spoiler: teda projel jsem si všechna ta čtyři zakončení a jeden tragic end vedle druhýho :-) To je tak depresivní :-) Za Alestera je to úplná depka. Mors má aspoň trochu otevřenej konec, že člověk může doufat :-) To potenciálně nejšťastnější řešení, deserce Morse, jsem si nechal na konec, určitě ho pár nějakej panošů nedostane a bude žít s děckem šťastně až do smrti a s tímhle vědomím se jdu vrhnout na DLC :-)
@Bodkin (26.11.2013 17:34): jj, tohle zauzlování updatování byla je dna z "velmi veselých" vlastností GfWL, stalo se mi to tuším s B: AC. S tím kryptováním savů mě to trochu děsí, narazil jsem na to jen u zmiňovaného Bioshocku 2 (přeinstaloval jsem OS a tím i GfWL a pak mi samozřejmě nešly staré savy, protože jsem zálohoval jen je a ne celý GfWL profil).

@Paul (26.11.2013 17:41): Dokud běží servery a pokud není aktivace vázaná na HW. Steam verze toto DRM nemá, ačkoli například na Amazonu tvrdí opak.
@Sinister (26.11.2013 08:59): Prakticky u všech her co tyhle aktivace mají se aktivace revokne pokud hru korektně odinstaluješ. Takže aktivovat to jde do aleluja (resp. dokud jim běží servery).
Ale u Steam verze jsem žádný aktivace nepozoroval, ta tohle DRM asi nemá.
@Bodkin (26.11.2013 15:52): Za Bioshock 2 jsem velmi rád (protože jsem měl Minervu koupenou právě přes GFWL, jediná věc, kterou jsem si takto koupil), stejně jako za B: AA (i když se mi jej ještě nepodařilo na Steamu regnout, ale do budoucna to jistě půjde) a B: AC (kde jsem díky tomu konečně dohrál DLC Harly Quinn's Revenge). Bohužel jsou spíše výjimkami, potvrzujícími pravidlo.

Nevím, jak to celé funguje zejména u Dark Souls a Red Faction 3, které hodlám hrát v nejbližší době. A Gears of War, Halo 2 a Tron Evolution budu pravděpodobně hrát někdy znovu, ale tam to asi řeší vytvoření lokálního GFWL profilu. I to mě samozřejmě otravuje, nicméně to nemá vliv na funkci (alespoň doufám, že blbost jménem kódování savů postihla jen Bioshock 2). Fallout 3 hned tak znovu hrát nebudu (navíc mám GOTY, takže je to asi jedno) a Fable III už nechci ani vidět.
@Sinister (26.11.2013 15:50): Nu, Bishock 2 už je steamworks only (snad dokonce i pro MP, což by byla skvělá zpráva), a první dva batmani už taky nemají GfWL a místo toho se o vše stará steam. Ale to proto, že se o to postarali vývojaři/vydavatelé oc.
@Phoenix (26.11.2013 15:39): Ty GfWL jsme včera u kamaráda řešili přes tři hodiny u GTA IV (paradoxně bylo řešení jednoduché - stačilo vytvořit local profile). GfWL je vůbec odpornost - ještě jsem neviděl jediný počítač (zkoušel jsem to na pěti, můj je šestý), kde by běžel jejich Marketplace. Když se dokážu přihlásit (naposledy třeba Steamová verze Fable 3), je to spíš malý zázrak...
Z nesvaté trojice uPlay, Origin, Games for Windows Live je právě GfWL onen opravdový satan - velmi pravděpodobně jejich server běží na krev batolat a štěňátek.
@Bodkin (26.11.2013 15:23): Ono je opravdu rychlejší aplikovat crack než si dopisovat s vydavatelem (který za pár let ani nemusí existovat). Poslední šanci jsem podobnému postupu (dopisování si s vydavatelem) dal u DA:O Ultimate, kdy mi po týdnu dopisování se třemi různými supporťáky došla trpělivost a během minuty jsem aplikoval pirátský postup ke své plné spokojenosti. A pak má člověk dělat něco "poctivě". Opět je bit pouze platící zákazník a pirát se směje. Ostatně jako téměř vždy.
@Sinister (26.11.2013 15:19): Možná, ale proč? Aktivace jde resetovat žádostí u distributora/vydavatele, takže k žádnému odstřihnutí nedojde (pokud to d/v nezabalí a pak je mu to uprdele).

