Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Znatelné zlepšení oproti první knize. Celkově jsem se bavil, ale pořád to není (a mám neblahé tušení, že ani nebude) úplně to, co bych od Chapters čekal. Některé vedlejší postavy jsou zajímavé, Hana ve Starku, Anna v Arcadii (mimochodem, kdyby měly být Chapters zfilmovány, Anně by vzhledem odpovídala Scarlett Johansson:).

Nejotravnějším asi shledávám aspekt "běž a sežeň něco na..." - rozhodně šlo vymyslet něco elegantnějšího než pobíhat po čtvrti města a hledat blíže nespecifikovaný předmět.
Ti z váš, kteří za sebou již mají další dva bůky - povězte, jak se rovnají téhleté co do délky? A je v nich délka taky z velké části pramenící ze stupidních barikád?
Technicky hrozné, gameplayovo strohé poštárčenie (aspoň hackovanie mohla byť minihra) a príbehovo zamotané a plodí to zas iba samé otázky. I tak mám ale ten svet rád a druhá epizóda sa mi viac páčila za Kiana, keďže za Zoe som sa zas musel plahočiť v tom istom otrasnom pustom meste bez nových lokácii, nehovoriac o tom, že pravidelne som musel nachádzať okľuky, keďže The EYE radi stavajú záterasy preto, aby predĺžili hraciu dobu.
Fakt mám ale pocit, že hodnotenie dávam kvôli tomu, že vidím v postavách a príbehu potenciál a preto, že už to aj bolo dlhšie ako prvá epizóda...
@M.a.t.t. (18.04.2015 10:37): souhlasim, hraju to a nejak si pripadam jako blázen, ale Dreamfall byl skutečně technicky zvládnutější než Chapters.. je to fakt škoda, zatím na mě Chapters v průběhu 2. epizody působí jako bohužel docela jasně nejslabší díl trilogie
Zdravím, víte někdo kolik těch dílů je celkem? (Book 1, 2, 3...?) Nedávno jsem dohrála a přišlo mi to velice snadné.. :-/
@účet smazán (12.04.2015 12:15): Mno, ať dělám co dělám, nedokážu najít cokoliv, v čem by D:TLJ bylo lepší anebo alespoň dobré, ale ok :D ta hra mi přijde hodně, hodně nadhodnocená. D:Ch jistě má svoje chyby, ale zase tak černě bych to neviděl :)
No ta graf./techn. stránka Chapters fakt těžce ubližuje. Otřesný. Animace (ta Kianova pěst, wtf? To neumí zanimovat pohyb, kde se zapojí celé tělo. Když někomu hodlám natáhnout, tak se snad napřáhnu, ne?) a i dabing/dialogy nepřesvědčivý/é (vyjma snad Zöe, Kiana, Bipa). Dreamfall TLJ na tom bylo a je teda lépe. Osobně se mi více zamlouvá hraní v Zöeině univerzu, je tu víc živo, sympatičtější NPC, a i ten story plot je krapet zajímavější. Na nudné, prázdné, roztahané lokace i questy trpí oba světy stejně. Ale Nelu mi zabíjet nemuseli!!!!

A jestli nám v poslední epizodě řeknou, že se Zöe z komatu neprobrala a ani nemůže, a že prožívá jenom další sen, tak se srsly naseru!
Zdravím, máte tuto dvojku někdo staženou z GOG.?? Protože já bych měla mít zadarmo celou hru. Dovolilo mi to stáhnout jedničku a nevím jak stáhnout dvojku, protože na klepnutí "stáhnout" mi to nereaguje.. To jsou furt nějaký problémy s tím GOGem.. :(
Čítajúc diskusné fóra, v ktorých sa hráči rozplývajú, aká úžasná hra je druhá epizóda, som dospel k jasnému záveru, že hardcore fanúšikovia TLJ si zamieňajú pojmy dej a hra. Pretože technická stránka je stále ťažko nezvládnutá, viď miznutie, prekrývanie textúr, nie úplne presvedčivé animácie a pod. Vzhľadom na dlhý časový odstup od prvej epizódy ma to prekvapuje, rovnako ako, že bezprostredne po vydaní znovu nechýbali rôzne bugy, ktoré musel riešiť ďalší patch. Aspoň, že v tých metských lokáciach to už beží ako tak.

Každopádne dejovo je druhá kniha naozaj o dosť zaujímavejšia a vďaka tomu som v druhej polovici takmer úplne rezignoval na niektoré nedostatky, ktoré sa len ťažko vylepšia v ďalších epizódach. Cliffhanger vyložene štýlový. Ale ten gameplay chvíľami... metské lokácie sú pomerne veľké, prázdne, nie je v nich čo robiť a nie je ľahké sa v nich zorientovať. Takže akonáhle hra zadá úplne vágnu nápovedu, čo ďalej, chápem tých, ktorí tým nebudú úplne nadšení. :)
Heh, nemuzu rict ze jsem to pocital, moh jsem hrat tak 5 hodin ale budou v tom nejaky pauzy. Cestina nevim, neni to hra kterou bych dobovolne prolejzal do detailu... ale poslocuhat zprznenosti typu Prista-Viste bylo trochu utrpeni >_>
No, po technicke strance je to porad docela humus, coz doufam ze s tim hodlaji neco delat. Animace jsou obcas olol a hadanky nejsou vzdycky tak docela.. jasne.

Ale jinak to bylo imo vyrazne lepsi jak Book 1.
@účet smazán (11.03.2015 21:17): xD No, asi záleží na perspektivě. Např. nějakej Pajma by za sérii Uncharted dal svůj mrzký život. Zase to, ale nevidí z pohledu Indie znalce, takže těžko posuzovat, ale líbí se mi, jak svůj názor dokážeš podat. Tak upřímě a přesto neprovokativním způsobem :D
@účet smazán (11.03.2015 20:12): Mejnstrým drahá kolegyně. Malinkou hrou od malého indie studia se nikdo zabývat nebude, což je trochu smutné. Kdežto Sony a.....AUNCHARTED bylo odloženo? Tedy, díky za zprávu! Za oba odkady jsem rád. Možná, že ted z DF nebude na průměrnejch mašinách projekce v powerpintu.
Je to veľmi dlhé ćakanie, obzvlášť na epizodický formát. U Telltale to aspoň chápem (nevravím, že to schvaľujem), pretože si nakladajú zbytočne veľa, ale toto je predsa len iná situácia...