Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Náhodou někdo nepřišel na řešení černé obrazovky po boss fightu na konci druhého aktu? :/ Tak jsem si to chválil jak to oproti 4 jede bez problémů....

Edit: ááááá řešení nalezeno, ona se další kapitola odemkla, jen se musí načíst z menu.
Gears 5 v kostce.
Rozehráli jsme Gears 5 už před 14 dny. Po cca 5 hodinách se objevil bug, který vymazal některé schopnosti robota, které jsme museli použít pro další průchod hrou. Konec. Nové rozehrání s tím, že dovednosti bude dávat robotovi jen hostitel hry. V momentě, kdy jsme byli za osudným bodem a přesunuli se do nové lokace, se při vedlejší misi a mém zabití objevil bug, že jsme propadali mapou, načež při načtení druhého savu mi nešel zvuk. Ten se objevil až po následující cut scéně za zhruba deset minut. Ten samý bug, ale tentokrát už se zvukem :-D se objevil i na konci hry, kdy jsme tak museli opakovat jednu pasáž celkem 3x. Přimknutí se k překážce a následná neschopnost se od ní odlepit nebo záhadné místo, kde nešlo běhat a postava ťapkala jako by si nasrala do kaťat, to už beru jen jako třešničku. Tak díky za skvělou zábavu, Microsofte. Bavila nás nejen hra samotná, ale i vaše technická zdatnost.
Hoj, samozřejmě nás potka ten bug, kdy se ztratí schopnosti Jacka a nemám puls, abych vyřadil ty generátory věží. Zítra můžu pogooglit, ale mometnálně jedem stream, takže to nechci řešit teď. Kdyby někdo věděl, jak to dát dokupy, tak dejte pls vědět. Jdeme na jedničku no....Kokotskej mkrvosoft, fakt.
@Bursoft (15.03.2020 21:54): 4 jsem si dal dost s chutí .. dal jsem něco kolem 80 - 85 %. Bohužel 5 měla přinést alespoň částečnou evoluci .. ten "open world" je spíš na škodu. Nakonec jsem to ani nedohrál, skončil jsem cca v 2/3 ...
Příště už by to chtělo sakra posun ... po 6 to stejné jim už asi lidi žrát nebudou. :)
@Korbitch (15.03.2020 21:43): Čtyřka je lepší, protože má větší tah na bránu, je dynamičtější. Pětka má moc hluchých míst skrz ten svůj semi-open world. Vypíchl bych o chlup lepší grafiku. Co se online coopu týče, tak je to lepší než čtyřka. Já hostoval oba díly a čtyřka byla peklo a snad nikdy se nespustila napoprvé. Pětka je bez problému.
Koukám to hodnocení takový na hraně. Co byste řekli oproti čtyřce, že je horší a co byste zase naopak vypíchli? Pokud nejde bez spoilerů, tak radši nic :-) A jak je na tom hra v kooperaci? Čtyřka vždycky hostovi padala...
@Korbitch (15.03.2020 01:08): Já mám aktuálně také MS game pass na tři měsíce za 26,- Využil jsem to k dohrání her, které jsem si chtěl zahrát, ale tak nějak tušil, že nebudou nic moc a že se k nim vracet nebudu (Gears 5, Youngblood, Rage 2, Timespinner). Na druhou stranu jsem to využil na Gears Ultimate, které stále těžce rules.

Podle mého je to dobré na různé jednohubky (nikoli rozsáhlá RPG nebo obecně věci, ke kterým vycházejí DLC jako na běžícím pásu).

