@Mirus (14.04.2016 12:48): Tenhle postup je pro Steam a funguje i na Doom II, a myslím že je dost polopatický. Akorát tedy v návodu si za "Master Levels" dosaď Doom II, cesty budou tedy malinko jiné, a kompletně vynech bod 6, ten se Doom II netýká. A na konci do toho (Doom:Autoload) přidáš jen ten první řádek týkající se brutal doomu, ten druhý se týká zase jen Master Levels. Snad jsem na nic nezapomněl.

Edit: Tak bod 6 úplně nepřeskakuj :), ale jen si tam přečti do které složky máš nakopírovat ten brutal doom popisovaný v bodě 7.

Edit 2: Beru zpět, klidně bod 6 přeskoč úplně, já tu cestu píšu i v bodě 7...sorry za zmatky. :)
@Mirus (14.04.2016 18:39): Tým sa ale pripravíš o mnoho parádnych kúskov. Minimálne taký Vile Flesh je ak nie lepší, tak minimálne rovnako dobrý ako moja obľúbená dvojka.
A to nehovorím o mouselooku, bez ktorého si hranie Doomu už ani neviem predstaviť.
@Mirus (14.04.2016 13:42): S portem je to velmi snadne - potrebny WAD soubor pretahnes na EXE soubor portu. Kdybys chtel navod, jak zprovoznit port, napis do PM a ja ti to napisu step by step :-)
A ten Starter Pack je stand alone, rozbalis a jedes.
Asi přešla chuť :-/ složitý, jak barevnej televizor.
Díky za reakci
@Mirus (14.04.2016 12:48): Pokud chceš hrát něco modernějšího, použij port - Steam verze nezkousne modernější mody. Používám GZ Doom.
Pokud bys chtěl přesto použít Steam verzi - nikdy jsem ale takto nehrál - tak mody přidáš s parametrem - Doom.EXE - file XXX.WAD. Nelekej se, Doom bude hlásit, že WAD soubor byl modifikován, tak to potvrď - to je normální.

Zkus třeba Brutal Doom Starter Pack - ten je stand alone.

Info o spouštění WADů - není tam ale počítáno se Steamem.
Na tomto mém blogu je recenzí už dost i s obrázky, určitě si něco vybereš :-)

Hi,
Mám chuť na nějaké to módování.
Pls, nějaké doporučení.
Steam verze.
Co potřebuju ke spuštění / cesta k instalaci /
Děkuji za odezvu.
Diskuzi jsem pročítal, ale nejsem z toho chytrý.
@ViRus (16.02.2016 11:59): Hrál jsem to před týdnem a v pohodě se to dá i na myši. Jako jo, párkrát jsem spadl, většinou na těch rozích, ale chce to být v klidu s sejvnout si to těsně před tím, a bude to OK. Fakt mi to nijak frustrující nepřišlo.
Mno kašlu na to, zkusím to dát i s tou myši, právě jsem v levelu, kde se chodí po těch úzkých zdích, vyzkouším ovládání jen pomocí klv...
Zones of Fear Fix ze 14. 6. 2015 dohráno. Bylo to výtečné. Ale polovina zážitku byl Hard Doom v.7 mod, vizuálně a herně velmi zajímavé.
@ViRus (11.02.2016 14:40): @Tarhiel (11.02.2016 16:46): Build enginovky to mají většinou nastavitelné v setupu hry, ale jak je to s Alieny a Doomy netuším. Doom to myslím neměl co si pamatuji, pročež jsem jej hrál čistě na klávesnici + tam byl nějaký problém s citlivostí myši, nadto nerad hraji na myši hry, kde se nedá rozhlížet i vertikálně:)... tady by bylo možná lepší si na to najít vážně nějaký mód, pokud netrváte na originálu.
@Tarhiel (11.02.2016 16:46): Zkus ten samý postup, popsaný v tom odkazu, co jsme sem dávali já i Garret s tím programem Novert, mohlo by to fungovat i na jiné hry. Akorát musíš samozřejmě editovat příslušný *.conf soubor, který spouštíš s Dosboxem pro tu Alien Trilogy, a ne ten "doom2m.conf", ten tam samozřejmě nenajdeš.
@ViRus (11.02.2016 10:19): Jak, aby nechodila myš ? Myslíš v menu ?
V GZ Doomu - Options - Mouse menu - vypnout Enable mouse in menus. A zapnout Enable mouse aiming. Možná ty názvy z hlavy nepíšu zcela přesně.

Jde nějakým způsobem, asi přes ini soubor, nastavit aby mi nechodila myš, ale jen sloužila k zaměřování a pohledu? Jinak oproti jedničce se dost bavím, je to hukot, jen je dobré si občas uložit :-D
Ha, co to je, ten poslední level??? Tak na to se jdu radši vyspat. :)
@Tarhiel (05.01.2016 23:07): Nejvíce se mi na té Doom moderské scéně líbí, že vzniká tolik různých projektů a každý z nich je svým způsobem jiný. Třeba tady ty tři.
Starter Pack - jakkoliv příliš nepoužívám různé mody, tak na něj jsem netrpělivě čekal, a zatím se mi po dohrání poloviny megawadu potvrzuje že Sgt. Mark umí i level design a tento pack se hraje výborně.

Doomed Space Wars - pokud máš rád Star Wars, tak si jej užiješ - 12 levelová epizoda pro Doom II ve scifi zaměření, velice slušný level design a samozřejmě nový soundtrack který jakoby přímo vypadl od Williamse.

A třeba Bloodstain přináší akčně zaměřenou klasickou Doom hratelnost. Mám projíté demo a hrál se skvěle.

A nebo třeba Doomero chystá totální konverzi Resident Evil na Doom enginu, jsem zvědav co z toho vyleze.

Prostě Doom má více než 20 let a stále žije.

Sgt. Mark má v plánu dělat dokonce indie hru, jak psal na svém Facebooku...

@Tarhiel (07.09.2015 20:07): Mně to vyhovuje náramně. Na mapě (Tab) jsou vidět pěkné fonty, zvolená obtížnost a tak. Má to design starých digitálek :) Tento font jsem už v pár modech viděl, ale furt je to docela raritka. Taky zbraně jsou pěkné. Vždycky mi padnou do oka ty neofiko verze Brutal Doomu. Oproti starší Enhanced Edition docela posun.
@Tarhiel (06.09.2015 18:57): Je součástí té verze Brutal Doom 141 Edition, ale aby se ti zobrazil, musíš do názvu souboru dát nějaké znaky. Nesmí tam být mezera.

Spouštěcí parametr vypadá v mém případě takto:

D2KITANA.WAD BDJ141.PK3 BDCME_DOOM+DOOM2.WAD BrutalDoom-141-hud-GZDoomOnly.PK3 pal_plus.WAD