Tak jsem rozjel ten remaster z GoGu, nutno dodat, že je na tom dost znát, že je to nějaká předělávka z androidu a při pohnutí myší tam vyskakují otravné humpolácké ikonky pro dotykáče (ikonka pro přeskočení ve videích například + některé ještě otravnější ve hře), což dojem dvakrát nezvýší. Na druhou stranu možnost hrát to v classic módu tu je, se vším, co k tomu patří... originální vzhled, originální kvalita hudby/zvuku a bez jakýchkoliv zjednodušení (byť to to dotykové rozhraní při pohnutí myší ze hry nevyseká, ale myš při hraní asi stejně používat nebudete/nepotřebujete), v original módu jde nastavit pouze poměr stran 4:3 (čili černé pruhy po stranách). Jo a stejně jako v původní hře, nejde remapovat ovládání (třebaže s výchozím rozložením není problém). Jakože remaster je to dost mizerný, ale pořád jsem rád, že to alespoň v nějaké podobě je dostupné a v originálním módu se to hraje vesměs v pohodě. A v tom remasterovaném si můžete zvolit co povypínat (vesměs mi tam ale nesedne v podstatě nic, takže original je pro mě jasnou volbou).

Jediné, co se dá asi hodnotit jako nějaký kladný přínos remasteru, je možnost zapnout "Director's Cut", což prý údajně snad přidá do hry nějaké nové videosekvence (asi tak dvě) a funguje to i v classic módu. A pak ještě je fajn, že nemusíte zadávat ty debilní kódy pro načtení hry, ale hra se po levelech klasicky ukládá (na místech, kde to v původní hře zobrazí ten kód).
[neexistující příspěvek]: Stačilo to napsat jednou :D.

Ale jak jsem psal níže, hra nabízí možnost hrát v originální verzi viz. "Choose to play with the original graphics and sounds from the 90’s and face an unforgiving difficulty."

Tak nevím o co jde:). Naopak vítám možnost to mít konečně v originále a digitální formě (přeci jen na žonglování s cédéčky mě už taky tolik neužije).

Naopak veškeré nové featury viz:
Modern mode:

Post-FX graphic filters,
Completely remastered sound and music,
A brand new "Rewind" function, variable according to the level of difficulty
Tutorials for those who need a boost!

nevypadají zrovna lákavě. Rewind funkcion asi nikdo nechce, pokud se nejedná o vyloženě casual newbie hráče, filtry jsou hnusné a s tutorialem ať se jdou vycpat:). Ale zase na druhou stranu, proč tu ty možnosti nemít.
@Isair (28.11.2018 15:10): NIč proti tomu, samozrejme, podľa recenzí sa ten remake, žiaľ, nevydaril, len už vtedy som sa čudovl, že pôvodnú hru nevydali samostatne, ale len ako hrateľnú fičúru, v malom rozlíšení kdesi v menu remaku.
@Crash (10.10.2017 20:48): Alebo obojí naráz....

Checkpoint je aktívne použitie takej konzole, ale časovo v prvom leveli by ti to malo trvať (po niekoľkých pokusoch pokus/omyl) do 10 minút sa k nej dostať.
Ajaj po necelé hodině hraní jsem se nedostal ani k prvnímu checkpointu, buď nevím co dál a nebo to vořu. :)
@Wolf (08.10.2013 21:33): To ses koukal na špatnou kapitolu manuálu. F1 pro vstup do inventáře je jen pro Amiga verzi hry, na PCčku je to "Tab or backspace", ostatně máš to vše přehledně ukázané rovnou ve hře, v menu "info".
Lol jeden starý koment hovorí že hra je relatívne ľahká a druhý že je extrémne ťažká
[neexistující komentář]: Skoda ze neclenis komentar entermi na lepsie citatelne casti.

Ale obsah sa zhoduje s mojimi spomienkami na hru takze som + musel dat.

Najvtipnejsie je to, ze svojho casu som to mal namasterovane ze som to daval cele na jeden zatah, dnes by som hlupo tapal v druhom leveli a marne sa snazil spomenut na idealnu sekvenciu questov a cestovania medzi stanicami.
Hallooo, kamaradi parani, prosim help, jak se dostanu do inventare abych neco pouzil? Napr tu blbou holokostku hned v prvni urovni? V manualu pisou ze vstup do inventare je F1 ale nejak mi to nejde (ani v disketove verzi ani v CD verzi) :-(