A ono je to diskutabilní i s kupováním. U fyzické placky, na které je celá hra (dnes unikát, stejně je často i tak třeba stáhnout většinu hry z netu), se Ti může stát, že hru nerozjedeš na novém systému (drivery, protipirátská ochrana). U her, zakoupených elektronicky, se celá otázka smrskne na to, jestli hru náhodou nevyřadí služba z nabídky (zatím podobné věci zůstávají těm, kteří si ji už koupili, ale všeho do času) nebo ji alespoň neočeše díky ztrátě práv (hudba v GTA atd.).
@Bursoft (15.03.2020 01:12): Hmm, to by šlo. Ona vlastně ta evoluce k tomu spěje. Nekupovat - vypůjčovat. Zase ale jsou lidi, co to perou do knihovny, aby to tam měli :-) Jó, proč ne. Možná se k tomu zkostnatělej fosil Korbi taky někdy dokope.
@Korbitch (15.03.2020 01:08): Fair enough

S tou cenou passu je to zatím v pohodě. Koupíš za 26 Kč na měsíc, okamžitě zrušíš automatický dokupování každý měsíc (který stojí tuším 130 Kč) a jakmile ti období skončí, tak ti Store nabízí ten pass za 26 Kč. MS to zatím neřeší. Dokud to bude takto "zadarmo", tak si to nechám. Na takový jednohubky, jako zrovna Gearsy je to dobrý. Ale teď je tam třeba i Two Point Hospital a to je zrovna typ hry, který bych chtěl mít koupený, ale určitě ne u MS :D

Jinak já to mám víc na háku teď, mám 2 passy zdarma k procesorům, takže půl roku neřeším..
@Bursoft (15.03.2020 00:56): Nope, přes shop za pár korun. Nejsem fanda těhle passů - když něco koupím chci to nastálo. Peníze nehrají zase takovou roli. Neříkám, že kupuju vše za plnou palbu, ale když něco chci hodně, tak klidně. Tady jsem čekal cca na tuhle cenu. Třeba do těch passů ještě "dospěju". Ty výhody jsou mi jasný, ale těch 26 je tuším jen do začátku, pak to je pár stovek měsíčně, ne? Alespoň kolega říkal něco takového.
A to jsi koupil za full price? Jakože dneska někdo kupuje MS hry, když za 26 Kč můžeš mít game pass a hrát tam jejich hry do zblbnutí..
@Charllize (15.03.2020 00:33): Seru na to, co chce Mrkvosoft. Ještě tam mohli být všechny díly dohromady a začít se stahovat naráz, aniž by se mě ptali ne? Že se tím brání přeprodeji beru, ale ten jejich pojebanej "klient" nemá začít stahovat všechno najednou. Být to Steam - hry by se přidaly do knihovny a pak by sis je samostatně vybral sám. Tohle je prostě jen jejich lenost/neschopnost to rozčlenit. Ani jedno z toho není v pořádku.
@Korbitch (14.03.2020 23:57): Posledni co MS a i dalsi chce je to aby si lidi preprodavali a rozdavali kody. Slouceni vice her nebo DLC do jednoho kodu je cim dal tim vic beznejsi. Tusim ze u Gears 4 byl jako bonus prvni, druhy a treti dil, take na jednom kodu.
