Něco přes 11 hodin a dohráno. Mohlo to být kratší, ke konci už je to opruz. Strašně mi to připomínalo Lost Planet. Ale jo, fakt jedna z nejlepších filmových her.
Tak jsem v 30 letech poprvé viděl filmy a navázal hrou. A musím říct že super, kor na rok 2009! Technická stránka super, ve 1440p skoro locked 120 fps. Zatím možná nejlepší hra podle filmu. Ale na střední obtížnosti žádná sranda, dost opakuju. A taky takový to "dám si jednu misi a jdu spát" je tady tak na hodinu, hodinu a půl...
Aha, jsem žil v naivní představě, že ten remaster je fakt remaster a jak je to od epicu hezký, že ho dali zdarma. A pak jsem kouknul na srovnávací videa a zjistil, že je remaster identickej s původní PC verzí a jen se jedná o její port na nový platformy. Tak jsem stáhl tu původní o 13GB lehčí steam verzi..
Jsem si před rozehráním dal oba filmy. Pamatoval jsem si jen ten druhej, a jen nějaký záblesky (řeku slizu, vigo). A šlapou tedy furt oba výborně, ale překvapilo mě, že Murray byl s dvojkou nespokojenej. Mě přišla větší a zábavnější než jednička a na hru se teď docela i těším :)
Co to sakra je? Včera jsem hru vypl na základně Krotitelů. Dneska to pustím a najednou jsem v další misi. Hádám, že jsem kvůli tomu přišel o hromadu poměrně důležitých animací. Jediné, co můžu, je pustit úplně od začátku předchozí misi. Achjo. Zlatej Youtube.
Dohráno, doba hraní 7 hodin a 6 minut na střední obtížnost a to navíc jsem se sral se sběratelskýma věcma. Nicméně ty hlášky, ten dabing, všechno na jedničku a hru jsem si dokonale užíval.
Ta nová postava za kterou se hraje je spíše jen taková loutka, všechno důležité se děje kolem a člověk má podobný pocit jako při hraní Half-Life, že vlastně hraje skutečně za sebe. Myslím, že podobně jako Gordon Freeman také "nováček" (zelenáč) ve hře nepromluví ani slovo, což mi vyhovuje maximálně.
Tak u angličtiny jsem spíše mírně pokročilý, ale sezapnutými titulky bych se mohl prokousat. Čím dál víc mě to láká, zřejmě jdu na to. Jediný čeho se bojím, jestli není ona nová postava za kterou hrajete, krapet násilně přidáná do hry. Štve mě, že to není jen původní grupa, ale kdo ví jak to bude.
Pooky: Tahle hra mě osobně velmi mile překvapila právě tím, jak veliký důraz se klade na profil postav. Pokud umíš víc než dobře anglicky, vychutnáš si i celou řadu dobrých vtipů. Angličtina tam není úplně nejjednodušší a zapnutí anglických titulků bylo u mě nezbytné. Cením si toho. Atmosféra Krotitelů duchů je téměř dokonalá.
MickTheMage: Ok, díky. Rád bych si užil zas nějaké ty nefalšované krotitelé duchů - jak atmosférou, tak příběhem, takže nechci nějakou obyčejnou rubačku pouze ve stejným kabátku. Tak jdu do toho. Já jen, že mě děsí šíleně nízké hodnocení (alespoň vůči ostatním hrám,zde na DH je 71% relativně málo)
Pooky - priblizuje sa filmovym, bez problemov. A vobec to nie je nutna vlozka, skor je to hlavna vec, pre ktoru clovek hru hraje :) Ale to je imho.
Jaký je dle vás příběh? Dá se srovnat s filmovými Krotitely Duchů, nebo alespoň se přibližuje? Nebo je to nezajímavá, pouze nutná vložka hry?
MTM: Díky za info, popis jsem nečetl. Je to škoda, že filmaři v dnešní době vybroušených efektů na Krotitele duchů zapomněli. A přestože nemám rád 3D filmy, tak na tenhle bych s chutí zašel, protože ty efekty s duchama by mohly pěkně vystupovat z plátna.
Vodny - dabing original u vsetkych hlavnych postav (vid popis hry ;) ). Dokonca aj Pecka dabuje ten isty clovek, co ho hral v prvom filme, rovnako ako Janine.

Ciste imho, lepsi Krotitelia uz nevzniknu, ale toto bola vyborna nahrada!
montana - no na PS3 to ide plynulo, to je pravda (tam som hral len demo), ale zas sa mi to tam debilnejsie ovladalo :)
No vidis, to me pripomina, ze bych to konecne mohl hodit do PS3 kdyz uz se mi to dva mesice vali doma :)
Tak jsem to zkusil a musím uznat, že je to trochu náročné. I když na E7400 2,8ghz, geforce 9800gt, v rozlišení 1920*1080 a na full detaily to jede solidně, tak se to trošku pocukává místy, ale většinu času to jede celkem slušně plynule. Stejně mě ty nároky i tak trochu udivují, protože grafika není nejlepší. Tím, ale nechci říct, že je škaredá. Mě osobně se líbí, jen by mohla být lepší.