To ale nic nemění na tom, že je to naprostá demence, která snad nemůže nikomu prospět a jen otravuje.
@Bodkin (26.11.2013 15:17): V těch letech jsem hrál převážně BG, P:T, IWD a první (možná druhý) Mass Effect. Cokoli jiného bylo hráno 'under Jolly Roger' :)
Každopádně mě ale tahle nechutná drzost naprosto zaráží. notabene když o tom není ani zmínka na obalu. To by snad mělo, ne?
Když mi hra (anglická krabicová verze, kupovaná v Čechách) napíše, že počet zbývajících aktivací je 4, znamená to, že hru si nainstaluju 4x a pak sbohem?
A ještě co bych rád pochválil, tahle hra neobsahuje prakticky žádnej filler, což je (obzvlášť po AC3) příjemná změna. Všechny sidequesty (ikdyž jich moc není) jsou solidní, žádný fetchquesty se nekonaj. Prostě důraz na příběh a postavy ve všech směrech. Ani nekonečný kvanta soubojů alá Dragon Age to neobsahuje.
Tak jsem dohrál i jednohubku DLC Beyond the Wall, odehrávající se 10 let před začátkem hry. Taky dost dobré, oblíbil jsem si Morse ještě víc. Skvělá postava prostě, kéž by byl v seriálu sakra.
Taky mě Paul dost navnadil. A poslední díl seriálu maso; mezi diváky to vzbudilo velké vášně :-)
@Garret (07.06.2013 23:14): ze třetí jsem neviděl ani jeden, čekal jsem právě až dohraju hru a pustím si to od začátku. A hru doporučuju, ikdyž jsem hrál na easy abych se těmi souboji proklikal co nejrychleji k dalším skvělým rozhovorům.
Mít to hratelnost a "production values" takového Zaklínače 2, šel bych ještě o deset procent výše.
Ten příběh je prostě napsán a vygradován fantasticky, postavy se mi vryly do hlavy a jen tak je z ní nevytěsním. Chystám se nyní zkouknout i seriál od začátku, a bude mě štvát že tam Mors ani Alester nejsou. Každopádně, moc lépe napsaných her není.
@Borghal (03.06.2013 21:17): Nj, já na tohle nehraju, hodnotím primárně zážitek. Proto jsem dal stovku třeba Bloodlines, které mají taky nic moc souboje a měly spoustu bugů. Pokud mi hra nabídne zážitek co nikdy nezapomenu, jdu vysoko, chyby nechyby.
WHOA...akorát jsem dosáhl questu "breaking point", co se tady stalo mi vyrazilo dech...Valaar je jeden z nejlepších záporáků co jsem ve hrách viděl..tahle hra fakt doesn't pull any punches...
čistě díky tomu příběhu, postavám, dialogům už vím že pod 80 nepůjdu a asi to bude i výše..že to bude dobré jsem čekal, ale až takhle tedy ne
Hehe, dobrá pocta Zaklínači

Jinak to opravdu co se scénáře týče nedělá seriálu ostudu. Skvěle napsáno, škoda těch soubojů a celkově nízkých production values.
Je fakt neuvěřitelná škoda že tenhle scénář nedostal někdo se schopnostmi třeba CDProjektu. Jsem sice na začátku (třetí kapitola), ale už je jasné že napsané je to skvěle. Ale grafika je skutečně někdy z roku 2005 a souboje jsou asi nejnudnější co jsem v RPG viděl. Ale ten scénář, postavy...fakt paráda.
Seriál jsem, seriál tam, knihy jsou podstatnější a hlavně se toho člověk dozví mnohem víc o tom světě.
Hra je to nic moc, ale komu se ve Westerosu líbí, ten to třeba překousne :-) Rozhodně je to víc k tématu než to RTSko.
No, deset nebo sedm, koupil jsem to. RPG je teď hrozný nedostatek, na RPS to dost vychválili, seriál mám rád, dám tomu šanci.
Jack_Dark: Míň jak 10€ za kus to asi nebylo, ale ten balíček byl paradoxně levnější než jednotlivé kusy. A mám za to, že se fakt jednalo o 5€, maximálně 7,5€, protože jsem o tom dost uvažoval... A ano, mluvím o oficiální steam ceně.
No jak kde, třeba na GMG s vouchery bývá většina věcí třeba i o polovinu levněji než na Steamu a občas bývají +- pár dní či týdnů ve stejnou chvíli.
10 eur na steamu. Láká mě ten svět a prý skvělý příběh, odrazuje všechno ostatní.
Hmmmm.
Grafika nevyzerá zle, ale podľa tých recenzii čo som čítal je to prepadák...
Škoda. GoT mám naozaj rád...
@Arcee (19.06.2012 17:06): Problém netu je že prostě nevyjádří sarkasmus, nadsázku, ironii či jak to uživatel řekne. Kdybych chtěl trolovat tak nasadím jiný tón začnu chrlit nadávky a kdo ví co ještě se při tom dělá...
No jo, někteří lidi humor nepoznají ani kdyby je praštil do ksichtu a obral o cennosti, a na internetu to platí dvojnásob. Zdaleka ne každý je troll/hater :-)
@Arcee (19.06.2012 15:01): Někdy mám taky ten pocit, ale je pravda, že to je problém internetové komunikace jako takové. Lidi se občas špatně pochopí a tak. Já už se pokouším psát posty jasně, aby nedocházelo k podobným nedorozuměním - třeba ten můj post psaný kapitálkama je podle mě na první pohled jasný fórek, ale třeba to tak někdo brát nemusí.
No já to napsal jen z důvodu, že si tu někdo myslel že tu angličtinu neovládám. To že je to někde jednoduché neznamené, že je to jednoduché jinde, záleží čistě na hodnotícím. To co mi tu ty vypisuješ tě řadí na úroveň nějakého 15ti letého sopláka, který si myslí že on je nejlepší a sežral celý svět... Takové kecy si s prominutím strčte do prdele, myslel jsem že tady je většina populace celkem seriozní a nevyvolává tu takové stupidní debaty.