@Jab (28.10.2012 23:29): Podobně jako Terminator 2. První díl byl taky víceméně horor, druhý díl už prohláškovaná akční nálož. A nevím, který z nich je lepší. Asi nesnesou srovnání, jiný žánr.
Zrovna Aliens stojí (a překonává tím jedničku) na hláškách. Je to ale rozhodně méně hororové než první díl. : )
[neexistující příspěvek]: Řeknu to takhle. Fallout 2 je pro mě jako Terminátor 2, nebo Aliens, oboje skvělý pokračování výbornýho původního filmu, který udělaly něco podobnýho, ale ve větším měřítku.
Ja som si jednotku zahral ako prvú a okamžite si ma získala svojou originalitou. Viem si predstaviť, že to isté prežili pri dvojke tí, ktorí sa k nej dostali ešte pred odohraním jednotky.
Ať si každý říká co chce... U F2 jsem strávil stovky hodin. U F1 desítky... F2 prostě baví víc.
Dvojka je takový fajn několikráte větší datadisk k jedničce. :) Nerad jsem k ní tedy krutý. Nicméně má i lokace, které mě moc nebavily. Na druhou stranu jednička je občas až trochu moc účelová. Občas až v tom smysl, že mimo quest-giverů ve městech vlastně nikdo nežije atp.
Líbí se mi ten názor, že jde v podstatě o dobré béčkové pokračování původní áčkové hry.
Dvojku jsem dohrál taky vícekrát a v mladých letech mě asi více bavila. Ale pro mě těžko soudit, která je lepší. Atmosférou asi jednička. Ale u dvojky jsem fakt snad strávil rok v kuse každý den kdysi.
@valcik (26.10.2012 17:22): jasně no:). Já asi nejsem ten pravý člověk co by tohle měl hodnotit. Mě se totiž líbí i trojka jo. I když no mohlo by to být lepší:), ale ten obrovský úžasně udělaný svět. V New je zase tolik frakcí a tolik možností. Navazuje mi to na jedničku a dvojku víc než důstojně. Vždycky by byly další nápady, ale v rámci možností jsou to prostě všechno výborný hry. Pravda pro mě trojka asi nejslabší ale pořád dobrá, nej New Vegas, pak asi jednička a dvojka - ty jsou tak nastejno i když dvojka je samo v mnohém výborně rozšiřující jedničku. Ale prostě obě jsou to výborně hry:))
@Ebb (26.10.2012 17:07): Je to tak a práve na túto tému som nedávno rozdúchal menší flamewar v diskusii k Planescape: Torment. Tul sa mi posmieval a ostatní prevolávali nadšené pro-obsidianske revolučné heslá, tak už radšej mlčím. :-))
@valcik (26.10.2012 16:39): To len ďalej dokazuje, že na Falloute 1 nerobil nič, ani nikto ďalší z terajšieho Obsidianu -- stačí pozrieť credits. Teda ich reklamný slogan pre New Vegas -- Creators of the Original Fallout Series -- bolo čisté klamstvo.
Ty vole, jak psal Bulíř v Levelu, že je to z posledních sil nastavovaná kaše, která ani při nejlepší vůli nepřekoná o rok mladšího bratříčka. Ti redaktoři si srali a serou na hlavy.
@Borghal (31.07.2012 16:52): Uf, Wasteland Merc. Je tedy pravda, že Fallout skutečně upravuje k nepoznání...

Nejzdařilejší mod je podle mého úsudku New Vision. Upravuje sice jen malou část hry, ale já vždy upřednostním kvalitu před množstvím.
Nedoporučil byste mi někdo nějaký pořádný mod, který upravuje původní hru klidně až k nepoznání? Jaký vám přišel nejlepší? (já nehrál žádný)
Angličtina nevadí.
Najprv joe, potom paulie... Este tu chyba Sam, Vito a zbytok osadenstva oboch Mafii nech tomu naparia nizke hodnotenie :))
Zdá sa, že to ani nedohral. Tipujem, že ho zahubili mravlenci alebo pasce v Temple of Trials. xD
Koukám, že někdo tuto hru ohodnotil 10% .. myslim, že je to fanoušek Mafia a chce jí zpět na první místo :))
Kromě modulů... Čím vším si můžu ještě vylepšit special? Brýle, energo-oblek... Nějak mi to už vypadlo.
[přesunuto z komentářů]

Co víc ještě napsat k tomuto opusu herního světa a neopakovat se.... Každý na něj má své vzpomínky a ty mluví samy za sebe.
Hůř to dopadnout ani nemohlo, Bethesda banda niemandů. Elder Scrollsy jsou u mě absolutní dno RPG her a programátoři, to je kapitola zvlášť. Po tom co jsem Fallout 3 nerozběhal ani na jednom ze tří strojů, kde pokaždé spadl po opuštění VAULTu, jsou u mě nejneschopnější vývojářské herní studio. New Vegas ač na stejném enginu ale od kvalitních vývojářů snad půjde, až na něj bude čas...
Tak z toho teda moc radost nemám, tam kde se zabugovaná single player hra s časem vylepšuje (teoreticky :)), tam to s MMO může skončit ještě dřív než začne. Jsem sice rád, za to, že Bethesda svět Falloutu oživila, ale dost mi vadí, že pořád dělají stejné chyby a je jim to jedno.
Ano, Sláva Interplaye byla velká, než to vše dojebali. A zrovna to, co provedli Falloutům, čert ví, jak by to MMO dopadlo. Interplay dnes je jen zombie, která povstala, aby se živila na mozcích živých. A jako taková zaslouží smrt.

Eh, nemyslím, že Bethesda plánuje dělat Fallout MMO. IMO dělala na tom, aby nikdo jiný a Interplay obzvláště, nedělal nic se značkou Fallout.
Bodkin, prečo díky bohu. Interplay nám priniesol diskutabilne najlepšie RPG s ich Inifinity Enginom po spolupráci s ich dev tímami Black Isle + Bioware. Možno ich finančný manažment stál za hovno a v čase keď prestali zvládať splácať, začali tlačiť na vývojárov samotných. V podstate, ale tak isto dopadla aj neskoršia Troika -- fantastické hry a drbnutý manažment.
Mno, to nám asi Toddík pripraví výbornú onlinovku, v ktorej bude Dovahkiin oblečený do energozbroje zostreľovať plazmovou puškou vertibirdy.
Long live the Bethesda!

.. ale Inteplajákom to prajem z celého srdca, za to ako vydrbali s Black Isle. xD