Jenom by mě zajímalo, jestli občasný zásek bude grafikou nebo ramkou :-)
Ale možná asi procesorem, když mám na monitoru spoustu efektů, tak to kupodivu šlape ještě lépe snad :-)
Super, jak tak čtu zkušenosti, tak do toho asi nepůjdu.
V případě GB: Video Game se mluvilo o revolučním enginu, který bude schopný nenáročně počítat fyziku i částicové efekty bez nutnosti mít Physx kartu. Zatím to podle ohlasů vypadá, že to všechno hodí do klína procesoru a poper se. Díky, nechci. CPU, který mám já není na takový výpočty stavěný a podle toho, co jsem zatím slyšel tak by bylo lepší, kdyby použili Havoc z Half-Lifu 2, aby se to vůbec dalo hrát na kompu, kterej nestojí zrovna 40k. :D
Kdyby to jelo blbě na takové kartě, tak se na tu hru všeci vyserou :-)
Že by u nějaké hry byl problém s těmi grafikami? To se mi nechce věřit :-)

Jinak na jakém rozlišení, jsi to hrál?
no, me se to na C2Q 2.4Ghz 8800GT OC 4GB RAM skubalo jen kdyz se zaverecny boss rachargoval (nemam nejmnesi tuseni proc), zatimco Alianna si s X2 5600+ 9800GT 2GB RAM pry nezahraje bo se to moc skube.

A ta grafika.... shaderu poskrovnu, textury rozmaznute, uroven detailu "meh". Ale budiz mozna 2005.
pipboy - s vacsinou veci celkom suhlasim (preto to +), ale rovnako ako pooky, ani ja by som nepovedal, ze grafika je vyrazne zastarala, dokonca by som povedal, ze miestami vyzera velmi dobre. Na ziadny bug som zatial nenarazil, co je tiez dobre znamenie (klop-klop na drevo). A tak (aspon zatial, podla pribehu predpokladam, ze som niekde tesne pred koncom) jedinym vyraznym zaporom ostava nezvladnuta optimalizacia.

Inak pre nefanusikov a nezainteresovanch by som to hodnotil tiez (zatial) okolo tych 60-65%. Ja ako fanusik si to neuveritelne uzivam a mam tendenciu ist az na slusnych 80%. Mozno prave preto, ze mi to zatial ziadne bugy (az na optimalizaciu) negenerovalo :)

pooky (19.06.2009 21:50:29) - no ja pevne dufam, ze to este zapatchuju do vydania EU verzie. Len - ako poznam pristup k multiplatformovym hram, resp. ich PC verziam - obavam sa, aby sme sa toho dockali. Cena-necena, hru si urcite kupim ked vyjde - ako hovorim, som fanusik GB, takze nie je co riesit :)
Pipboy: Ne a ne souhlasit s tím, že grafika je špatná (z roku 2004 podle tebe). Sic jsem si ji neužil při plném rozlišení, ale krásná opravdu je - detaily, zvlášť hlavní hrdinové, létající přirození duchové, zničitelnost prostředí. A to nemluvě o lokacích, které působí hororově (zatopený hotel - ty zvuky a prostředí... vážně jsem se asi dvakrát lekl toho "rybáře" :-).

A k té optimalizaci: Mám 8600gt 256 MB a jede mi to, jak sem níže popsal - což není tak špatné.
tak přemýšlím jestli jsem tu už něco tak dlouhého napsal.. (když je co kritizovat, tak se to píše skoro samo :))
... a prave jsme se dostal na misto, kde ve 4 pripadech z 5 chcipnu do 10 vterin (andelicci a nerozbitna brana) ze se na to asi vyseru. ze je ta hra nevyvazena by se dalo prezit, kdyby se nekdo aspon ujistil ze tam nejsou podobne extremy, bo tohle je jak delat big boss emblem v mgs4. Cili to jeste parkrat zkusim a pak se na to asi vyseru...

edit: no ok nakonec nejakym zazrakem prekonano a dohrano.
MtM: Při hraní na full s 1280x1024 jsem měl fps 15-24, při 1024x768 20-50. A k tomu minimu to hlavně jde při těch případech jak povídáš. A to máš mnohonásobně lepší grafiku. Na druhou stranu je to hodně slušný AA titul, kterému určitěn nějaké beta-drivery pomůžou, nebo patche (určitě budou). Docela mě mrzí, že vypustili v Pc-verzi co-op (zřejmě předpokládali, že na většině pc to nebude plynulé) a pro Evropu strašný odklad. Na druhou stranu, pokud to nebude mít přemrštěnou cenu, tak si to už jen kvůli krabičce a licenci koupím ;)
Pooky - no prave, akonahle sa nachadzam v miestnosti s velkym mnozstvom objektov, fps ide totalne do prdele... Alebo, hned na zaciatku, ako zaliala hotel voda...zacalo to na niektorych miestach posekavat ako besne. A o dobrodrustve so zrkadlami radsej pomlcim. Lenze mne ani znizenie rozlisenia nepomohlo, efekt bol uplne rovnaky, ci som hral na 1024x768 alebo 1280x1024, ci som znizil detaily alebo boli na maxime... skratka divne.
MtM: Hraju to a jede mi to při full s rozlišením 1074x8xx (nevím přesně) 25-50fps. Většinou se to dří nad 30fps. Průser je, že jakmile zvednu rozlišení, katastrofálně klesnou fps. Jinak grafika je fakt krásná ;)

Hraji na: gf8600gt(256mb), AMD Athlon x2 6400+ ("nějaká" limited edition) 3.2ghz, 2gb Ram(800mhz).
Pri tejto hre ma stve jedina vec...nejaky debil to zabudol poriadne optimalizovat! :) Inac je velmi fajn. V nicom prilis nevynika, ale pre fanusika Ghostbusters je to jasna volba.

Ak to tu bude niekto nahodou hrat v najblizsej dobe, nech hodi skusenosti s plynulostou hry.