Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 70
Miesto odpovedí na nezodpovedané otázky, otázky nové. Miesto technického odladenia, prehnané lens flare v glitchujúcej grafike. Hrateľnostne veľmi strohé poslíčkovanie v prehnane veľkom a v podstate i prázdnom Starku, ktorý sme už podrobne videli v prvej epizóde. Kvôli policajným hliadkam navyše o to zdĺhavejší presun mestskou štvrťou Propast, aby sa natiahla herná doba...

Tak prečo lepšie hodnotenie ako pri prvej epizóde? (Dal som 65%)
Konečne si hráč zahrá trocha viac za Kiana a poprechádza sa malebnou Arcadiou, preklepne si niekoľko nových i starých postáv a konečne sa nakopne aj nejaký ten dej.
Aby som Zoe nekrivdil, je to stále sympatická postava a jej príbeh nie je nudný, len je fakt umelo naťahovaný príveľkými lokáciami, kde človek vlastne ani občas nevie, čo má robiť, lebo mu to hra nepovie. Rebels je dlhšia ako prvá epizóda a to nielen "vďaka" umelému naťahovaniu policajnými koridormi.

Stále relatívne vysoké hodnotenie? Ja viem, ale mám tú sériu, jej svety a postavy rád. Pokiaľ Vám svet TLJ nič nehovorí, kľudne si odpočítajte 5-10%.

Pro: viac hrania za Kiana, prieskum Arcadie, príbeh sa začína odvíjať

Proti: technické glitche a zastaralosť, prázdny a zbytočne gigantický stark naťahujúci hernú dobu

+10
  • PC 95
Tato hra je jen 2.částí zatím nedokončené hry Dreamfall Chapters, kterých je celkem 5. Bylo by třeba doporučit hráčům, kteří tuto hru neznají a mají zálusk na to si její části stáhnout - zahrát si nejprve Longest Journey a Dreamfall: Longest journey, aby byli v obraze.

Jinak já jsem se směle pustila do této druhé části - Book 2 Dreamfall, natěšená na pokračování. Musím uznat, že mě mile překvapilo, že se od hry nemohu odtrhnout a že se mi tato část líbí ještě o kousíček více, než ta 1. Nemalý podíl na tom sice bude mít můj nový rychlý notebook, kde vše probíhalo svižně a bez záseků, avšak rozhodně to nebylo jen tím. I když se děj dále odehrává pouze střídavě v Arcadii (konkrétně Marcurii) a ve Starku, připadalo mi vše tak nějak akčnější a zajímavější. Kian a Zoe jsou zdá se o něco více probranější a realičtější. Vše začíná být více vyhrocené a vy nevíte komu/čemu vlastně tak úplně věřit. Je tu dost zásadních rozhodnutí, které, když zvolíte rádoby dobře, tak se nemusí moc vyplatit a pak tu máme docela šokující následky. Barutti
Jinak se mi v tomto díle líbí to, že město, kde Zoe žije, se začíná ukazovat v pravém světle a že se rozšiřuje o další lokace kanály. Co mě pořád maličko vadí je, že bych ráda maličko zvýšila obtížnost, jelikož hra potom velice rychle ubíhá. To však není zase až tak nevadí, jelikož atmosféra je úžasná. Jsem zvědavá, jak toto dobrodružství bude pokračovat.

Pro: Bezkonkurenční fantasy atmosféra, střet s realitou, dobrodružství, dobrá hratelnost

Proti: Zatím nic zásadního. Možná by to chtělo více lokací.

+8 +9 −1