@M.a.t.t. (14.03.2020 23:49): Ty vole, tak to nevymyslíš. Ta bonusová kopie G4 se automaticky začala stahovat s pětkou. Já se z toho Microsoftu fakt poseru, to prostě nemůžou myslet vážně :-DDD
Jako chápeš tu demenci?? oni ti dají čryřku zdarma k nákupu pětky - ok, ale pošlou ti jeden kod, který když zadáš, tak se ti začnou stahovat obě hry naráz. A když už čtyřku máš, tak jsi vlastně nic nedostal, jen se ti začne prostě stahovat sama od sebe současně s pětkou. Štípu se tu do tváře, jestli se mi to celý nezdá :-DDD
Čuste, pořídil jsem Gears 5 a prej k tomu mám bonusovou kopii Gears 4. K čemu mi to je, když už čtyřku mám?
@Bursoft (02.02.2020 01:22): Jo no, Matterhorn je ještě takový svým vzhledem nejvíce působivý. Tedy alespoň dle mého názoru. Navíc jsem ho chtěl ještě někdy zdolat, což nevím, jestli se k tomu dostanu. Každopádně jsem hned zapnul net a srovnával, ve kterých detailech se liší, ale musím říct, že to byly opravdu jen detaily a ten tvar kopírovali celkem obstojně, aby to šlo hned na první pohled poznat :-D
Vy, co jste to hráli. Všimli jste si hned, že tam je Matterhorn? Mě to hned střelilo do očí, jak to pěkně okopírovali.
Gears 5 se v prodeji vede mnohem lépe, než 4 dílu a je to komerční úspěch. Zdroj informace je samotný šéf Xbox a viceprezident MS Phil Spencer.
@martinelk (24.10.2019 18:35): Matriarcha byl zajimavy boss fight, hrajeme to s kamaradem v coopu a i tak jsme u toho vytvrdli asi hodku. Celkove mi Gears 5 na experienced prijdou mnohem tezsi nez prvni 4 dily (ktere jsme hrali predtim, takze je mam v realne pameti a muzu to porovnat).
@Cobot (24.10.2019 16:36): Bossové jsou bohužel ve spoustě her jen houby na olovo. To je pakt fakt nuda, mě zrovna souboj s Matriarchou bavil. Nebyl úplně triviální a je tam víc cest jak se s ní vypořádat. Paradoxně si hodně lidí stěžuje na obtížnost tohohle bosse ale já ji dal na třetí pokus a nepřišel mi nějak přehnaně nefér. Úplně nejlepší by bylo, kdyby s vzrůstající obtížností zároveň stoupala i inteligence nepřátel. Ale to je utopie, bez skutečné AI to nebude možné.
@martinelk (24.10.2019 16:11): Obtížnost je dost ošemetná. Přesně jak píšeš. Poděláš to a jedeš to celé znovu a to mě nebaví. Právě u toho bosse z druhý kapitoly mě to nebavilo. Já obecně bosse nesnášim. Nijak mě jejich přítomnost nebere. Většinou mi to hru kazí. Když už , tak vidim výzvu tom přijít na to jak ho zabít a ne jak do něj nasypat víc olova a nebo hůř pokazit něco díky chybě v ovládání postavy jako blbej skok nebo třeba jeho načasování.

