V tom nejsi sám, ještě bych to poupravil, o jedny z nejlepších her vůbec.
popkec: ať už sis to koupil z jakéhokoli důvodu, tak jsi neprohloupil. Dle mého názoru jde o jedny z nejlepších her druhé poloviny 90tých let.
Tak převážně jsem to koupil protože má vysoký hodnocení, vždyť dvojka je v žebříčku na prvním místě a jednička je tuším někde do 10. místa
Popkec: Vždyť sám říkáš, že jsi četl recenzi na Fallout 3, a protože si chceš zahrát nejdřív předchozí díly, koupil sis je :-) Nebo sis ho koupil kvůli pěknýmu obalu? To asi ne...

To není spekulace, to je fakt...
Hmm, zas ty krásné spekulace o tom kdo by na co štěkal, kdyby Bethesda nespasila tu dávno "mrtvou značku"...
Cobra: Náhodou já si Fallout koupil jen tak asi před měsícem a 3ku jsem nikdy nehrál, maxímálně jsem četl recenzi (a pokud se k ni někdy dostanu tak to bude za dlouho, nejdřív chci dohrát předchozí díly), takže to není tak úplně pravda.
Však jo... Ty, které zajímá, už ji dávno mají. Teď už ji lidi kupují jen proto, že se jmenuje stejně jako nějaká oblíbená novinka. Legenda je to mimochodem vždycky, protože jen legendy se dočkávají úspěšných pokračování. A navíc se legenda šíří od lidí, kteří ji za legendu považují... Není to o tom, že by někdo jen tak šel a koupil si Fallout 1, kdyby mu ho nikdo nedoporučil v referenci na Fallout 3.
MickTheMage - no myslím, že si to trochu přehnal : ), není to o tom, že by po nich nikdo neštěkl, ale jde o normální jev kdy po ohlášení nějakého pokračování či při jeho vydání se zvedne zájem o původní díly, zvláště když jde o legendu. Stejná situace s Diablo 3, kdy se předchozí kompilace vyhouply na přední místa prodejnosti. Ani pes neštěkl zní jako by hra nikoho nezajímala, to není pravda.
No ono se to hezky sešlo, znovuuvedení na gogu a měsíc na to vydání Falloutu 3.
O kvalitách prvních dvou Falloutů svědčí hlavně to, že se dobře prodávají i 10 let po vydání. Uvidíme jak na tom bude Fallout 3 za 10 let...
Nicméně i tak se těším až si Fallout 3 zahraju, zatím na to nemám stroj :o(
Jsem chtěl jen dokázat absurditu toho tvrzení ;-) Jinak jsou Fallouty samozřejmě na prvních dvou místech mého žebříčku ;-)
Uvidíme, jak bude vypadat Fallout: New Vegas. Ten by snad nemusel být až takové zklamání.
v te vete je treba nahradit "nikdo" za "priznivci falloutu". (A predchozi dily a hlavne dvojka funguji na urovni, na kterou si maloktera dalsi hra sahne. Za prodejema FO3 nestoji nic jineho nez masivni hype na nekolika frontach. Vubec za tu posledni vetu by sis mel nafackovat.)
"zničil to co fungovalo v předchozích dílech a přidal to o co nikdo nestojí"
Naopak, oni přidali to, o co lidi stáli. Kdyby jim o to nikdo nestál, neprodával by se F3 tak úspěšně.
Předchozí díly bohužel příliš nefungovaly, protože o ně lidé v době jejich vydání nestáli.
atmosferu postapo vytvorila dobrou, ale ze by zachovavala tu z predchozich dilu, to teda jako zas ne-e.
To už je asi na každém hráči, pro mě je Doom 3 nuda, může vylepšit co chce, ale když mě nebaví a je nezajímavý, nic to nemůž zachránit. Sice nevím co konkrétně vylepšil kromě grafiky, ale i přes to všechno je pro mě důležitý výsledný produkt, ne jednotlivé prvky ať jsou vylepšené nebo ne. Ale to je spíše do diskuze u Dooma3 než tady.

Fallout 3 není ta samá situace, Doom 3 totiž nevzal až na jednu věc nic co fungovalo v Doomovi a nezničil to, tohle totiž přesně udělal F3, zničil to co fungovalo v předchozích dílech a přidal to o co nikdo nestojí, je to ale jen můj názor, stejně jako máš ty ten svůj.
Ale o tom jsem mluvil. Je hodnocen nejhůře, i když je na mnohem vyšší úrovni než první díl ( ve všem), jen my to už z nostalgie vidíme jinak. A to samé platí i v opačném přirovnání s Falloutem.

