Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter a Relikvie smrti: část 1

40
29 hodnocení Platformy
Žánr:
dětská > akce pro děti *
adventura > akční adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
16.11.2010 PCPS3X360Wii
Vývojáři:
Stejně jako ve filmu a knize, i v herní adaptaci se sleduje příběh Harryho, Hermiony a Rona, kteří chtějí najít a zničit sedm viteálů (anglicky Horcrux). Jedná se o různé předměty, do kterých vložil Lord Voldemort po částech svoji duši. Dokud nebudou zničeny, nemůže být tento černokněžník poražen. Viteály se nacházejí v různých částech světa a jde o takové věci jako například Voldemortův deník a Zmijozelův medailonek. Už od počátku hry je jasné, že Voldemortovi přisluhovači udělají vše, aby se viteály nedostaly Harrymu a jeho přátelům do rukou. Odvážní a skoro hotoví čarodějničtí učni se v této hře navíc střetnou i s kreaturami známými z předchozích filmů.

Tvůrci hry se snaží jít s dobou, a tak Deathly Hallows zahrnuje systém krytí podobný třeba tomu z GTA IV či Gears of War, stejně jako third-person pohled, který je s tímto systémem neodmyslitelně spjat a proto nechybí ani zde.

Harry se opět vrhne do boje proti silám temna vybaven všemožnými kouzly. Za všechny stačí uvést fanouškům známé Expelliarmus, Confringo nebo Confundo. Zdraví si bude doplňovat nalezenými lektvary stejně jako v předchozích dílech herních adaptací svých příběhů. Druhů elixírů není o nic méně než kouzel, a tak Harry v průběhu hry využije třeba i Felix Felicis, což je vzácný lektvar, po jehož požití bude mít hráč na omezenou dobu extrémní štěstí.


Poslední diskuzní příspěvek

Mám morální dilema. Předchozí díly se už neprodávaly, tak jsem je považoval za abandonware a neřešil jsem to. Tenhle je ještě v prodeji, tudíž…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.