@Paul (10.10.2021 21:42): První polovina toho cos napsal zní parádně, ta druhá mě utvrdila v tom, jak další generické FPS tohle je. Člověk by čekal že s touto technologií co vývojáři mají a financemi, se dočkáme FEAR nepřátel, kteří tam budou ručně zasazený a ono ani prd. Tohle jsou důvody, proč už jsem fakt vybíravej na hry, pač mi to pije neuvěřitelně krev (DIVISION 2 ČUMÍM NA TEBE).
@Garret (10.10.2021 23:59): Ono to trochu bije do očí na začátku, protože jseš na ostrově kterej je rozdělenej na dvě zóny a ta druhá chce level 4..v době kdy ty máš stěží 3. Ale pak na tý hlavní mapě na pevnině už je to rozfázovaný logičtěji a většinou to asi nebude problém. Ale stejně bych byl raději kdyby tam ty levely nebyly.
@Garret (10.10.2021 23:59): Není to nic hroznýho zase tak. Mapa je velká, směrem od tvého postupu jsou oblasti spíš blíže tvému levelu. A okolních aktivit je tolik, že to tam skáče prakticky samo. Co se týče health baru, ten spíš signalizuje stav zbroje. Jako jo, jsou v tom trochu prvky New Dawn, ale rozhodně ne v takové míře. Pokud člověk dělá shozy, závody nebo lov pokladů, tak padají takové zbraně, že to jde úplně samo. A to hraju bez parťáka, protože jako pobíhat s kohoutem nebo krokodýlem.... Ne, díky.
@Paul (10.10.2021 21:42): Jo, to já taky našel nastavení v 2560x1080 na stabilních 60. Ale při sbírání předmětů to dropuje. A teď je prdel, když toho sbírám víc za sebou. 60/44, 60/42,60/48 :DD Vážně nechápu, co ta hra má za problém. Dělo se to i v pětce, tady zase. A nemůžu si pomoct, ale pětka se mi líbí graficky víc. Pořád se to hraje jako Far Cry, ale zároveň tam já osobně vidím nulový herní posun. Že schovám zbraň a nejdou po mě, to je teda zatraceně málo. A z toho krumplu na zádech odvařenej nejsem už vůbec.
@Garret (10.10.2021 21:49): je to tu takovej kočkopes, některý základny vystřílíš/vystealthuješ, zaberou se rebelama a žádnej respawn, ale některý jsou malý a tam je na respawn možný narazit. Zatím to nebyl zásadní problém ale nabouralo mi to trochu immersion.

Co mě irituje víc, že nepřátelé mají levely, a podle toho mají HP, takže se může stát že headshot prostě nepřítele nezabije (ikdyž nemá helmu). Otravný bullet sponges..
Některý věci jsou tu dost super - třeba možnost schovat zbraň a být nechán na pokoji nepřátelskými vojáky, popř. je dokonce moci uplácet, nebo taková základní věc jako dokonale odladěný ovládání včetně aimu na gamepadu (Arkane by měli jet do Ubi na školení jak tohle nastavit) - a pak tu jsou zas naprosto nepochopitelně debilní věci, jako instantní respawn nepřátel, kdy vybíjím nějakou minizákladnu, zabiju v ní snipera na věži, a zatímco jsem stále v té základně se ten sniper znovu respawnuje na té samé věži, tzn. je to snad ještě horší respawn než ve Far Cry 2. To prostě nevymyslíš.

Ale baví mě to, pozitiva přebíjí negativa a až na tyhle kiksy se to hraje dobře.

