Hrát staré a dobré simulátory je stále těžší. Když jsem Super EF-2000 (na DH chybí profil) nainstaloval pod Windows Millenium a starý HW, tak i když dám do DVD mechaniky CD s audio tracky, hudba se prostě z CD nepustí. Pod Windows XP funguje i hudba. :)
@mrazikcomp (16.03.2017 13:33): ano. To byla labutí píseň původních DID, v té době už pracujících pro RAGE. Myslím, že už chápu proč máš dojem, že kampaň nebyla dynamická. Podívej se na toto video odkaz v čase 0:03 hráč si vybírá z Mission Roosteru misi. To, že ti kampaňový generátor v Eurofighter Typhoon vygeneroval jen určité mise je pochopitelně jen rozhodnutí enginu hry, která na rozdíl od TAW tyto mise generuje plně dynamicky v závislosti na okamžitých výsledcích ve hře - online. Každopádně tak či onak, kampaň v Eurofighter Typhoon je plně dynamická. Ale chápu, že v původním EF 2000 s dat. TACTCOM je to lepší. Ostatně jsem to vyjádřil ve svém komentáři odkaz
@Rapier (16.03.2017 12:41): mluvime ot om efku od RAGE? protoze tam se museli plnit mise a bez nich se nedalo postoupit dal takze veskera dynamika je k nicemuu kdyz jsi omezen zadanym ukolem , jdu najit placku a naistalovat , na super ef se mi libilo ze sem si prave mohl naplanovat vlastni mise a vlastni cile , to samy pri taw akorat taw prave uz z origosky nejede a 2,30 mi hazi eror tady z tech odkazu nebo mi to avast presune do truhly a nazddar
@Rapier (komentář): pak vysel jeste super EF2000 prave s jeste vylepsenou gafikou akorat tam uz nebyla dynamicka kampan a bylo to pospojovany pribehoyma misema :( ta grafika by obstala celkem slusne i dneska a anrocnost pro dnesni stroje nulanulanic , takze by se to dalo urcite na dalsim jadru zaspamovat cely bojiste technikou a jednotkama :)
Pro instalaci EF 2000 RELOADED je nutné mít původní EF2000 a ten je možné sehnat např. zde odkaz

PS: koupit se bohužel jinde než na EBAY apod. nedá.
Nastal ten pravý čas začít hrát a pokořit kampaň v EF 2000 na TOP GUN obtížnost, při které dle manuálu se všechny zbraňové systémy chovají jako v reálu, zatím co na nižších obtížnostech PRO a Rookie je snížena přesnost enemy zbraní a naopak zvýšena přesnost vašich zbraní.

Po dohrání kampaně v F-22 Total Air War tohle bude tak trochu jako procházka růžovým sadem, protože prostředí v F-22 Total Air War je mnohem víc smrtící v důsledku plně dynamické kampaně, kdy nepřítel na Vás navádí své CAP a Intercept letky online.
No ale i tak co jsem četl bude to výzva a na světě není mnoho pilotů co kampaň pokořilo. :)

Jsou k dispozici dvě možnosti jakou verzi EF 2000 hrát:
a) Super EF-2000 pod 32 bit Windows 7/8/10 což je aktuálně pro mě problém, neboť nemám 32 bit OS ale vše na 64 bit.

b) EF 2000 RELOADED odkaz což je prakticky EF 2000 v2 (tzn. EF 2000 + datadisk TACTCOM + 3 DFX) pod speciální verzi DOSBOXu kde funguje i 3 DFX grafika.
Osobně se mi 3 DFX grafika v EF 2000 líbí ale efekt přídavného spalování je mnohem hezčí v DX verzi Super EF-2000 (což je vlastně také EF 2000 + datadisk TACTCOM ale bez 3DFX).

Je tu někdo kdy by rád tu kampaň odletěl se mnou?

Až v 8 lidech je možno letěl kooperativně celou kampaň, to je obrovská výhoda oproti TAW kde nelze žádnou s dynamických kampaní letět online s někým ale lze v F-22 Total Air War letět mise z kampaní F-22 Air Dominance Fighter a jeho datadisku Red Sea Operation.
@Rapier (03.03.2015 20:22): muj svara dodnes hodnoti Chuck Yeagera jako nejlepsi simulator vsech dob :-)

Jinak fakt lze hrat smysluplne letecke simulatory na androidu???

S tim expertem RPG jsi hodne prestrelil, mozna tak na nektere vykopavky :-) ale na komentar ke Cardhalii se tesim!
@mazar1234 (03.03.2015 16:50): tak Janes USNF 97 jsem vlastnil jako jednu z prvních originálek.
Obecně Janes ATF, USNF, IAF, USAF, WW2 Fighters patří do stejného těsta jako simulátory od DID (no byť ty od DID jsou přeci jen "mírně" komplexnější a min. EF-2000 má propracovanější avioniku i zbraně). Nejsou to "pravé" hardcore letecké simulátory. Je vážně škoda, že dnes už nikdo nedělá něco, co není tak komplikované a komplexní jako např. Falcon BMS nebo DCS World a zároveň to není arkáda jako Hawk.