Pro mě měla nejvyšší obtížnost smysl jen v Thiefovi, ale tam je to úplně o něčem jiném.

Nižší obtížnosti ti hodně odpustí a v důsledku toho se ani nesnažíš a tak tě hra přestane bavit. ... v tomhle máš pravdu.
@Cobot (24.10.2019 15:55): Já to projel na Insanity a možná proto mě to tak bavilo. Už prakticky jedu všechny hry jen na nejtěžší obtížnost. Zjistil jsem že mi chybí ta výzva a pokoření té hry. Nižší obtížnosti ti hodně odpustí a v důsledku toho se ani nesnažíš a tak tě hra přestane bavit. Samozřejmě to má i stinné stránky, zrovna tady jsem nadával u vedlejších bossu. Ty arény jsou strašně malé a stačí jedna chyba a jedeš to celé od znova.
Přkvapivě se problém s trháním vyřešil sám, když jsem načet třetí kapitou z výběru kapitol a nedal jen pokračovat. Najednou to zase jelo. Včera jsem tedy dojel třetí kapitolu a dneska to asi dojedu.

Jinak jak jsem při zabíjení bosse na konci druhý kapitoly trpěl obtížností, tak jsem si snížil obtížnost na střední. Bosse jsem sice dal hned a obtížnost nevědomky nechal. Bohužel to pro mě mělo dost velkej dopad na zábavnost hry. Na střední je hra hrozně lehká a střílení mě přestalo bavit. Už to asi nechám, protože si to chci už jen odškrtnout jako dohraný, ale docela mě ta změna zábavnosti překvapila.
Tak jsem to dohrál a za mě převládá spokojenost. Největší neštěstí téhle hry jsou ty otevřené lokace ( speciálně ta první ). Do Gearsů se to nehodí, resp. možná by se to i hodilo ale to by musely přizpůsobit celou hru a překopat mechaniky. Spousta lidí si stěžuje že je to furt to samé, asi jo, ale když si člověk dá pauzu a nehraje ty díly hned po sobě tak to tak nevadí. Spíš mi vadí příběhová stránka. Už by mohli posunout to univerzum někam dál a zbavit se těch nepřátel. Vždycky je jen nějak trošku upraví ale v zásadě jsou to pořád Locusové z jedničky.
@Cobot (17.10.2019 11:48): to mi připomíná jak GoW4 mi na 1070 první dvě hodiny fungovalo, a pak začalo házet BSOD. A byl to prostě známej problém. Ale pak to asi nVidia opravila, na 2080 o rok později to jelo normálně. Tyhle hry jsou divný :)
@Cobot (17.10.2019 12:28): Jo, pozoroval jsem přesně to, co popsiuješ, měl jsem za to, že se to třeba snaží stále dokola připojovat, nevím, už když jsem hru spustil, tak trvalo výrazně déle dostat se přes všechna menu do hry. Takže bych určitě zkusil vypnout firewall, antivirus, spustit hru jako správce…
@Bursoft (17.10.2019 12:13): Zkusim, dík.

Fakt nechápu co se s hrou stalo. Ještě na konci tý druhý kapitoly se to tak po pěti restartech celýho kompu občas podařilo rozjet a chovalo se to pak úplně normálně. Druhej den ve třetí kapitole konečná a prostě ne. Něco takovýho jsem ještě neviděl.

@BUMTARATA (17.10.2019 12:05): Internet podle mě jna pozadí jede. četl jsme i úvahy o windows defenderu. Něoc o X-Fi zvukovce. Už jsem zkusil dost a bez efektu. Ono to je bohužel tak rychlý, že se člověk skoro nestihne dostat ani na task manager jak rychle to tuhne. Co jsem ale stihnul vidět všechny jádra jedou na 100%. Kdyby mi hra předtím nejela na ultra a nebo kdyby se to po těch pár pokusech kdy se to rozjelo nehýbala naprosto v pohodě, tak s klidným svědomím řeknu, že to můj deset let starej procák protě nedává. Ale tím to prostě není. Ani změna na low nic neudělala. Je to něco jiného.
@Cobot (17.10.2019 11:48): MS má snad nejhorší online služby.. mně GoW 4 přestalo z ničehonic fungovat, psalo to hlášku, že se nemůžu připojit na MS account (a tím pádem jsem se ve hře nedostal ani do hlavního menu). Tak jsem půl dne strávil googlením a pomohlo mi přeinstalovat všechny ty jejich kokotský služby pomocí powershellu.

Zkus https://www.cnet.com/how-to/how-to-reinstall-default-apps-in-windows-10/ Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml"

edit: a musíš ho pustit jako admin a potom nejlíp restartovat PC
Tak Gears nakonec nedohraju.Už na konci druhý kapitoly se mi hra po načtení úrovně začala neskutečně sekat až nakonec během minuty zamrznul celej komp. Jediná pomoc byla tvrdej restart. Třetí kapitola se chová úplně stejně. Dle internetů nejsem sám. Bohužel se zdá není řešení.

Přitom než se to začalo dít hra fungoavla bezchybně dokonce s většinou nastavení na max. Teď to nenajede ani na low. Zkoušel jsme to přeinstalovat (stáhnout znovu 95Gb) a nic. Možná ještě zkusím čistou instalaci nvidia driveru, ale obávám se že pokud to rychle nějak neopatchují, tak konečná. Škoda ale na ty restarty nervy nemam.
@Cobot (15.10.2019 09:09): +1, včera jsme se s ním taky pižlali dlouho, ale přišlo mi to jako zábava docela.. Celá ta písková lokace vypadá příšerně, naštěstí gameplay nabral obrátky a už to není taková nuda aspoň..
Asi tři večery pižlám hlavního bosse na konci druhého aktu a vždycky mě vlastní nešikovností sejme. Pak zjistim že to celou dobu hraju na experienced. Snížim to to na střed a dám ho napoprvý. Jsem ze sebe zhnusen :)