@Korbitch (10.10.2021 14:50): já si našel nastavení kdy mi to jede stabilně na 60 (2880x1620, vše ultra, shadows high, RT vypnuto), jen občas dropne frame při jízdě autem či na koni, ale to je problém enginu (Digital Foundry na to nadává už od pětky a děje se to i na konzolích).
Spustim hru, v pravém horním rohu hláška, že hraju se zastaralými ovladači. Tak udělám bench. 114 max, 89 min. Tak pohoda, neřešim. No jo, jenže ta otravnost tam je pořád a asi nejde zmiznout. Hmm, ok. Stáhnu tedy nový. A bench 93 max, 68 min. Dobrá práce, Ubi :DD
@marwel (08.10.2021 00:50): dík za info! Neměl jsem vůbec tušení, že tam je vůbec nějaký rozdíl mezi FC 2 a FC 3. Hrál jsem více méně jen FC 1 (na PC), FC 2 (Xbox 360 verzi) zkoušel úvod do hry (Afrika není ve hrách často jak ostatně zmiňujete), a pak až FC 3 (Xbox One verzi), které mě dost chytlo.

Hmm, takže každý další FC kopíruje FC 3.... jaký je ten FC Primal? Mám čekat totéž, ale v pravěku? :)

Upřímně ta AI v FC3 je ehm, zábavná (rozuměj tupá). Obsadil jsem jeden bývalý koloniální dělostřelecký post ze které jsem ostřeloval pár týpků z nepřátelské osady, a oni po mě začali pátrat a nabíhat doslova na hlaveň mého akáčka. :) Když se uklidnili, tak jsem zase jednoho, dva sejmul a oni zopakovali proceduru, až do chvíle kdy jsem je všechny vystřílel. Pak jak mávnutím kouzelného proutku se odnikud vzali ti správní bojovníci a všichni mě děkovali, že jsem jim pomohl s vyčištěním, záchranou ostrova, apod.
Na druhou stranu na ovladači jsem rád za tu relativně "tupou" AI, protože zamířit a vystřelit není tak snadné jako na kombu KM+Myš. :)
@Rapier (07.10.2021 18:08): Trojka byla prvni, ktera to tak mela. Minimalne tedy v ramci FC serie. Take proto je tak chvalena. Vsechny dalsi dily pak uz jen stavi na zakladech ze trojky. Dvojka ma nejlepsi prostredi a celkovy feel a ja si ji hodne uzil, ale je to trochu jako s AC. Ten rozdil neni tak markantni jako u AC mezi prvnim a druhym dilem, ale je to podobny pripad.
@Garret (07.10.2021 12:35): ten Primal...mě tak neláká to zasazení, ale ty to tu tak urputně evangelizuješ že to časem zkusím .)

@Rapier (07.10.2021 18:08): nevím na jakém xboxu a jaké to tam je, ale dvojka má největší důraz na immersion a je nejméně arkádoidní, byl to takovej syrovej africkej thriller a strašně jsem si jí tehdy užil navzdory pár nedostatkům (hlavně ten instant respawn)
@Paul (06.10.2021 23:00): dvojku jsem zkoušel na Xboxu. Jako špatné to není (úvod zaujal), ale třeba trojka mě na Xboxu zaujala víc, až mě to samotného překvapilo jak je to dobré. FC1 je samozřejmě legendární PC hra. :)
Ačkoliv měl bych výhrady, mě ten jejich open world trochu štve i u té trojky. Je to celé takové na jedno brďo. Furt obsazuješ základny, respektive posouváš hranice. Každopádně zatím mě to baví.
kdo nehrál Primal na Survival, neví co je nejlepší Far Cry! <- kvalitní názor
@marwel (06.10.2021 20:41): tvoje hot takes mě fakt baví. Ale každej má právo na nádor. Aspoň s tím Splinter Cellem souhlasím že bych uvítal, ale nepočítám s tím. Ubi spíš maj teď Battle Royale mánii.
Zdravím, mám k dispozici klíč na Far Cry 6, nicméně já ho nevyužiji. Kdyby měl někdo zájem, prosím PM a dohodneme se na ceně :)
@Bravewolf (09.09.2021 17:50): Co takhle nějak přeladit celkovej gunplay? Co takhle odstranit HPčka enemákům a nechat to jen těm, co budou mít nějakej armor, aby ta hra měla dynamiku co se týče střelby? Udělat to nějak syrovějším způsobem, aby ta celková akce měla víc fyzickej dojem. Udělat daleko menší mapu, kterou nahustit pořádným herním obsahem, né to přescriptovat, dát tam věže apod., udělat důvod proč objevovat tu mapu v první řadě, nějakou zajímavou mytologii kolem té lokace, odstranit veškeré ukazatelé, nějak přeladit celkovej engine, aby ta grafika, animace a obličeje nepůsobily tak zastarale, dodat daleko větší detaily pro každou zbraň - kouř z hlavně, možnost přepínat mezi automatem a jednotnou střelbou, dodat k tomu animace aby to mělo daleko větší immersion. Tohle mě napadá takhle z hlavy, určitě by se to daleko posunout trošku jinam, jenže Ubisoft na to samozřejmě kašle. To video cos tam postnul, je zaštítěný Ubisoftem jako sponzor, asi nelze čekat že by tam ten týpek rozebral do detailu jak se ta hra má... a jak zmiňuješ "víc textu", není to trošku ironie, když ti ta hra furt ukazuje čim máš řídit když si uvnitř auta, když je to "dokola" to samé?
@David_Cravford (09.09.2021 16:40): ale ja to myslel tak ze fps neni nikdy dost, sem rad za kazdou at je jaka chce, porad se vracet ke stejnym me nebavi. A jestlis to myselel ze je to porad dokola...tak je to Far Cry :D