Bethesda navázala a zachovala atmosféru (aspoň podle mého názoru). Udělala to jinak, v jiném žánru, ale poprali se s tím dobře.

Garret: Pravdu máš v několika věcích, jako například vtom, že je F3 něčím naprosto jiným. Správně si i dosadil příklad s Doomem 3, který dostal od hráčské obce převážně dost přes prdel a s Falloutem 3 je to prakticky to samé. Nicméně Doom 3 nebyl žádná kopie, byl celkově velmi dobrý a i mnozí z hráčů, kteří první díly mnohokrát dohráli, zahrnuli třetí díl radostnými polibky. To u F3 příliš nehrozí, protože od původního konceptu tu nezůstal prakticky kámen na kameni. Je očividné, že od Oblivionu se nic jiného nečekalo, nicméně třeba já byl Falloutem trochu (hodně) zklamán. Čekal jsem obrovskou bombu, což nebyl tak uplně dobrý nápad, protože člověk bývá ve většině takových případu prostě zklamaný.
Vykopávka nevykopávka, Doom 3 je hodnocen nejhůře, takže to klidně můžeš porovnat, já D3 porovnávám s předchozími díly a dopadá špatně, takže nevidím problém porovnávat jednotlivé díly vzájemně jak u Fallout 3

Až vyjde Diablo 3, taky ho srovnám s předchozími díly a je mi jedno, že na Diablu 3 nedělá snad už nikdo z původního týmu a dělá ho nový tým, stejné je jen jméno firmy, nevidím v tom problém.

Bethesda se chvástala pravým Falloutem, navazováním atd. zachováním atmosféry apod. plky, takže si přímo vykoledovala srovnání s předchozími díly a v porovnání s nimi mi vychází jako 20%. Kdybych to s nimi nesrovnával hodnocení by bylo stejně mizerné.
Já bych se zase přiklonil ke Karasovi. Tu hru dělali jiní lidé, Fallout se posunul někam jinam, než jeho předchůdci. Není to izometrické hardcore RPG, ale spíše 3rd person akce se silnými RPG prvky. Dooma taky nemůžeš hodnotit proti třetímu dílu, protože třetí díl tenkrát by působil jako hra z jiné dimenze, stejně tak jako Doom dneska působí jako archaická vykopávka. Kromě toho tady máme konzole, které, jak všichni víme, kazí hry (Fallouta 3 taky)... ;-)
Karasman: Tady se přikláním ke Slayerovi. Když si člověk zahraje jen Oblivion, je velmi pravděpodobné, že se to stane RPGéčkem jeho života, protože se mu "líbilo". Pokud to však porovná s ostatními kusy na herní scéně, musí své hodnocení odvodit s ohledem k celku. A přiznejme si, že herní mechanismy ve F3 už nejsou tak dobré jako v minulých dílech. Navíc, jak ví každé malé děcko, F3 je kopií Oblivionu skutečně věrnou.
Promiň ,ale jednou se to jmenuje Fallout 3 a je to prezentováno jako pokračování, přijde mi přirozené jí proto hodnotit spolu sostatními díly a proti těm to má podle mého náležité hodnocení.
Ano, je to nefér. Nehodnoť v porovnání s předchozími díly, ale hru jako takovou. Možná to není jako F1 nebo F2, ale rozhodně je to kvalitní hra, která si nezaslouží 20%.
Skutečně je tolik nefér dát tomu takové hodnocení v porovnání s předchozími díly?

mně takové hodnocení v porovnání s hodnocením F1 a F2 prostě vychází : )
7c - no shit, sherlock.