Třetí akt a červenohnědej písek je oproti té zimě graficky ultra hnusnej.
Je fakt že po tom co se to v aktu 1 rozjede a člověk si to začne užívat, tak to zvolnění tempa je takové rozhození. Ze začátku mi to ani tak nevadilo ale teď už mě to fakt otravuje. Navíc ty vedlejší místa jsou dost nudné, prostě někde vlezu a vím že tam na mě vyběhne horda nepřátel. Po její likvidaci si vezmu odměnu a opakuju do zblbnutí. Kdybych nehrál na insanity tak bych to okašlal ale takhle se každé vylepšení hodí.

Ke všemu mi teď začali miznout zbraně. Jak ty uskladněné tak i když nějakou vyměním tak ta vyhozená zmizne.
Tak jsme navázali ze 4 rovnou další díl s kámošem a po pěkné Act 1 studená (doslova) sprcha.. Bude tam těch open world actů víc? Doufám, že ne, protože takto vleklou akčňárnu jsem dlouho nehrál. Čtverka byla intenzivní jak prase, tady to semtam vypadá jak walking sim., když 10 15 minut jenom šmatlete z jedné lokace do další a postavy pořád jenom něco melou do pohybu..
Dohráno..lehký nadprůměr, nebylo to špatný, ale místy mě to lehce uspávalo, přijde mi že pacing tu šlapal o něco hůř než v předchozích a ty semi-open lokace nic moc na zážitku nepřidaly. Plus zase cliffhanger, přitom já už doufal že by třeba mohli Coalition zkusit i nějakou jinou/novou IP, tak zas nic.
Teda to zmrzlý jezro ve druhým aktu mi přivádí stavy co už jsem ve střílečkách nezažil snad deset let. Já to prostě nejsem schopnej ustřílet. To čumim :)

EDIT: no stačí si poplakat a jde to... Ale po dlouhé době jsem měl chuť rozmlátit myš :)
@Paul (30.09.2019 14:16): právěže v Act 3 se brouci teprva začli rozjíždět. :)

Ale nedivil bych se, kdyby to bylo storem, kompulzivně a hloupě jsem to koupil tam v domnění , že na steam to ani namířeno nemá. >_>
@kuler91 (29.09.2019 23:02): Chápu, ale já dojel všechny díly a některé opakovaně a ten styl mi vyhovuje. Vlastně ani nevím, co by se tam mohlo měnit a tak mi to vyhovuje. Beru, že to je vždy to samé jen s novými kulisami a příběhem.

@Paul (29.09.2019 22:54): To jsem upřímně nevěděl :-) Gears 5 mám v plánu hrát, ale moc na to nespěchám a zatím se mi všechny díly líbily. Tedy kromě Judgmentu, který byl asi ze všech nejslabší, ale dalo se to. Ale vždy mi seděl tím koridorem a třeba Judgement měl nějaké ptákoviny v podobě challenge a spíše mi to tam vadilo.
@HolyMeatball (30.09.2019 14:11): zabugovaná? Já tam zatím (jsem Act 3 chapter 1) neviděl jedinej bug. Ale nadšen bohužel ani tak nejsem :) A jo, částečně to bude tím, že jsem čtyřku hrál pár měsíců zpět a je to hrozně podobný, i graficky. Co si pamatuju, jednička se mi kdysi dávno líbila o něco víc, měla syrovější atmosféru.
Ke hře - asi je to tím, že jsem naposled hrál jedničku, ale já si to užívám vrchovatě. Sice neskromně zabugovaná, ale jinak fakt mrtě enjoyable řachatice. Ale co jsem letmo viděl videa z předchozích dílů, tak bejt letitej fanda a mít to všechno odehráno, věřím, že i mně by to ironicky zážitek prznilo.
@Nikdykde (30.09.2019 12:51): "ty jsi naposled se mnou diskutoval tak, že jsi uváděl jen své dojmy a nepravdy jako fakta."

