Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gex 3D: Enter the Gecko

Gex 64: Enter the Gecko

79
5 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1998 PC
leden 1998 PS1
01.08.1998 N64
05.10.2011 PS3PSP
29.08.2012 Vita
Vývojáři:
Crystal Dynamics, LTI Gray Matter (PC verze), Realtime Associates (N64 verze)
Oficiální stránky:
http://www.crystald.com/projects/gex-enter…
Pokračování úspěšné 2D skákačky Gex, tentokrát ve 3D kabátě.

Roku 1996, během svého odchodu do důchodu, se Gex stáhl do ústraní. Každý svůj den začínal sledováním jisté TV show a po nějaké době se z jeho života stalo jedno dlouhé odpoledne u televize. Jednoho dne, kdy Gex opět sledoval svůj oblíbený pořad, obrazovka televize zbělela a po chvilce se na ní začala rýsovat ďábelská tvář, znovu a znovu, tvář Gexova úhlavního nepřítele, zvaného Rez. Vzápětí k němu přijdou dva tajní agenti, s prosbou o pomoc proti temnému Rezovi. Gex odmítne, že už jednou svět zachránil, ale agenti se nenechají odbýt, unášejí Gexe do své centrály, kde jim za tučnou odměnu nakonec pomoc přislíbí.

Tato hra přinesla ve své době do žánru hopsaček nový svěží vítr. Největší změnou oproti dosavadním 3D arkádám byla práce kamery, která se už jen staticky neotáčela s vaší postavou, ale v poměrně delším intervalu se dotáčela. Na některých místech jsou pak nastavené speciální mody zobrazení, takže dojde i na klasický pohyb zleva-doprava, jindy zase rohový pohled apod.

Misí je přes třicet a podíváte se v nich snad do všech filmových žánrů, jaké existují, protože právě proskakování jednotlivých TV světů je hlavní náplní celé hry s notnou dávkou parodování známých amerických TV pořadů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.