Frog Detective 2: The Case of the Invisible Wizard

09.12.2019

The Case of the Invisible Wizard je druhou hrou v detektivní sérii s žabákem detektivem v hlavní roli. Po strašidelném ostrově, který jste navštívili v předešlém díle, se ocitnete ve městě, kde se konají oslavy na počest neviditelného čaroděje. Tyto slavnosti jsou však zhaceny neznámým pachatelem a pan žabák byl požádán, aby našel viníka a také (údajně) neviditelného čaroděje.

Jedná se opět o v minimalistickém 3D provedení vyvedenou adventuru, v níž nechybí suchý humor a nadhled. Prostřednictvím hlavní postavy prozkoumáváte město, navštěvujete jednotlivé podezřelé a hledáte vodítka nebo důkazy, jež povedou k odhalení pachatele. K tomuto má žabák k dispozici svou lupu, se kterou mu neunikne žádný detail a také zápisník, kde si píše poznámky o všech postavách, s nimiž vedl konverzaci a kde si také vlepuje nálepky. Hra se opět vyznačuje krátkou herní dobou okolo 1 hodiny.

Přemýšlela jsem, jakým stylem bych k této hře napsala komentář, a nakonec jsem došla k názoru, že nejvýstižnější bude toto:

- že někdo málem omylem vyluxuje neviditelného čaroděje je úplně normální,
- sob, který má hlad a nemůže vylézt z vody kvůli tomu, že se mu zkrabatila kůže na prstech je fakt nerudnej a drzej,
- vůbec nikdo nemá rád nosorožici, která ve svém volném čase zpívá,
- a jestli jste si mysleli, že si nejde splést žábu s humrem, tak jste na omylu.

Myslím si, že tahle hra je dokonalý učební materiál pro základní školu (asi možná i SŠ) do hodin angličtiny :-D. Nečekejte, že se u téhle hříčky nějak zapotíte. Je to taková jednohubka, kterou zapnete ve dvě ráno a dáte si k ní třeba vodnici. Pokud máte rádi "dad joky" a podobný humor, tak si hru opravdu užijete.

Pro: skvělý vtipný příběh

Proti: absence dabingu (zvlášť, když jsou dialogy často zaměřeny na intonaci/zvuky, které jsou popisovány slovy, působí to dost zvláštně), velmi krátká herní doba, grafika vytvořená v malování (nicméně to záleží na vkusu)