Reklama Klukovna.cz

dětská > akce pro děti *
adventura > akční adventura
16.11.2010
EA Bright Light
Stejně jako ve filmu a knize, i v herní adaptaci se sleduje příběh Harryho, Hermiony a Rona, kteří chtějí najít a zničit sedm viteálů (anglicky Horcrux). Jedná se o různé předměty, do kterých vložil Lord Voldemort po částech svoji duši. Dokud nebudou zničeny, nemůže být tento černokněžník poražen. Viteály se nacházejí v různých částech světa a jde o takové věci jako například Voldemortův deník a Zmijozelův medailonek. Už od počátku hry je jasné, že Voldemortovi přisluhovači udělají vše, aby se viteály nedostaly Harrymu a jeho přátelům do rukou. Odvážní a skoro hotoví čarodějničtí učni se v této hře navíc střetnou i s kreaturami známými z předchozích filmů.

Tvůrci hry se snaží jít s dobou, a tak Deathly Hallows zahrnuje systém krytí podobný třeba tomu z GTA IV či Gears of War, stejně jako third-person pohled, který je s tímto systémem neodmyslitelně spjat a proto nechybí ani zde.

Harry se opět vrhne do boje proti silám temna vybaven všemožnými kouzly. Za všechny stačí uvést fanouškům známé Expelliarmus, Confringo nebo Confundo. Zdraví si bude doplňovat nalezenými lektvary stejně jako v předchozích dílech herních adaptací svých příběhů. Druhů elixírů není o nic méně než kouzel, a tak Harry v průběhu hry využije třeba i Felix Felicis, což je vzácný lektvar, po jehož požití bude mít hráč na omezenou dobu extrémní štěstí.

Sasakr
Sasakr

Mám morální dilema. Předchozí díly se už neprodávaly, tak jsem je považoval za abandonware a neřešil jsem to. Tenhle je ještě v prodeji, tudíž…

Prozatím ke hře nebyl napsán žádný komentář.