Tak koupeno a nainstalováno. Bohužel notebook to nezvládá, tak musím s hraním počkat na stolní PC. Ale vypadá to hezky.
Hmm, takže Fantasy General 2 už vyšiel? Najvyšší čas ho sem pridať. O to sa postarám a ďalej uvidíme...:)
Tak Fantasy General 2 je právě v prodeji. Už dlouho jsem nezvažoval koupi první den. Jdete do toho někdo, paralelní hraní by mě možná rozhoupalo :-)
@Richmond (09.07.2019 22:15): Já jsem to hrál kdysi dávno, snad ještě pod win XP tuším. Každopádně ta hra to fakt nedávala a co chvíli zkolabovala. Ten počítač mi sabotoval spoustu skvělých her. V TES Aréně jsem třeba furt dokola chodil ten úvodní dungeon, protože když jsem z něho vyšel, hra spadla pro nedostatek paměti. Na verzi z GOGu určitě časem dojde, ale mám tam 90 her a dohrál jsem sotva třetinu.
@Ringo (09.07.2019 21:50): Ono ten Star díl trpěl takovou nepřehledností jednotek, proti Master of Orion bylo horší se v tom orientovat. Fantasy je pro mě v tomto také složitější než ty válečné díly, kde jsou jednotky jasné často na první pohled.
@Ringo (09.07.2019 21:50): Ve Score to prave bylo poctive pokryty, hity s vysokymi hodnocenimi, Panzer General 89%, Allied General 9/10, Fantasy General 9/10. Az dalsi dily uz mely min a Star byl udajne nic moc.
Já jsem dohrál Panzer, respektive jsem dobyl Moskvu, ale USA už ne. Allied jsem dohrál za Brity a za Rusy jsem ubránil Moskvu v 41' a v 43'. Ale na ofenzivu už jsem neměl sílu. A Pacific jsem hrál, ale měl jsem jakousi extrémně labilní verzi, takže jsem to vzdal v půlce kampaně za Japonce. Fantasy jsem hrál snad dva scénáře a přišel mi jako přeskinovaný Panzer. S jinýma ikonkama jednotek, vymyšlenou mapou a nudnějším příběhem. Nejlepší je podle mě Allied, ale nejlepší kampaň mají pochopitelně Němci.
No, ono to General série neměla tehdy úplně tak v kapse, jak se zdá, ve Score dokonce obsadila rubriku Score shit. Ona je to totiž ve skutečnosti strašně pragmatická přímočará suchařina. Ale tím vlastně získala fandy, protože druhá světová v této podobě byla přívětivá i ne pro úplně hard core znalce vojenské techniky, jako to vyžadovaly Steel Panthers, na druhou stranu byl PG komplexní a dosti těžký co se týče zvlárdnutí těch misí v časovém limitu. Fantasy General se stla jakousi Fantasy modlou, protože grafickým ztvárněním a kresbami formou skic působil fakt jako cool na jednu stranu, na druhou stranu tady byl Heroes of Might and Magic, který před sebe Fantasy Generala nepustil a trochu jej tak upozadil. Star Generala zase před sebe nepustila Master of Orion série, která nabízela prostě více, než jen dobývání hvězdiček na mapě místo měst.

Přes to se General sérii nedá asi upřít určitý kult a když se objevily hry z této série na GoGu, tak jsem je musel prostě mít a plánuji je jednou všechny projet. Na Fantasy Generala mě navíc navnadilo avizované pokračování, na které se těším tak nějak vnitřně ani nevím proč, když jsem za těch x let nebyl schopen před tím si jej pořádně zahrát, až teď. Je to zvláštní náklonnost a respekt k sérii, o které vím, četl jem o ní, toužil jsem po ní, ale nikdy nic z toho pořádně nehrál, takže to teď tak nějak napravuji, teď u dílu Fantasy General, nicméně u toho zjišťuji, že není zlato úplně vše, co se třpytí, ale k stříbru to má blízko :-)
Bezva že tu je konečně komentář. Já dohrál Panzer a Pacific, ale hrál jsem i Star, Fatasy a Panzer 2. K dalším dílům jsem se již nedostal. Mám FG také na GOG a dokonce nainstalovaný od doby kdy oznámily dvojku a rád bych to po letech dojel než jí vydají. Ale ten čas, no minimálně chci před hraním dvojky jedničku zapnout :-)
@90210 (09.07.2019 20:14): Možná, že Fantasy General přišel tenkrát v době, když už byly všichno nažraný z předchozích zástupců série. Pamatuju si na sebe, kdy jsem si sice přečetl recenzi ve Score, ale zároveň jsem zvedl obočí, že jako jestli to už nepřehánějí, co všechno chtějí do série narvat a že chtějí akorát těžit z popularity PG :-D Dneska si to samozřejmě nemyslím, ale taky díky tomu jsem prostě FG už nezkusil. Paradoxně i proto, že to bylo fantasy, které mi nevím proč k té sérii přišlo nepatřičné.
Co Pacific General? Dohrál někdo? Je to nejlepší díl z celé série (pokud pominu další díly Panzera)?
[neexistující komentář]: Super komentar, mam tu hru na GOGu, ale hrat ji nebudu. Co je ale docela zvlastni, tak ze cela serie a predevsim Panzer a Allied General byly behem myho detstvi opravdu masove rozsireny a hry z tyto serie byly docela hitovky, i kdyz je to vlastne docela hardcore militaristicka zalezitost. Ted zpetne to tady ma prekvapive malo fanousku, Star Generala sem dokonce jeste ani nikdo nepridal.
@Phoenix (21.04.2017 23:37): Tak ono je to v zásade len preskinovaný WW2 General, akurát sa musíš nabifľovať čo ktorá fantasy jednotka znamená.... čiže opruz.
Radšej by som hral Panzer Genrala (2) než toto.
Ale keď sa to naučíš, tak je to rovnaká zábava, akurát neviem prečo by tomu kto chcel obetovať toľko času učením sa, ktorý Elf je delostrelec, ktorý pegas je Štuka, ktorý trpazlík je Tiger atď.... proste OPRÚÚÚZ.
@mazar1234 (21.04.2017 22:56): Já jsem si to chtěl tak před těmi dvaceti lety dost zahrát, protože frčelo fantasy na nejvyšší možnou míru, ale nikdy jsem se k tomu nedostal. Tak mě to teď třeba dokope k tomu, abych to někdy v důchodu vyskoušel.
@Phoenix (21.04.2017 22:51): Hm, tak zadarmo som si to pridal... ale čo si tak vzdialene pamätám, tak ma to moc nebavilo - ergo hlavný problém bola neintuitívnosť jednotiek - oproti klasickým WW2 Generálom kde bolo jasné, že Tiger je rozjebávačka, 88-sátky sú osm-a-osmdesátky... atď.... človek hneď vedel čo to je... ale tie všakovaké podivné Fantasy jednotky boli skôr pokus-omyl skúšanie.