@Rattus (23.09.2012 14:48): V kombení ion spamu a dronů nevidím žádný vyjímečný přínos, droni jdou dobře dohromady s čímkoliv. Když už ionama zabiješ štíty, tak máš nejlepší příležitost rozřezat je beamem.
@Daemon (23.09.2012 10:38): Mě se podařilo konečně dostat téměř ke konci, ale fakt jsem měl nuvěřitelné štěstí na drop a šlo to pak tak lehce až se mi nechtělo věřit že hraju na normal. Tahle hra má strašně labilní obtížnost.
@konvice (23.09.2012 01:25): Když tě to tak zajímá: 4027 zatím nejlepší, 3656 vítězná.

@Hamster (23.09.2012 02:01): Na čtvrtý pokus jsem se s nim dostal až k bossovi. Právě, že jsem štíty koupil, ale celkově stejně ta loď byla celkem slabá, takže jsem neměl proti flagship šanci. Předcházející pokusy s ní opravdu za moc nestály, takže asi štěstí do začátku.
@Hamster (23.09.2012 02:01): hele ten nemam ani odemknutý, a v čem je jeho slabina jestli ma na prd trup zkus potunit štíty a nebo obraného drona proti raketám(i když je fakt že je to hodně o haluzi narazit na krámek s tím co chceš :/)
@Daemon (23.09.2012 01:25): No vidíš, na základní jsem už úplně zapomněl, s tou bych to mohl projet taky. :)

BTW máte někdo nějaké úspěchy se Stealth Cruiserem? Já se fakt snažím, ale soustavně s ním končím už ve 2.-3. sektoru, takže buď je téměř nehratelný, nebo asi dělám něco sakra špatně...
Sláva, konečně vítězství (normal, základní loď)! Hlavní úspěch prakticky v tom spamování lasery - dvě laser zbraně, dva útoční droni (jeden MK2). Zajímavé, že lepší skóre má dřívější loď, která byla v boji s bossem zničena. Čekal bych nějaký skóre bonus za výhru.
@Hamster (22.09.2012 22:31): ten Pike Beam mi přijde celkem na prd, často netrefuje. Ale když to pak projede stojí to za to _:DD

Jinak ještě jsem to neotočil mám prostě smůlu :D ale už jsem se dostal přes 2000 bodů a pak jump a zase do bouře všechno vypnuté a adié :D

Já na tý hře hlavně žeru to jak se postupně z hráče stává ostřílený vlk kapitán a už ví co se dovolit (mé populární nepřátelským vysadkům odsát vzduch funguje dobře :D)
@Bodkin (19.09.2012 17:42): Tak jsem zkusil trochu spamovat ty laser bursty jak jsi tuhle psal (2x Laser Burst II + 1x Pike Beam, mimochodem imo nejlepší zbraň) s Engi Cruiserem a celkem to klapalo, i když mne asi dost spasilo to, že jsem házel 3x Anti-ship Drona I. Když jsem toho šmejda dorážel, tak jsem byl možná 10-20 sekund do uhoření, ale zábavné to s tím tedy bylo.

Jen tedy moc nechápu ten Laser Burst III, který žere víc, má vcelku srovnatelné ROF (sice větší koncentraci, ale na to se na konci už tolik nehraje) a z nějakého důvodu ztrácí oproti dvojce fire chance. :/
@ugraugra (22.09.2012 00:58): jj je to tak(nevšiml jsem si díry v podlaze), jako je to hardcore jako prase a jsem si jistej že to může otočit člověk jen s hardcorovou porcí štěstí. Příklad skok, zasrané slunce a do toho výsadek 4 nepřátel rychle běžím klasicky na kajtovačku zraněný rychle na ošetřovnu, když tu najednou sluneční erupce zapálí ošetřovnu, v prdeli 400 bodů investovaných do lodi a end game.

