@Fritol (03.10.2023 12:56): Díky za doplnění, já zůstanu pouze u PC.

@Sasakr (03.10.2023 15:32): Váhám, jestli počkat na slevu, nebo koupit za 9.90 CAD. Pokud má hra blíže k Mafii, nebylo by od věci si opět po letech zahrát městskou akci na pohodu. Ale SF mně grafikou vyrazilo dech. Hra z roku 2011 a může směle soupeřit s nejnovějšími tituly. Zde bohužel budu muset použít alternativní metody pořízení.
@DEU (03.10.2023 06:28): Tak když už jsem ten odborník na slovo vzatý. Ano, PL je moje velmi oblíbená hra a za mě tak nějak vrchol 6th gen městských open worldů. Nebude tě trápit ovládání, nebude tě (na PC) urážet grafika, ohromí tě velikost města a pokud jsi na příběhy, přijdeš si na své. Na druhou stranu samotná story je na dva večery a vedlejších aktivit tam není nějak mnoho. Každopádně se SF to nemá smysl srovnávat, mnohem blíž to má k Mafii, jen je to podstatně arkádovější. Za dva, tři dolary rozhodně doporučuju.
@DEU (02.10.2023 17:29): Bohužel. Nebo koupit krabici na konzole, na Xboxu je to tuším zpětně kompatibilní.

Myslim, že remaster a obnovení licenci by se Ubisoftu stopro vyplatilo, ale tak zatím co spousta vydavatelů z remasterů pomalu žije, tak oni je z nějakého důvodu nedělají. Nechápu proč.
Měl bych takovou menší otázku na majitele této hry. Má Uplay verze hry české titulky?
Ačkoliv se mi hra líbila, naprosto souhlasim s timhle názorem z internetu:

"Zprvu docela super hra, která se později mění ve fádnost a stereotyp, kdy jedinou útěchou jsou nová objevující se komereční auta, jako VW, AUDI, ROVER, ALFY, atp. Výzvy a plnění misí jsou po pár levelech nuda. Proč utrácet za drahá auta parkovaná v garáži, když je stejnak nevyužijete, a navíc má člověk možnost se shiftnout do jakéhokoliv vozidla, takže je fakt zbytečné za ty pálky, co člověk tvrdě nastřádá kupovat auta do zblbnutí. Nuda pokračuje a graduje už někdy kolem 4 části. Čím dále člověk v misích postupuje, najednou zjišťuje, jak hra sama o sobě dělá naschvály v chování vozidel a prostředí. První zrada je vozidlo hlavního hrdiny žlutej Chevrolet SS, kterej je v podstatě neuříditlenej a neustále klouže jak sáně a hrabě jako smyslů zbavený, což je opravdu otravné. Draze koupené nitro a zásobníky jsou před soupeři v podstatě k ničemu, jelikož jejich akcelerace či rychlost je stejná jako vaše, byť nitrem topíte jak o život. V jezdecké výzvě pak neustále člověku cpou pod nos AUDI TT a starej se. V 60 kmh člověk dostane smyk a jede tak dlouho, dokud něco nerozstřelí a ztrácí tak čas; je jedno, jestli brzdíte, anebo zaručkujete a necháte tahat přední kola. 4x4 je vám k ničemu, když vozovka je led a na pneumatikách máte zřejmě igelitové pytle. V lepším případě se auto roztancuje jak Harapes a nekončí to jinak, nežli sestřelením okolních předmětů. Auto hrabe jak o život, nebrzdí, klouže jak sáně a chová se naprosto nepříčetně i při nízké rychlosti, kdy pohon 4x4 je k ničemu. Buď ulítne zadek absolutně nepříčetně a nesmyslně, anebo se stočí sám od sebe předek do zdi, hlavně aby řidič nestíhal plnit úkol. Když už se člověk popere i s tímto, zjišťuje, že vozidlo nezatáčí a jeho akční rádius je asi o 80% zkrácen o proti volné jízdě, kde je TT nejlepší vozidlo na blbnutí. Když už se člověk ze všeho vyklouže a vybourá, najednou máte ve hře vozidlo z okolního provozu, které vám odbočí nelogicky do cesty, byť jste rychlejší a opticky tam musíte být dříve nežli ono vozidlo z běžného provozu, anebo se auto jako magnet sápe k dalším vozidlům abyste se nevyhnuli bouračce a vzteky rozmlátili klávesnici. Při pokusu skočit z náklaďáku s plošinou vám tento neustále uhybá o centimetry abyste si rozbili hubu, a když neuhne, auto samo začne zatáčet, anebo tancovat.. Super je mise s Hummerem 3, kdy policistům neujedete i kdybyste se podělali. Když je zlikvidujete pomocí shiftování, najednou se kdesi tusi vynoří další kordon, nemluvě o využívání vedlejších cest, kdy máte 2 sekundy do ujetí a hle- Opět kordon policistů, nehledě na jízdní vlastnosti hummeru, kterej se chová opět jak sáně na ledě... V podstatě veškeré plnění misí je ztíženo tím, že vozidla se chovají tak irelevantně, až to vede k vypnutí hry... Ze zábavy se stává ťukání na čelo, jelikož tak abnormální záseky vozidel a nahrávání protistraně je fakt otravné."

