DREDGE - The Pale Reach

rozšíření

Jedná se o první rozšíření pro oceňovanou nezávislou hru DREDGE, jež kombinovala rybaření s lovecraftovským hororem. Největším přínosem DLC je zcela nová oblast, nacházející se na jihu mapy, přístupná v jakékoliv fázi původní hry. Přidaná vedlejší linka příběhu nabízí zhruba tři hodiny nového obsahu.

V přidaném biomu zavítáte na zamrzlý jih, do krajiny věčné zimy a ledu, ukrývající pod svými ledovci nebezpečné tajemství. Postupně proplouváte neprobádanými oblastmi kolem ostrovů a nacházíte lodní vraky průzkumníků, kteří se vypravili do této země před vámi a neuspěli. Rozšíření přináší nové lodní úpravy, potřebné k přežití mezi ledovci a jedenáctku přidaných rybích nebo krabích úlovků.

Dredge byl pro mě letos překvapením roku. Rybaření s lovecraftovskou atmosférou mě chytlo a z lodi jsem nevystoupil dokud jsem neměl vše hotové a objevené. Proto hned po oznámení v říjnu, že připluje nová expanze jsem věděl, že tohle bude nákup Day one.

Za směšných 142 Kč jsem tento víkend vyrazil do nové zamrzlé oblasti. Nový příběh, protivník, nové překážky a hlavně nové ryby s novými mutacemi. A o zábavu bylo postaráno. Bohužel za nízkou cenu přišla i krátká herní doba. Kdybych nehledal jednu zmutovanou variaci obří chobotnice (tu lze chytit bohužel jen s pomoci náhody) nezabralo by mi celé dobrodružství ani 2 hodiny.

Přesto jsem spokojen a doufám, že další expanze bude klidně dražší ale hlavně ať je delší a větší.