Lítám teda s tou základní lodí nevím co ostatní :DD
@konvice (21.09.2012 18:05): Buď jak říká ugra, nebo jsi ten kyslík neměl napájený a nevšiml jsi si toho. Zrovna posledně mi na to pochcípali 4/7 členů posádky v předposledním sektoru, než jsem si to uvědomil. To se stane třeba když to opravíš zoltanem a pak s ním utečeš, nebo tak.
Nechápu jak můžete někdo dát mínus Johnovi115 za koment, je vůbec první a jedinej kterej se obtěžoval už z principu by měl dostat +
už to vyšlo jo? supééér! Ještě Star commandera a jsem spokojenej :))

Jinak jsem narazil na hnusně nepříjemnej bug. I přesto že jsem měl opravenej generátor kyslíku, hladina kyslíku nepřestala klesat a poumírala mi celá posádka, nevíte čím to může bejt, je to bug nebo nějaká sviňucha ve hře.?
Ja som na tom zatial takto a neviem, ci sa mi podari ostatne odomknut. Mimochodom, mal som ten event s krystalickym chlapikom a zvoral som ho - mozno ten nieco odomykal. Ale kedze som sa nedostavil do konca hry niekde k Rock Homeworlds, tak nic. Niekedy nabuduce :)
@Bodkin (19.09.2012 17:42): Spamovat Ion Cannony (pokud možno 3) je lepší. Zoltan Cruiser type B je nejvíc OP loď co jsem zatím zkusil, protože ačkoliv s ostatními drhnu už někdy od poloviny, s tímhle jsem to v podstatě dohrál bez větší námahy napoprvé.
Tohle vlastně dává smysl. Žánr kde není třeba pokročilá (a drahá, nebo levná/nekvalitní). ani hudba za $6000, i když jsem tu z FTL tedy vydržel poslouchat několik dní hraní.

Tady by se Češi mohli chytnout.
@Artran (19.09.2012 11:31): Pravda, je to úplně jiný level vyjebávání, ale narozdíl od FTL je vcelku fér a grafika taky není ASCII ;)

Pěkné, já to taky párkrát udělal, ale naopak, knihu první.
@Bodkin (19.09.2012 10:14): Jenže zrovna s doporučováním Unreal Worldu bych byl opatrný. Ten koncept drsného resource managementu, na kterém je to postavené, je z hlediska zábavy dost specifický. Je fakt, že v žádné jiné hře nemá člověk takovou radost z ulovení i jen blbé veverky (neřku-li nějaké větší kořisti). Navíc, díky UrW jsem si v knihovně objednal http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=002183374&local_base=NKC " >toto. A to je první hra, která něco takového dokázala. Nicméně si myslím, že Dungeons of Dredmor bude pro Martyho McFlye dobrá volba (+ hrát pochopitelně s permadeath).
(díky za tipy i za podporu nonASCII měkoty)

Ten pocit, kdy jste už téměř u konce (ale ne v posledním sektoru), potkáte silnějšího soupeře, víte že nestihnete utéci a jediné co zbývá je pomalu sledovat jak odcházíte.

EDIT: Odcházíte nahradilo slovo končíte.
Ach jo, teď jsem měla naprosto nádhernou hru s Osprey na normal: Splnila jsem všechny achivementy najednou, nevěděla co se scrapem, dostala se až k bossovi. V první bitvě mi ubral 2 HP, v druhé bitvě mi ubral 2 HP, v třetí jsem ho téměř bez poškození dostala až na 7 HP... a pak mi došly rakety a on mě zničil :,(
@Bodkin (18.09.2012 10:10): Tak nemudruj, raději doporuč nějakou hru s obdobnou grafikou (prosím ne horší) kde je to podobné.

Moudrá wiki říká "Most roguelikes feature ASCII graphics, with newer ones increasingly offering tile-based graphics."

ASCII nechci, ale tvůj názor na to co by bylo dobré ano. ;)