Paul: Bohužel, bez chyb to není, protože se mi stávalo, že mi zmizely přechody mezi lokacema. :-/
Tady máš celej balík těch patchů/updatů, sestavil jsem ho podle pořadí instalace.
Ale je to testovaný jen na GOG verzi (kde to funguje bezchybně), jiný verze (pirátský obzvlášť) nevím jak to vezmou.

A je to rok starý (kdy to sestavoval), takže není třeba ten high res patch ve svý poslední verzi, ale myslím že to není potřeba - šlapalo to perfektně.
Paul - tak bych to rad odinstaloval a instalaoval dle tveho navodu, ale mam mensi problem, potrebuji patch z bodu 6, ta site neni dostupna.
derhaa - to nevim, ale vím že tam nebudeš mít tweaky jako fungující kolečko myši v inventáři, děti, a pár dalších vylepšení.
Ja sem teda pouze provedl cistou instalaci F1 a kroky 4, 7 a 8. Mohu ocekavat problemy?
Když jsem FO1 hrál před rokem, tak jsem hrál tuhle konfiguraci:

1) Install Fallout 1 from GOG.com
2) Find and install "Fallout_1_TeamX_Patch_ENG_1.2w" (either via nma or just google)
3) Install "f1child_patch" (again, nma)
4) Install "fallup13" - this is the TeamX patch 1.3.4 (nma)
5) Install "f1npcmod" from TeamX (again, nma)
6) Install "sfall1" (from http://timeslip.chorrol.com/sfall.html)
7) Install "Fallout1_High_Resolution_Patch_v1.3" (nma)
8) Open f1_res and set AUTO_SCRN_SIZE = 0, then your desired resolution (I use 800*600, anything above is just too darn small for my taste), then if you want, change the way ingame movies work, either fullscreen or not....up to you.Same with movie subtitles.

Je to anglicky protože jsem to psal na fóru gog.com
nma je myšleno sajta no mutants allowed
Ani jednou mi to nespadlo a lidé tam potvrzují že jim to taky šlapalo bez chyb.
FO1 mi padá skoro furt, ale až po použití patche.
FO2 mi občas padlo, ale třeba tak jednou za hodinu či dvě a někdy vůbec.
FO3 padlo ze stolu :)
Fallout 2 jsem hral na trech kompech celkove a vzdycky to nejvic padalo v Navarru a predevsim pri pouzivani energetickejch zbrani. Jeden vystrel - save a doufat, ze to nespadne. Vystrilet Navarro mi trvalo cely odpoledne a hru jsem startoval tak stokrat.xD
F1 i 2 jsou dost padavé hry na některých počítačích. Obzvláště v Hubu.
Bacha FO1 mám rozehrané a po nainstalování patchu z madbrahmíny, mi hra solidně často padá nebo zatuhává. Asi to má souvislost, takže opatrně:-) Přece jen jsou to neoficiální patche jen pro určité verze, tak si to pročti, než to tam flákneš:)
derhaa - tuhle kolekci přesně mám, a i tak jsem si všechny koupil na gogu - ten komfort za to stojí jednoznačně. Plus ty soundtracky, fallout bible a tak.
Paul: No koukam na cesky servery a F1+F2+Tactics za 199 mit krabici, to taky neni spatne - Fallout collections. Otazkou je zda to bude takovy konfort - jeden exe soubor jako na gog.com.
Na gogu zaplatíš a stáhneš během dvou minut. Další minutu trvá instalace. To snad není tak dlouhé čekání : ).
Já Fallout, svoje první rpg, dohrál poprvé v 11 letech, takže bych neřekl že to pro začátečníka musí být nějaký hardcore : ).
Btw derhaa, na gogu stojej oba Fallouti po jedný stovce..skoro zadarmo, takže by byla škoda to nemít legálně. Plus tam máš samozřejmě tu nejlepší jednoexáčovou verzi, kompatibilní s moderními systémy bez nějakých problémů.Plus ty bonusy co k tomu jsou (soundtracky a tak). A na fórech gogu najdeš i který módy a tweaky atd..
derhaa: Určitě začni jedničkou i když jsou skoro stejný. Toho minimálního rozdílu v hodnocení bych si nevšímal, nehledě na to že jednička je kratší jak už někdo poznamenal
Hele pro me byl Fallout 1 prvnim rpg, ktere jsem hral, takze za sebe ho muzu jedine doporucit.:)
Nerozumim "gogu", prepokladam, ze je to google, jestli ano stale nerozumim... ad patche - diky za info.

No tak mi pripada, ze u takto proverenych her, by se mohli neoficialni patche nachazet zde na DH u dane hry... anebo informace o jejich existenci, v lepsim pripade i s odkazy, ale to uz sem asi hodne liny...
Doufám že je taháš z gogu : )
A narvi si tam neoficiální patche a high res mód.
Fallout 1 bylo moje první RPG a dodnes zůstává mým nejoblíbenějším, takže odpověď by byla - ne, Fallout 1 je lepší volba, následováno dvojkou a trojkou : ).
Cau vsem, nikdy sem RPG nehral. Dle hodnoceni je tato nejlepsi, je to pro novacka dobra volba?

diky
Tenhle offline výplach bych si taky občas potřeboval dát :-) Docela ti závidim, taky bych dal F2 klidně znovu, ale ten čas, safra, ten čas neni...
Rozmýšľam kde je u mňa problém nových hier, nešiel mi totiž pár dní net+ som na maródke, tak som si po pár rokoch znova rozohral Fallout 2. A ono sa to stále hrá skvelo, čo na tom, že som to asi 6x prešiel a všetky questy, oblasti a rozhovory poznám naspamäť. Baví ma to, ako keby som to nikdy nehral.
FOnline je pořád v BETĚ a herní mechanismy, jak říká Bodkin, jsou těžce nevychytané a pořád se s němi šibuje + jednou za čas udělají WIPE, tudíž to nemá zatím cenu,ale až to vychytají, pár nocí u toho rozhodně zase strávím.
Já osobně počkám až ukončí betu a přejdou na řádný provoz a pak tomu dám druhou šanci. Vychytanost herních mechanismů je stále (dle mého) nedostatečná a potřebuje řádně upravit.
Máte tu někdo zkušenost s FOnline? Jak je to hratelné a jak moc to obsahuje roleplay?
Nejlepší hra všech dob. Úžasná, zábavná, dlouhá a radioaktivní.
Lepší hra se alespoň dalších pět let neukáže.
Klasika,perfektní post-apo atmosféra,prostě všechno,už se moc těším na třetí díl :)
Ja mam pod Vistama art_cache_size na hodnote 655 a jeste nikdy mi hra nespadla (alespon ne z tohoto duvodu).
Zoltan:Najdi v zlozke s F2 subor fallout.cfg a otvor ho v text editore. Najdi polozku art_cache_size, tato polozka ovplyvnuje padavost hry. Musis najst spravne cislo, zalozi na tovojej PC konfiguracii, takze musis skusat. Ak tam mas napriklad 300, tak tam zadaj 350, uloz spusti hru a uvidis ci sa to zlepsi alebo zhorsi a proste skusaj kym nenajdes spravnu konbinaciu. Dost casto je to hodnota 250.
Zdroj:Vault Šílené Brahmíny
neznam vas tu tak se k nazoru nepridam ale hlaska "ty jsi nastesti jeden z tech, co mi vzdycky pripomenou, ze muze byt i hur :)" me rozsekala xD xD xD