Následuje wall of text o dojmech psán ve stylu "takhle to je, to jsou fakta"

Roztomilé.
@Paul (30.09.2019 11:35): ty jsi naposled se mnou diskutoval tak, že jsi uváděl jen své dojmy a nepravdy jako fakta. Například jsi tvrdil, že Zaklínač tři lze dohrát pouze po hlavní linii, že tě hra nikde nenutí jít někam si nahonit level nebo vybavení. Kritizoval jsi nového assassína jako špatný game design a ignoroval jsi, že to je RPG a pro tento žánr jsou tyhle prvky typické a podobně.

A jo, GoW je hra dělaná profesionálama a marketingově skvěle cílená, ale jinak je to průměr a Gears 5 je jen mírně nadprůměr, ale je podle mne dělaná lidma co je to baví z větší části, než tvořená od začátku marketingem, což se bohužel stává v posledních letech exclusivkám SONY, kde tato firma se v minulosti nebála jít do odvážných projektů co skutečně posouvaly hranice hraní; dnes jdou jen na jistotu a zisk, jsou takovej asijskej herní holywood. A ano, zlobím se na SONY, že otevřeně odmítá být tím, co z ní udělalo dominanta na trhu - podporovat malé projekty, nebát se ani indie her a podobně. To už je ale všechno pryč a SONY si prohodila v chování místo s Microsoftem, kterej naopak začal bejt velice kreativní a otevřenej. GoW je pro mne tím nejkřiklavějším příkladem.


@Garret (30.09.2019 12:06): Youngblood je dobrá hra a tleskám tvůrcům za odvahu ten styl někam posunout. Mne chytla natolik, že jsem u ní sedal tak dlouho, dokud jsem ji nedohrál. Že kritici nedokázali sundat ani hlavního bosse, kterýho jsem sestřelil na gamepadu hned napoprvé nebo netušili co znamená symbol lebky u nepřítele, případně jak se vylepšují zbraně, kde pak nejsou nepřátelé houby na náboje, za to nemůžu, nicméně neznalost neomlouvá. Kritika hry byla jen špatně maskovaná neschopnost zvládnou herní výzvu, přičemž základem hraní jakékoliv hry je nacházet i její pravidla, nikoliv se vztekat že mi to nejde, což se u této hry stalo (nehledě na davovou hysterii okolo).
Jedinej kdo tam byl objektivní a měl vlastní názor byl Croco, kterej našel i paralely k Borderlands, který to připomínalo nejvíc a jehož postoj i finální hodnocení dává smysl a je vyargumentované.

A ano, líbí se mi hrát za poloviční židovky/polky, mám rád hudbu osumdesátek a místní povedené až laibachovsky provokativní mixy, a zabíjení nácků je naprosto v pořádku, i když v této hře jsou rozkošně fetiš – kůže a latex.
Dobrý příklady toho, jak dva můžou dělat to samé a není to totéž můžeme najít u filmu.

Originál a pak remake. Třeba Souboj Titánů a jeho verze, nebo Robocop, Total recal a pak jejich nové verze.
No a co se asi stane, když někomu kdo chce diskutovat o rozdílech mezi tím jak tvůrci přistoupili ke stejnému tématu napíšu – je to stejné, antická fantasy a sci-fi a tečka. A ve všem jsou triky.

Budu za ignoranta nebo blba, každopádně jsem ale jednak právě pohrdal tím co ten druhý se snažil říct a jednak zjevně i některými fakty proč to prostě není to samé a nakonec jsem si ještě dovolil své pohrdání projevit jako obecnou pravdu.
@Paul (30.09.2019 10:04): Ale urážíš, už třeba tím jak ignoruješ kontext, o který mluví protistrana, v tomhle případě já.

