F1 2020

10.07.2020
kompatibilní

Další ročník dlouholeté série s oficiální licencí pro závody Formule 1. Hra nabízí celý kalendář v podobě 22 okruhů, včetně dvou nových závodů ve Vietnamu a Nizozemí. Sezónu si však můžeme zkrátit na 16 či 10 závodů. Hlavní náplní je klasicky kariéra. Stejně jako v předchozím ročníku začneme ve Formuli 2 a následně se dostaneme do samotné F1. Během ní nás kromě samotných závodů čekají také rozhovory a vylepšování našeho vozu.

Hlavní novinkou je však zcela nový mód - My Team. Jak už název napovídá, vytvoříme si vlastní tým, který budeme řídit, a doplníme tak startovní listinu reálných týmů z F1. Kromě toho se také po několika letech vrací splitscreen pro dva hráče, pokud však nemáte s kým hrát doma, zůstává samozřejmě i online multiplayer. Přidáno je také několik historických vozů, ve kterých se za svou kariéru svezl sedminásobný mistr světa Michael Schumacher.

Požadavky na PC ohledně fungování her uváděné v popisech od vývojářů beru po mnohaletých osobních zkušenostech s velkou rezervou a jsou pro mě užitečný asi jako předpověď počasí na tejden dopředu, ale u této hry potěšilo, když v popisu lhali ohledně OS: píšou tam, že jenom Win10, ale hra přitom maká normálně i na Win7 - nechápu, proč tají, že si to můžou zahrát i lidi na Win7, ale to už je jedno.
A hra jako taková? Já jako fanoušek závodních her mam CDM rád, jejich závodní hry mě až na pár vyjímek vždy potěšily, hlavně po grafický stránce a několikrát jsem CDM chválil, jak dokážou udělat celkem pěknou grafiku hry, která současně slušně FUNGUJE a zahrajem si to i my socky, který nemají na PC za víc jak padesát litrů. U F1 2020 bych řekl grafika hry maká se stejnym nastavenim detailů na stejnym železe líp, než třeba F1 2018 a to je dobře. Na detaily ala odrazy xichtů diváků u tratě na kapotě auta apod. si nepotrpim a vůbec mi nevadí, že F1 2020 vypadá graficky tak nějak stejně jako 10 let stará eFjednička od CDM (jak to kritizujou jiní hráči na netu), mně se líbí i dneska starý racingovky od CDM. To je jako např. hry od Reiza (od SCE po Automobilista), nebo starej dobrej rFactor - pro většinu taky nic moc grafika, ale já si to užívam + fyzika je super, tam mě ježdění obzvlášť baví.