@veselykralicek (17.03.2023 21:55): Já se po letech strávených u PC přesunul před cca 6 lety k PS4 (dnes už spíše k PS5) a od té doby si kupuji v případě některých sérií stále další a další ročníky. Začínal jsem s několika de facto náhodně koupenými kousky a postupně jsem začal dané série pracně zpětně kompletovat. Mladší syn je zapálený do fotbalu (aktivně jej hraje, takže FIFA je každý rok již naprostou povinností, dříve i PES), já mám zase slabost pro NHL a závody motorek (silniční i terénní). Závodů série F1 mám doma zatím jen tři ročníky a dosud jsem na ně neměl příliš času. Proto také s nelibostí sleduji, jak pomalu mizí z obchodů a bude tak dost obtížné je dodatečně sehnat. Dnešní doba je v tomto ohledu k hráčům nemilosrdná, upřímně mě současný způsob distribuce dost rozčiluje. :c(
@samorost (17.03.2023 20:40): naprosto s Tebou souhlasím. Na PC hraju stále NHL 2004 a Fifu 2011 a nějak nemám potřebu pořizovat lepší.

F1 jsem měl 2016 a pak pořídil právě tu 2020 kvůli možnosti vlastního týmu. Navíc to nehraju zase tolik, aby se mi vyplatilo kupovat každý rok hru za plnou cenu..
@veselykralicek (17.03.2023 18:08): Tak „nikoho” je asi silné slovo. Jistě, většina hraje vždy aktuální ročníky, tak to prostě je, třeba i z důvodu nejvíc žijícího multiplayeru. Je zde ovšem dost hráčů (ano, patřím mezi ně a nestydím se za to :c)) ), kteří se rádi k některým dobrým ročníkům zpětně vrací. A samozřejmě zde není pouze fotbal a hokej. Je zde řada dalších „ročníkových” sportovních a závodních sérií. A vše se prostě nedá stíhat kupovat v den vydání, navíc i cenově je to výhodnější chvíli počkat, obzvláště pokud vím, že hru nebudu hrát ihned. Tudíž odstraňování her po cca dvou letech od vydání je prostě velká škoda. A to nezmiňuji případné sběratelské důvody.
Ale jinak je to pravda, deset let stará hra zajímá spoustu lidí. Dva roky starej fotbal už nezajímá nikoho..
Ty jo, to je náhoda, zrovna tenhle ročník jsem začal tento týden znova hrát (můj poslední), a zrovna se tu rozjede diskuze.

A já se divil, že zrovna včera jsem koukal do toho jejich ingame shopu a nešlo se do něj připojit..
@Mendoza (16.03.2023 11:44): Ano, to právě kritizuji.

@TombSpirit (16.03.2023 13:01): Nemyslím si, starší ročníky prostě EA vyřazují, týká se to závodních i sportovních sérií.

@Charllize (16.03.2023 14:17): Za chvíli je nekoupíš, leda bazarovky. Jsou závodní a sportovní série, kde jsou nové placky starších dílů prakticky celosvětově nedostupné. V některých případech je kumšt sehnat alespoň bazarovku (napadá mě kupříkladu MotoGP 14). Některé série pak už přestaly na plackách vycházet vůbec (třeba poslední MXGP 2021 na PS pouze digitál, Milestone naštěstí starší série zatím ponechávají v prodeji...). Celkově tedy situace značně neradostná a kdo zaváhá... nehraje... :c(
@Mendoza (16.03.2023 11:44): Jop, tohle bude přesně ten důvod. Typická strategie EA.

@TombSpirit (16.03.2023 13:01):  Pochybuju. Než EA koupilo Codies, tak se v pohodě prodávala i F1 2012 a i všechny další. Pak rok poté je všechny až po 2018 stáhli a loni těsně před oznámením 22 zase stáhli 2019. Takže tohle bude zřejmě nový trend...

@Charllize (16.03.2023 14:17): Jop konzolové placky budou samozřejmě cesta. Bohužel to na PC jaksi nepude. :-(

@Cobot (16.03.2023 14:22): Proto jsem říkal novodové. Měl jsem asi spíše říct z posledních let. 2012 jsem měl taky hodně rád. A pokud člověk nemá rád tu manažerskou či spíše car-RPG složku, tak buď může jet všechny rozhodování na základě doporučení, které hra dává nebo je tam pořád možnost hrát čisté šampionáty za skutečného jezdce.