To není poprvé, co se v tomhle dostáváš s ostatníma do slepé uličky ohledně diskuze, akorát ti většina lidí ustoupí respektive to mlčky přejde. Ve skutečnosti s tebou nikdo ani nemůže diskutovat, protože ty si všechno zjednodušíš, věci na základě kterých se třeba odlišují žánry nebo způsob zpracování příběhu prohlásíš za nejen nepodstatné, ale i neexistující a děláš to všude a pořád, protože motivem je zjveně tvůj pocit mít ve všem pravdu a navrch. Jsi slon v porcelánu.
@Nikdykde (30.09.2019 09:58): Já s tebou prostě nesouhlasím, přijde mi že G5 má s GoW docela dost společného (právě i v tom že se v podstatě točí kolem Kait a její rodinky), ale nemám potřebu tě urážet - to je rozdíl mezi námi.
@Paul (29.09.2019 22:54): Gears 5 jsou pořád Gears, nehraje si to na nic jiného, žádný simulátor vztahů mezi otcem a synem, pointou není, že je někdo schovanej bůh, žádný čistě marketingový modely s citovým vydíráním a žádný ptákoviny, který jsou modelem pro SONY hry. Je to prostě střílečka, je to prostě akce, akorát se tady snažili víc vykreslit ten svět za pomoci více enviromentálního vyprávění. Má to prostě lepší výpravu, než ostatní díly a já jsem spokojený.
proboha, hlavně ne žádný změny na tu plytkou levnou komerční slátaninu jako God of War!
Takový citový tunely si nechte na svý modrý vrtulníky.
@kuler91 (29.09.2019 21:10): Srát na změny. Jak by to u střílečky změnili v takovém stylu, tak by to bylo jako u nového Wolfensteina, který nikomu nevyhovoval. Gears má svůj styl a pokud se to někomu nelíbí, tak to nemusí hrát. Nějaký open world a questy, ať mají jiné hry a série.

EDIT: Kuleři možná štěkat nebudou, ale já a psi určitě ano :-D Žádná změna!!!
Já jsem někdy ve 2/3 ... Už jsem z té série nějak unavený. Ze začátku mě to docela bavilo, ale postupně to furt klesá :) ... Stejně je to ostuda MS ... Měli by to překopat minimálně ve stylu nového a starého god of war ...
Pokud na next genu vyjdou další gears pouze v lepší grafice, tak už po tom předpokládám neštěkne ani pes.
Matriarch víc kokot boss fight jsem dlouho neviděl :/ ....
Ta Matriarch bosyně je teda pěkná vopruzačka, milion HP, totální nuda jí zabíjet, a když už má kousek tak udělá oneshot a zas od začátku. Nuda.
No, zatím je to prakticky stejný jako 4ka. Ani graficky tu nevidím žádnej výraznej posun. Jo, běží to hezky (4K/ultra/60), ale má to ten typickej Unreal look kterýho už jsem trochu..přesycen (zlatý Kingdom Come a krása Cryenginu). To padákový rogalo a sidequesty jsou jakože progress aby se neřeklo. Zatím prostě "solid 7/10" a víc ani ťuk, jsem rád, že mě to stálo jen 120Kč.
Tak jsem neodolal a musel jsem podpořit AAA prostou střílečku.

Upgradování toho robota snad musí být satira na potřebu vesměs všech her mít nějaký upgrade systém, love it.

A je vskutku fajn, že když už to nemá divokou fyziku ani nic jiného, co by kompjůtr musel nějak přehnaně složitě vypočítávat, tak se to podle toho i chová a performance jest vskutku bezchybný. Teda až na ten prvotní loading time, ale to je beztak prkotina storu, a snad to s dalším zapnutím bude lepšejší.

