Ukázka hudby z předělávky.

(tedy, hlavní motiv zní jako by byl dělán do Battlefieldu či Call of Duty)
@Richmond (24.03.2014 21:38): Slider puzzle mi ani nespominaj, dodnes sa prebudzam spoteny od hrozy ked si spomeniem na Drakensang 2 a to ani nie je adventura :-). Niektore veci by skratka naozaj mali byt zakazane.
Rozhodne uricte radsej zakazat slidery ako hakove krize, krv ci deti v hrach :-)
@M.a.t.t. (24.03.2014 21:34): Vypravěčku jsem hned vypnul :) Ovšem vizuální pojetí mi vonělo i v dnešní době. Ovládání je přece klasické sierrovské? Jinak já radši pixelhunting než třeba slider puzzly :)
@Richmond (24.03.2014 19:55): Najlepšie by bolo z príbehu odstrániť aj samotné voodoo, ktoré mi príde zďaleka najmenej atraktívne, oproti námetu 2 či 3 dielu. :)

Samozrejme čakám, že si to zachová ducha originálu. Proti starším 2d adventúram nemám nič a viaceré mám naozaj rád, ale GK1 mi nesadoll ani vizuálnym poňatím, ani ovládaním, ani obtiažnosťou, netešil ani pixelhunting a v konečnom dôsledku otravoval aj hlas rozprávačky príbehu (aj keď šiel údajne vypnúť) Toto všetko môže nová verzia aspoň čiastočne eliminovať.
I když jsem byl teda hodně zklamanej že někdo dělá remake tak z toho traileru to nevypadá úplně katastrofálně.
Vyzerá to dobre. Baviť ma to môže len viac ako originál, ktorý mi mnohými prvkami skôr vadil. :)
Vypada to dobre, jsem rad, ze konecne vychazi remake adventur taky od nekoho jinyho, nez pochcanych Lucas Arts...
@Solidor (24.03.2014 13:44): To ano, ono pokud bude více user friendly ovládání, tak je GK prvotřídní adventurou (na druhou stranu u mě bude vždy vést dvojka a trojka :). Obávám se však trochu tvůrců, Cognition mě zrovna nenadchlo (po audiovizuální stránce), a Moebius také nevypadá zrovna pěkně.

@Artran (24.03.2014 14:59): Tak to je dobrá zpráva :). Myslím, že TLC může ke hraní namotivovat, poté co se vše přesune od počátečních chvil.

Mimo to ohledně TLC, prequel a sequel by měl být již v poslední fázi vývoje (a prý se Lost Crown objeví na steamu a gogu).
@Drolin (24.03.2014 13:22): Mne ten trailer vlastně také nakonec docela zaujal. Ale jinak jsem vůbec rád, že jsem včera po dlouhé době maličko pohnul s Lost Crown. Obecně se teď k nějakému serióznějšímu hraní nemohu nějak namotivovat.

@Richmond (24.03.2014 13:52): Já jsem prvního Gabriela dohrál asi třikrát, ale relativně dávno a proto bych si tenhle remake i docela zahrál. Otázka je, bude-li linuxová verze, což není ještě jisté.
Som rád, že najväčšia absurdita, ktorá ma napadla, sa stretla s očakávanou odozvou :)
Me se na cely trilogii (mimo jine) libi, ze je kazdej dil udelanej uplne jinak, jinou technologii. Jednicka byl klasicke pixel art, dvojka FMV a trojka 3D, takze kdyby delali ctyrku v nejakym renderovanym 2,5D, tak by se kruh uzavrel.
No, treba se tak GK aspon dostane zaslouzenyho uznani i u novy generace hracu...
@Artran (09.10.2013 21:24): To by stálo za pozornost (zvláště styl ala GK3, který je mimo Watchmakera jinde nevyužit), ač s více méně indie produkcí je dostupný pouze styl klasické point n click adventury.
Však v tom níže odkazovaném intervijů Jane zmiňuje, že o vznik GK4 by sama měla vážný zájem a patrně věří, že pokud se remaku zadaří, Activision to odkývou. Osobně bych za to byl mnohem radši, než za vskutku nepotřebný remake druhého a/nebo třetího dílu. :)
@Drolin (09.10.2013 21:18): Podle mě vždycky u remaku musí být nějaká hlubší motivace proč ho dělat. Zajímavé by bylo třeba to, o čem mluví Matt. Udělat celou trilogii jako FMV nebo třeba celou trilogii po způsobu třetího dílu. Pokud chtějí jen technologický upgrade, tak je to špatně (podobně jako např u těch současných remaků King's Questů) a výsledkem bude nevýrazná hra. Jestli má Gabriela dabovat Curry je z tohoto pohledu, myslím, nepodstatnost. Důležité je, aby ho daboval někdo, kdo té postavě dokáže vtisknou nějakého nového výrazného ducha.
@Red (09.10.2013 21:04): Jednička poměrně ztráci ne zrovna přijemnám GUIem a lehce 'rozostřenou' grafikou (a dabingem Curryho! :). To vše jde změnit bez následků, takže zde remake jen vítám.

@Artran (09.10.2013 20:55): Ono přechod z 90s na 10s by měl asi výrazné následky na celou atmosféru. Zajímavé by to však bylo. Nebo by se upustilo od FMV a zůstal by styl, jako u předělávky prvního dílu, což by také k zahození nebylo.
Stále je možnosť zremakovať všetky diely v jednotnom štýle. Druhý diel nemusí byť FMV a tretí v 3d adventúra, všetko v štýle remaku jednotky.
@Drolin (09.10.2013 19:33): Tak ve dvojce záleží na tom jesti se zachovaly nekomprimovaná videa, jinak mi je jasný že asi těžko udělají lepší nová a těch animací zas tak moc není. Třetí díl zestárl nejvíce a často ho doprovází technický potíže. Jednička je naproti nim bezchybný produkt, stačí přibalit windows installer. Jestli bych něco změnil tak druhou část příběhu, ale tam se nic měnit nebude.
@Red (09.10.2013 17:27): Vytvořit remake GK2 je nemožné, a vlastně i nepotřebné :). U (případně) třetího (což by však dalo mnohem více práce a prostředků, tedy více než nepravděpodobné) a zvláště prvního je to však krokem velmi dobrým a vítaným.
Hlas vypravecky jsem si hned vypnul a nechal si zobrazovat popisky jen textove :) Jinak souhlas s prehazovanim ikonek, az do konce hry jsem si na to nezvyknul a obcas pri scenach, kdy bylo potreba rychleji jednat jsem nestihal.
Tak jsem se po letech rozhodl doplnit si vzdělání a díky GOGu hraju tuhle perlu. Zatím se mi to líbí, grafika je parádní, ale už jsem si odvykl na to oldschool ovládání a to neustálé přehazování ikonek pravým myšidlem mi pěkně leze krkem. Ale ze všeho nejvíc mi leze krkem ten šišlavej hlas vypravěčky, která mluví jak zpomalenej lenochod...
Drolin: +, ale nedá mně to a musím upozornit na hrubku: Gabrielovy. (A překlepy: Shválně, mapé) :-)