Guardians of the Galaxy: The Telltale Series - Episode 1: Tangled Up in Blue

18.04.2017

Guardians of the Galaxy: The Telltale Series je dielom známeho štúdia Tellltale Games, ktorí sa špecializujú na epizodické adventúry. Hra nevychádza z filmového Marvel Cinematic Universe a je inšpirovaná výhradne komiksom, čo čiastočne dokumentuje aj odlišný výzor hlavných postáv.

Prvý diel nazvaný Tangled Up in Blue začína konfrontáciou Strážcov so samotným Thanosom. Päťčlená partia v známom zložení Star-Lord, Gamora, Drax the Destroyer, Rocket Racoon a Groot sa na základe žiadosti Nova Corps vydáva na najbližšiu planétu, kde sa Thanos pokúša v starodávnej hrobke Kree zmocniť vzácneho artefaktu Eternity Forge. To je však len začiatok len nového dobrodružstva, ktoré začne veľmi rýchlo nadobúdať prekvapujúce kontúry.

V prvej epizóde si zahráte výhradne za Petra Quilla, čiže Star-Lorda. Herný koncept sa nelíši od predchádzajúcich Telltale hier, takže dôraz je kladený hlavne na príbehové voľby. Najvýraznejšími novinkami je prítomnosť vysielačky, cez ktorú môžete komunikovať s ostatnými členmi posádky vesmírnej lode Milano a lietanie, vďaka ktorému sa môžete dostať aj na vyvýšené miesta.

Tí Telltale majú teda pekne dlhé názvy hier, zaujímalo by ma, ktorá hra má najdlhší názov na DH.

Telltale umí budovat příběhy, které mám rád. Ať už je v nich klišé, nebo občas zklouznou do patosu, nakonec si mě (kromě Minecraft Stories) získaly. Guardians v první epizodě začínají poměrně nenápaditě, i když velkolepě - Starlord a jeho parta už má Thanose po krk a jde si to s ním vyříkat jednou pro vždy. Nakonec se to celé zamotá a příběh se stočí úplně jinam. Je tu vše co známe z jiných Telltalovek - pitomé ovládání, fixní kamera, ne zrovna dokonalá grafika, občas výplňové scény. Na druhou stranu má i to dobré - zajímavě se rozjíždějící příběh, skvěle napsané dialogy, humor, volby které působí, že budou mít do budoucna vliv a pro mě OK akční sekvence, které mě osobně vůbec neurážejí. Vím že někomu QTE lezou krkem, ale myslím, že do adventur od Telltale patří a že je zvládají dostatečně filmově. Těším se na pokračování.

Pro: zajímavě se rozjíždějící příběh, skvěle napsané dialogy, humor, volby které působí, že budou mít do budoucna vliv a pro mě OK akční sekvence

Proti: pitomé ovládání, fixní kamera, ne zrovna dokonalá grafika, občas výplňové scény