Jinak F1 měli oproti FIFě tu výhodu, že neustále rostli a zlepšovali se. Ano byly slabší ročníky, ale zase i skokově lepší. Navíc oproti fotbalu se u formulí výrazně mění pravidla a formule zhruba co 5 roků.

A proč pokládám 2020 za nejlepší? Přijde mi jako nejlepší balíček, kde všechno tak nějak správně zacvaklo.
Z předchozích dílů si přinesla 10 letou kariéru s vývojovým stromem samotných formulí, změnami regulací (ovlivňující dosavadní vývoj) a přestupy jezdců. K tomu 2020 přidala start kariéry v F2 s její kompletní sezónou a soupiskou.
Dále 2020 přidala My Team mód, kde se hráč chopil role majitele/ jezdce nové 11. týmu. Takový malý manažerský režim, kde hráč řeší vývoj, sponzory, peníze, dodavatele motorů atd.
Do hry také znovu přibyl split-screen multiplayer, poprvé od 2014.
Je to poslední hra s výběrem klasických formulí. Od 88' McLarenu až po 2010 Red Bull. Člověk si mohl s nimi vytvářet i vlastní šampionáty a v kariéře dostával pozvánky na exhibice.
A jízdní model byl za mě asi nejlépe vybalancovaný. Další díly každý své problémy (2021 nevypočitatelné obrubníky, 22 přesílené DRS atd.)

Z novějších dílů už vyřadili klasické formule a začalo se tlačit víc na mikrotransakce s tím jejich F1 Life. Takže do toho rádoby Test Drivu se investuje vývojový čas namísto toho aby se opravil multiplayer, AI a upgradoval engine, protože je to pořád ten samý vytvořený pro minulou generaci konzolí a už to jde znát.
Proč má být zrovna 2020 nejlepší? Vždyť tohle je jak FIFA. Z velké části jde o aktuální soupisky ne?

Mě tedy zase nejvic bavila 2012. Ale to je proto že já chci jen závodit a všechna ta managerska omáčka kolem mě na závodních hrách posledních let strašně nebaví.
@DEU (16.03.2023 04:43): Stahovat z distribuce 2,5 roku starou hru mi přijde úplně na palici. Ono obecně odstraňování her z nabídky je pošahané a znemožňuje to dalším zájemcům, kteří se třeba dostanou ke hře později, si ji vůbec zahrát. Už se ale nedivím ničemu. :c(
Tak EA dnes stáhlo z prodeje zřejmě nejlepší novodobé formule. Pokud tedy chcete ještě přidat 2020 do své knihovničky, tak bych rychle zamířil do obchodů s klíči než ceny vyletí do nebes.
Požadavky na PC ohledně fungování her uváděné v popisech od vývojářů beru po mnohaletých osobních zkušenostech s velkou rezervou a jsou pro mě užitečný asi jako předpověď počasí na tejden dopředu, ale u této hry potěšilo, když v popisu lhali ohledně OS: píšou tam, že jenom Win10, ale hra přitom maká normálně i na Win7 - nechápu, proč tají, že si to můžou zahrát i lidi na Win7, ale to už je jedno.
A hra jako taková? Já jako fanoušek závodních her mam CDM rád, jejich závodní hry mě až na pár vyjímek vždy potěšily, hlavně po grafický stránce a několikrát jsem CDM chválil, jak dokážou udělat celkem pěknou grafiku hry, která současně slušně FUNGUJE a zahrajem si to i my socky, který nemají na PC za víc jak padesát litrů. U F1 2020 bych řekl grafika hry maká se stejnym nastavenim detailů na stejnym železe líp, než třeba F1 2018 a to je dobře. Na detaily ala odrazy xichtů diváků u tratě na kapotě auta apod. si nepotrpim a vůbec mi nevadí, že F1 2020 vypadá graficky tak nějak stejně jako 10 let stará eFjednička od CDM (jak to kritizujou jiní hráči na netu), mně se líbí i dneska starý racingovky od CDM. To je jako např. hry od Reiza (od SCE po Automobilista), nebo starej dobrej rFactor - pro většinu taky nic moc grafika, ale já si to užívam + fyzika je super, tam mě ježdění obzvlášť baví.
Do 12. dubna na Steamu sleva 70%. Hodně o tom přemýšlím, ale kde na to brát furt čas :))