Forgotten Worlds

Capcom Co. •  Arc Developments (PC, Amiga, AmstCPC, AtST, C64, Spectrum) •  SEGA Enterprises Ltd. (SegaMD) •  Sanritsu Denki (SegaMS) •  NEC Avenue (TG16)
1991
listopad 1992
17.11.2008

Ve vzdálené budoucnosti promění při ničivé invazi mimozemský císař Bios většinu Země v prašnou pustinu a uvrhne tak lidstvo div ne zpátky do pravěku. Obrovitý Bios lidem určí osm bohů, aby se měli čeho bát a čemu se klanět v domnění, že se může v klidu věnovat destrukci jiných světů.

Mezihvězdný despota však podcenil touhu lidí po odplatě. Ta přichází brzy poté, co síly odporu v tajných laboratořích vytvoří dva supervojáky či spíše nekonvenční superfrajery, z nichž jeden má vizáž Duka Nukema a druhý Mohawk číro. Oba oplývají dobrou náladou a nešetří vtípky ani municí na všechny emzáky, kteří se jim při čištění Země dostanou před mířidla rozličných kvérů. Jedno je jisté - "bozi" dostanou nakládačku.

Namachrovaní týpci ve slunečních brýlích, poletující po úrovních s jetpacky, se na osobní počítače dostali z herních automatů na mince. Na nich se v rámci této skrolovací plošinovky, vhodné pro co-op hru ve dvou, hráčům poprvé představili v druhé polovině 80. let. Na arkádový původ upomínají třeba i modré mince zvané "zennies", které po sobě zanechávají mrtví nepřátelé. Měna zavedená okupanty z vesmíru se hodí na nákup účinnějších zbraní, brnění a lékárniček v obchodě mezi jednotlivými misemi. V pěti kolech postupně porazíte osm bossů.

Tohle jsem parkrat hravaval na spectru, ale vubec me to nebavilo :-D
zlatej turrican