ja sice hral jen prvni dva dily ale tipuju spravne ze od druheho je to porad jen open world ne? Mohli by se potom vratit ke konceptu prviho dilu aspon jako osvezeni... nebo co tam chces vymyslet aby to nebylo Far Cry? Dat tam tunu textu? dekuji nechci

@Charllize (02.09.2021 21:43): ta animace postav me pripomnela Fallout New Vegas
@Bravewolf (09.09.2021 15:54): o to právě jde, na mě to nepůsobí jako další fps akce, na mě to působí právě stejně, takže kdybych hrál fc3, fc5 nebo 6, tak tam prostě nepocítím žádnej rozdíl. ale tak, já stejně nerozumím těm moderním hrám, mám pocit dejavu a sebevykrádání...
Nemůžu si pomoct, vypadá to jak z roku 2013. Assety, gunplay, ukazatele, všechno je zastaralé, i gameplay působí dojmem, jakobych to už někde viděl. Zase přepáleně obrovská mapa, kde nebude vůbec nic. Zase level gated systém a health bary enemáků... po Breakpointu by člověk čekal, že se Ubi poučí a ono ani náhodou.
@M.a.t.t. (08.09.2021 21:50): To ne, ale jsem rád, když mě těch 30 hodin žene kupředu i něco víc, než nutnost zabít 20 ještěrek abych si udělal pochvu na nůž. Víš co, hra může mít zábavný gameplay a přitom nemít scénář jak od dítěte ze školky, které zrovna koukalo na moc akčních filmů.

Ale my dva to myslím nemusíme víc rozebírat, že jo. :)
Mě se to taky docela líbí .. Vypadá to, že si zase cca po 7-8 letech zahraju nějaký FC. :D
Tyjo tohle se mi i docela líbí. Minimálně trailer udělaný fakt dobře, zaujalo. A hrdinka vypadá sympaticky.
Vypadá to vážně dobře. Ten mnoho-hlavňový raketomet na zádech je trochu šílený, ale proč ne. :) T-55 je úctyhodný soupeř. Každopádně je to hra a celkově super nápad. :) No a pokud si tam půjde zajezdit a zastřílet v T-55 s reaktivním pancířem tak to beru! :) TO by mě mohlo i bavit, takový guerilla Battlefield 6.
Až na ty hnusný close-upy a obličejový animace, který nejsou dělaný mocapem, to vypadá podezřele dobře... vzhledem k tomu, že to dělá Ubisoft.

Skoro bych si to i zadarmo zahrál.
Zabíjet lidi cdčkama s hrající macarenou..

Nebrat to vážně, ale mohlo by mě to bavit. Zasazení vypadá dobře, poprvé v sérii i nějaký město, a konečně zas normální nedementní neněmej protagonista.