Kubulus - No já je taky chápu.Chápu když se fandovi původních geniálních her nelíbí změna do realtimu a změna perspektivy.Mě to nevadí, ale chápu když to jiným vadí.A jak 7c hezky poznamenal, je jejich právo tomu napálit 0% ikdyž je ta hra jinak skvělá.Ale pak tady vznikaj ty nesrovnalosti v hodnocení, jak už jsem psal.To jestli se ti víc líbí lovit zvěř v lese nebo krtkopotkany v metru je otázka vkusu, pro mě je holt postapokalypsa to nejpřitažlivější herní prostředí vůbec.Ale Oblivion jsem si taky skvěle užil, ne že ne, moje hodnocení o tom vypovídá.
Paul: Přestože sdílím podobné pocity, kritické ohlasy naprosto chápu. Srovnávat s Oblivionem není uplně na místě, protože se tyto hry celkově velmi špatně porovnávají. Atmosféra mne přišla lepší v Oblivionu. Proč? Sám si to pořádně nemůžu vysvětlit, ale když jsem v něm plížil v lese s lukem a lovil zvěřinu, celkově mne to pohltilo mnohem víc, než když jsem když jsem ve Falloutu dostal potulného mutanta. Dialogy jsou hrozně chudé, ale z nějakého nevysvětlitelného důvodu mi to absolutně nevadilo, už kvuli výběru postavy na začátku hry, kvuli němuž by musel být každý naprosto odlišný.
Svět plošší a nudnější než v Oblivionu ? Děláš si srandu doufám : ).Svět i atmosféra na mě ve FO3 působila o dost výraznějc teda.A pak je FO3 oproti Oblivionu lepší v dialozích (konečně se neskládaj z pouhýho klikání na hesla a monologů), nabízí u každýho questu víc možností řešení (v Oblivionu byly takový questy asi 3), neobsahuje ten retardovanej level scaling (resp. je upravenej tak,že už nevadil), voiceovery jsou mnohem lepší, souboje jsou mnohem lepší...

Chápu že se nějakejm zhrzelejm fanouškům původních Falloutů Fallout 3 nelíbí, je to holt z velký části jiný hra, ale dávat mu absolutně zkreslenejch 0-40% mi prostě přijde nefér.
Fallout 3 je lepsi jak v cem. Svet je plossi, nudnejsi nez v Oblivionu, ale ma lepsi soubojovy system. Ve Falloutu muzes od zacatku udolat supermutanta pistolkou, v Oblivionu se ti obtiznost prizpusobuje atd. Obe hry si jsou hodne podobne, ale zaroven jsou hodne odlisne. A hodnoceni ma lepsi, protoze Oblivion je presne takovy jaky ma byt, Fallout 3 je v ocich mnoha fanousku brak.;)
Víte co je ale nejujetější?
Že tu má Oblivion vyšší hodnocení než Fallout 3, kterej je prokazatelně ve všech ohledech mnohem, mnohem lepší : ).
Nechápu, jak někdo může dát víc jak 40%. Vždyt je nad slunce jasné, že bethesda sleduje databazi her a na základě ohlasů zde, vytvoří pravý fallout! ;)
Tak mě třeba taky nasral stronghold 3d, prostě když je ta hra úplně jiná tak se to dalo čekat. Proto jsem radši nedávno začal s jedničkou a zahraju si to pěkně popořadě
nechapu jak nekdo tuhle hru muze hodnotit niz nez 70% ... na madbrahmin.cz je par takovych recenzi , dokonce 2/10, nevim jestli si lidi mysli ze kdyz daji nejnizsi mozne hodnoceni a tim znechuti hru mnoha lidem tak se bethesda pouci a udela "pravy" fallout ... ted to hraju z modifikaci FOOK 2 a hrozne me to bavi :)
Enn: Nebýt více postranních misí? Proč? To ti tam jako ty sidequesty vadí?
Protože to právé Falloutí univerzum dodala až Bethesda, přece.
"Předem musím říct, že původní Fallouty jsem nehrál. Sice prvního jsem asi 3x zkoušel už v době vyjití, ale vůbec mě nechytl."

"Tolik proklínaný konec mi přišel naprosto výborný a perektně se k celému Fallout univerzu hodil. Za tohle musím Bethesdě zatleskat."

???
OK, máš pravdu.Neznal jsem doslova význam "aka" - also known as.Takže, pro finální ujasnění - hra takhle byla známa, ale kdyby vyšla, BG by to nebylo : ).
Já vim, že se hádat nemusí, protože už po třetí píšu Baldur´s Gate 3 aka Black Hound. Co si ty představuješ pod názvem Baldur´s Gate 3 už bude asi hodně jiná věc...
No hádat se nemusíme, jenom jsem tě chtěl opravit - BH nebylo BG3.Promiň : ).
Proč si sem rovnou nepostnul tohle:

The Black Hound was its working title when we stopped, with the "BG3" added on at the front because Interplay could only make PC D&D games with the names Baldur's Gate and Icewind Dale in the title. It actually had nothing to do with the Baldur's Gate series.

Mohli jsme se o to rychlejš začít hádát, co znamená Baldur´s Gate 3...