Vlastně jedna firma dělá přesně ten typ leteckých simulátorů jako byly hry od Janes (pokud pominu hardcore řadu leteckých simulátorů F-15/F-18/Longbow 2). Už brzy je přidám do databáze. Škoda jen, že zmíněná fa. se teď aktuálně soustředí jen na android platformu, protože jejich letecké simulátory sice nemají multiplayer ale jsou poměrně jednoduché na naučení, mají výborné letové modely, dobrou grafiku i na dnešní úroveň a hlavně dynamickou kampaň. Mám na mysli Third Wire Strike Fighters 2 sérii. Doporučuji.

Chuck Yeagers Air Combat jsem hrál u kamaráda na PC, výborná hra.
@Richmond (03.03.2015 16:28): Díky, od experta na RPG je to čest.

BTW možná to trochu zapadlo ale tady je link, kde popisuji jak byla designovaná kampaň v DID leteckých simulátorech http://www.databaze-her.cz/hry/f-22-total-air-war/diskuze/

PS: jak nabírám 100 bodů, přesunu to do sekce zajímavosti. A vůbec komentář k DID F-22 TAW chystám. Neomezím se jen na letecké simulátory, ačkoliv už teď vím, že mě jich na databazeher.cz pěkných pár velmi dobrých chybí, takže tohle nepravím.

Počkej na moji recenzi dungeonu Cardhalia. Chvíli to potrvá, nejprve to musím znovu rozehrát (už po třetí, odešel mě disk na notebooku). Můj první a jediný dungeon, který jsem zatím hrál a totálně mě dostal.
@Richmond (03.03.2015 16:28): No nie som na tom o moc lepsie. Kedysi samozrejme Retaliator (to bola jedna z hier kategorie "som na kazdom existujucom PC"), Red Baron, v skole som sem tam hral aj to Chuck Yeagers Air Combat (ked nebol partak na Dynablaster ci Tuneller) a potom az velmi zabavny a dobre hratelny USNF 97 (dobre sa ovladal aj na klavesnici bez joysticku) ale ten uz asi nebol taky strasne zlozity a realisticky tipujem, kedze som ani nemal manual a netrvalo mi dlho aby som ho vedel v pohode ovladat a hrat.

Knights of the sky som skusal cez Dosbox ale mal som nejake problemy s ovladanim (nejako zle fungovali klavesy ze nestacilo drzat ale muselo sa stale stlacat).

Ziadny komplexny fakt simulator by som hrat nedokazal, resp. nehccelo by sa mi tolko hodin sa iba ucit system a cudliky aby som to dokazal zmysluplne hrat. Navyse Joystick elementarny must have.
@Rapier (komentář): Dlouhej, ale moc pěknej komentář! Já bohužel u letadel skončil dohráním Knights of the Sky, neměl jsem buňky na komplexní simulátory. Takže tiše závidím :)
@Crash (02.03.2015 14:56): Ahoj Crashi :) Ano jsem to já. Tenkrát jsem to vzdal, protože v 3Dfx verzi pod DOSem, kterou jsem rozjel na Voodoo 2 nebylo možné típat screenshoty. Jestli mě ale někdo poradí jak dělat screenshoty ze hry která běží ve full screenu pod DOSem tak to zkusím a deník rozjedu!

Jak vidíš ani ne rok poté co jsem na DJ Old Games rozchodil EF 2000 V 2.0 (s 3DFX) ve speciální verzi DOSBOXu + sepsal návod jak na to, tihle hoši z COMBATSIM.COM co už modovali F-22 TAW a F-22 ADF tak udělali tuto verzi která údajně běží plynule, podporuje HOTASy a dokonce i TRACK IR a vysoké rozlišení a to vše bez dopadu na FPS. Nezkoušel jsem takže nemohu hodnotit. Narazil jsem na to minulý týden taky náhodou.

Docela solidní videa s komentářem z hraní EF 2000 + dat. Taccom pod DOSem a EF 2000 v 2.0 má jeden borec zde http://ef2000tactcom.blogspot.cz/

Tentýž člověk taky natočil videa z F-22 TAW http://f22taw.blogspot.co.uk/
@Rapier (komentář): Pamatuji si to dobře, že asi před 3 roky si chtěl rozjet herní deník na DJ Oldgames z EF 2000, nebo se mýlím a jde o někoho jiného? Tehdy jsem se na to dost těšil. Každopádně díky za odkaz na tu Reloaded verzi, vím že obdobně udělali F-22 ale of EF-2000 jsem nevěděl. To zas bude dilema co hrát... :)