Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gabriel Knight: Sins of the Fathers


Zajímavosti

Příběh

Součástí vydání hry byl i 30 stránkový komiks popisující příběh Gabrielova předka exorcisty Güntera Rittera, který si můžete stáhnout zde.

Ostatní

Pokud Vám hra běží pomalu (chůze, načítání), tak nastavte v configu DOSboxu memsize na 64, nebo dle toho, jak to chcete rychlé (32,48,64).

Pokud máte GOG verzi a je tam DOSbox 0.73 a není tam config, tak ho vytvoříte tím, že v té složce zapnete DOSbox a napíšete config -writeconf dosbox.conf dáte enter a napíšete exit. Pak tam uvidíte složku dosbox.conf, kterou otevřete v textovém dokumentu a tam si nastavíte hodnotu memsize na 64 (48,32) dle toho, jak to chcete rychlé.
Technická stránka hry na svou dobu vynikala živě nahranými dialogy, na jejichž tvorbě se podíleli mj. i herci Tim Curry (Gabriel Knight) a Mark Hamill (detektiv Mosely). Ve spojení s detaily animovaných mluvících tváří se tím ještě víc prohluboval už tak dost intenzivní hráčský zážitek.
1993 Nejlepší z přehlídky – CES
1994 Adventura roku – Computer Game Review
1994 Adventura roku – Computer Gaming World