pravda....
Jestli ti nesedí jízdní model, hraj na volantu. Dokonale čitelná arkáda.
Tak nakonec to je skutečně skvost, jen některé challenge obtížnější. Ale honička z Bullitova případu mě totálně dostala a jsem nadšenej. Úžasný...
Chvíli jsem byl nadšenej z mapy, shiftu, fajn hudby a tak podobně, ale začíná se mi to nechutit a mám jen z toho nervy. Co jsem na burnout paradise totálně nesnášel, je stupidní open world během závodů - jezdi si kudy chceš. Zde to nabírá na podobných rozměrech. Prostě me nebaví se učit celé město nazpaměť, abych znal jiné alternativní cesty, protože mě to v 100% zavede někam do prdele.

Ještě k tomu se orientovat v tak hustý dopravě, kdy pořádně drift nejde udělat, protože mi navíc, moje auto pomalej reaguje na pokyny. Jízdní model je fakt strašnej. Aut je hodně, je to hodně o autech, ale kde je nějaká možnost aspoň malého tuningu? Nebo alespoň si měnit barvu auta podle sebe? Taky mi celkem vadí absence dynamickýho počasí. Doufám že tomu jízdnímu modelu přijdu na chu´t....
[přesunuto z komentářů]

Skvělá závodní hra se skvělými auty, soundtrackem a příběhem, a shift ten je úžasnej.

Pro: Auta, příběh, shift, hudba, prostředí

Proti: Někdy trochu obtížné mise
Tak jsem to rozehral a hned wtf moment na zacatek. Vezenska dodavka je rychlejsi nez sportovni mustang. :D
Ach jo, tak jsem se rozhodl že to konečně dohraju a ... nedohraju. Na Windows 10 nefunkční, nikde žádný rozumný řešení, kompabilita nepomáhá... Nepřišel někdo na něco?
Motion blur?! Tohle je právě jedna z mála her, kde můžete jet 400 a obraz bude furt dokonale ostrý, protože tam blur není.
Tak...konečně jsem si zahrál MP. Ne že bych nechtěl dřív, ale zkrátka tam nikdo nebyl. A musím to ohodnotit více než kladně, takže doufám, že se nás odsud pár sejde a trochu poměříme síly.
A jak byste se tvářili na nějakou multiplayer akcičku? O víkendu večer někdy? Aspoň tři lidi abychom byli, co říkáte? :-)
@Sasakr (28.10.2012 22:45): Za mě: nate_logan_1987 (a taky: TheNateLogan - tady mám ale jen Splinter Cella)

Akorát nevím, jak to bude fungovat. Hraji to jak na PC, tak na PS3 a ve výsledku mi ani na jedné verzi nefungují ty jejich achievementy a ve hře nemám odemčené ty bonusové mise, ač na webu jsou odemčené.

PS: Jo, mám dva účty. Uplay neumožňuje jejich sloučení, ani přejmenování. A taky brát jako přezdívku přímo uživatelské jméno je zrůdnost a bezpečnostní díra.
Tak volant definitivně zprovozněn. Nakonec jsem to vyřešil tak, že stisknutí plynu je jako stisk šipky dopředu, u brzdy samozřejmě dozadu. Znamená to, že tedy pedály jsou jen zapnuté nebo vypnuté, ale u téhle hry je to docela fuk. A zatáčení funguje normálně.