Po té crowbcatovic coverage jsem se obával, že hra nebude mít moc smysl pro detail z hlediska mechanik, ale naštěstí to ani nestíhám nějak registrovat. Je to moc fajná řežbička, a pokud mě i mulťák chytne, tak snad těch 60$ nebudu ani litovat.
První dojmy slušný. Zatím je to taková komornejsi čtyřka. Vypadá to pěkně a optimalizace na PC super.
@Paul (02.09.2019 21:25): Jo najde se tam par dalsich kousku na zkousku, treba Vampyr se mi libi atmosferou a ten pribeh take nevypada zle, ale nejsem si jisty hratelnosti. Nebo CrossCode, to vypada take dobre, ale u tohoto typu her si clovek neni nikdy jisty zda ho to bude bavit. Naopak treba Wolfenstein II (vubec jakykoli novodoby Wolf) je hra u ktere nemam problem si ji jen "pujcit". :)
@BUMTARATA (02.09.2019 22:35): já hrál před dekádou jedničku a pak až čtyřku (tu před pár měsíci). Dvojku a trojku jsem si přečetl na wiki a zkoukl nějakej recap. Ono ty příběhy nejsou nic zázračnýho, ale tak pro kontext se to hodí. Každopádně 4 i 5 si můžeš přes gamepass dát (jo a ta jednička tam je taky).
Včera jsem na zkoušku stáhl z gamepassu ten Blair Witch, Super Lucky Tale a Bard's Tale 4. Pustím jako první Bard's Tale a error, nejde pustit. Aha. Zkusím znovu a najednou se pustí a jede normálně. Klasika :)
Ostatní hry jedou jak maj hned. Akorát Blair Witch, ač vypadá graficky skvěle, tak má nepříjemnej input lag (s gamepadem). Po 150 hodinách v Kingdom Come kde input lag neexistuje je to nepříjemný.

@kuler91 (02.09.2019 22:07): zvlášť za tuhle cenu je to fakt výhodný oproti těm šílenejm cenám co maj na storu. Otázka je, jak moc se to vyplatí tý firmě, zatím to spíš dotujou aby nalákali lidi. A nerad bych aby se to stalo dominantní, protože to pak povede k tomu, že jediná metrika měření úspěchu bude kolik hodin lidi ve hře strávili, což povede k umělýmu natahování her bullshit fillerem..
@Paul (02.09.2019 20:53): Nedávno jsem na to koukal a říkal si, jestli je to pro mě zajímavý, to jsem teda ještě nevěděl, že tam budou Gears 5 a Blair Witch. Začíná mě to hooodně zajímat. Díky za tip. Btw, nikdy jsem nic z té série nehrál. Jak moc si to užiju bez znalosti dvojky a trojky?
Mě nějak furt uniká smysl toho gamepassu ... je to až moc výhodné :) ... nejsem sběratel her, ale za předpokladu že hraju jednu hru maximálně 1x nemá smysl kupovat za full price a i kdyby za plnou cenu, tak si těch 300 kč / měsíc když se tam objeví něco solidního je slušnej deal :)
@marwel (02.09.2019 21:17): Já ty předplatný taky nemusím, resp. nesnáším, ale za tyhle prachy...70 éček versus 5 éček když vím, že to nikdy podruhý hrát nebudu, to je příliš no-brainer i na mě. Plus tam jsou i Outer Worlds, ten Blair Witch, AoE 1/2 Remaky..najde se toho dost co budu chtít minimálně vyzkoušet a případně dohrát.

@kuler91 (02.09.2019 21:11): snad to bude lepší než čtyřka, ta byla solidní, ale chce to trochu něco ambicióznějšího

Btw ten regional pricing...v evropě stojí gears na steamu 77 dolarů, v turecku 16 dolarů..
@Paul (02.09.2019 20:53): Zrovna Gears 5 si o to primo rikaji - 70 euro pro nekoho, kdo si chce zahrat jen singleplayerovou kampan je moc. Jenze ja ty predplatne nemam rad. I kdybych mel tu hru hrat jen jednou, alespon ten falesny pocit vlastnictvi bych rad. :P No uvidim, zatim mam plan co hrat, krom toho chci nejdriv dohrat ctyrku. Kdyztak koupim ten gamepass klidne i za tech 350.
Za týden vychází, je v gamepassu a gamepass teď stojí 120Kč na tři měsíce, tak jsem to zas předplatil (a zrušil opakovaný placení). Prý to má být otevřenější a ambicióznější, snad se zadaří.
Taky je v GP Blair Witch co tu ani nemá profil, what gives?