multiplayer mě nezajímá, já si hraju single :-)
Stejně ty úkoly mě trošku lámou hlavu, snad na to zítra přijdu. Zatím jsem to hrál jenom hodinu a něco. Kurňa, to to uběhlo jako 5 minut. Už zase mi čas u her začíná běhat tak rychle....lol :-)
Docela fajn hra. To rubání mě baví, jenom mám menší problém, že mi zadají úkol a já se nějak v mapě nevyznám. Je tam někde zaznačený cíl na mapě? Když zapnu mapu, tak tam mám spoustu značek, ale nevím kde to hledat. Zatím se ve hře snažím zorientovat. Jinak je to asi stereotypní mlátička, ale to je jedině fajn.
Tak se těším, mám to doma, ale jsem nějak ospalý, už usínám i u Gearse a instalovat už se mi fakt nějak nechce :-(
Ja osobne to i za Lovce hral v 3rd, lip se mi tak hralo a s tim odstupem vypadala i grafika lip :)
ty zanry sou trochu popletene....hlavne je to FPS s RPG prvky,urcite ne cistokrevne RPG...kdo to schvaluje posledi dobou tak ledabyle???:)