Ale mám dotazy, ve hře se nestřídá den a noc a nemění počasí? A zdá se to jen mně nebo generování aut na silnici je zase, znova, tudíž opakovaně pěkně na hov*o jako ve čtyřce? Jako že vidím furt dokola tak 6 aut a pak tu a tam omylem narazím na nějaký jiný?
Nevím, však jsem to hrál jen chvilku.

A volanty hra podporuje, jenže samozřejmě jen pár vyvolených.
Áh to video mě navnadilo. Už to stahuju, jenže díky mému skvělému poskytovateli, který držkuje, když se stahuje před půlnocí, si to zahraju tak na Mikuláše :-(
@Cobot (19.08.2012 17:44): A já si to blbec objednal 2x, protože jsem myslel, že jsem někde udělal chybu. Po hodině mi došel mail a to ke dvou objednávkám :D Na podporu ale psát nebudu, to euro navíc mě nezabije. Každopádně by tam mohli mít nějakou blokovací funkci, aby si nějaký vůl (jako třeba já) neobjednal hru omylem 2x - jako to má třeba Steam. Každopádně tam tu hru stále nemám!!!§

Už tam je, ale koukám že napevno. Takže tu jednu kopii navíc nejspíš nemůžu ani darovat :(
@Paul (14.08.2012 23:04): Tak ono je to v češtině, takže tomu bych snad rozumět měl. Přijde mi to jako taková veselá taškařice. Celá ta zápletka je tak stupidní, až je vtipná. Ale už k vůli těm sedmi euro se to pokusím dohrát:-)
Trojka byla příběhová blbost a guláš. To ve čtyřce měl ten děj větší smysl.
@NateLogan (14.08.2012 23:09): To už je o osobní preferenci, mě to nějak nevadilo. Dost mě bavily dialogy když těch spolujezdců když jsem se někam shiftnul. Hlavně ten voice actor Tannera si to pak vysloveně užíval :-)
@Paul (14.08.2012 23:04): Že se to nebere vážně může někomu tu hru zcela zruinovat, minimálně první tři Drivery byly dost seriózní příběhové hry. Mě osobně to taky nevadí, i když ten příběh je fakt snůška keců.
@Kvasa (14.08.2012 22:24): Bez porozumění dialogů a kontextu to jako blbost může působit, ale jinak je to vtipně napsaná záležitost co se nebere vážně, a shift je gimmick, ale zábavnej. Je to dost krátký, kampaň jsem dohrál během 7-8 hodin, což bylo tak akorát. Ideální délka za těch 7 euro co to stálo, nestihlo mě to začít vůbec nudit.
Tak dohráno, musím pochválit. Dobrá hra, vtipně napsaná, skvěle se to hrálo, závěrečná honička s doprovodem Unkle - Eye for an Eye opravdu výborná. V titulkách Cure taky potěšili.
Určitě nejlepší Driver od jedničky. I ten příběh nakonec nebyl tak úplně mimo jak se zdálo.
Uplay žádný potíže nedělá, aspoň jsem teda žádný nezaznamenal.
@Garion (20.07.2012 21:55): Moje řeč. Steam právě ve většině případů přebírá veškerou režii s účty, CD klíči a dalšími blbostmi na sebe. Že se z nás pak stávají ovce s odporem k ostatním službám, to je věc jiná.
wow, ani jsem nevěděl, že to má splitscreen :)

má PS3 verze narozdíl od dema není žlutá, ale ta grafika je hodně zrnitá:/ to tak má být?

EDIT: lol, tak než do mě vratil kamion tak kokpit byl ok, teď už je žlutý :D
Poslušně hlásím, že v Ubi jsou naprostí techničtí patlalové. Mají bordel v PS3 verzi, PC verze má příliš tmavé stíny (prý špatně funguje HDR), blbne jim cloud sync (ne vždy se tam nahraje nejaktuálnější save, já teď přišel asi o 10 hodin hraní)... A teď to hlavní, kašlou na updatování Steam verze hry, což dělá bordel v multiplayeru, a Driver není jejich první hrou s tímhle problémem

Ach jo. A přitom je to tak dobrá hra.

PS: ENB Mod: http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2756417
Hmmm, zase na druhou stranu je tu stín nehezky tmavý. To by nevadilo, kdyby ten engine uměl pracovat se světly vozidel... Takhle je to docela k naštvání.

Jinak je to ode mne ale největší výtka, což je dobré. Tedy samo sebou mimo toho opuštění seriózní undercover hry.