The Proving Grounds - 32 levels megawad. Je to vytvořeno generátorem, takže architektura žádná. Jen pravoúhlé místnosti a chodby. Mod je v základu z těch obtížnějších, protože málo munice, většina věcí je ukryta v secretech. Protivníci v adekvátním počtu. Výborně se to hraje s Brutal Doom, klasicky jsem dal mý I Am Super Bad. Dá se. Nikde jinde nemají fatality větší smysl. Secretů je hodně a stačí na ně jen obyčejný Use, jako např. ve Wolfenstein 3D.

Struktura průchodu úrovněmi ale nepatří mezi ty snazší, právě naopak. Není designováno na skok. Občas je potřeba sesunout plošinu, aby bylo možno jít dál. Nějaké spínače na jiném místě mapy něco otevřou, nutnost hledat klíče ke dveřím. Mělo by to být fakt hardcore. První mapu jsem úspěšně přešel. Secretů objeveno 25/29. Ve druhé už to asi tak slavné nebude.

Počet nepřátel v mapě je na obtížnost č. 5 několik stovek, 300-400 apod. Hraji to s Brutal Doom verze BRUTALV19EE.PK3, kde to funguje ok. Má i asistující parťáky do akce, ti se vždy někde skrytí nachází.
Taky jsem si hru užil, ačkoliv v levelech jsou úseky notoricky známé z původních her, takže zdánlivě nic nového, ale jejich kombinace dodává nový rozměr hraní a je taky dobré si zkusit hru za oba charaktery.
Ano, je to "reskin" původního Dooma - předělaná grafika, zbraně, nepřátelé... vše po vzoru Dooma 2016. Plus jsou k tomu přibalené tři nové mapy. A navíc je to všechno kompatibilní s originálním enginem, není třeba zDoomů a podobných :)
Hrali ste niekto aj Free Doom? Myslel som, že to je len kopírka pôvodnej hry, ale je to nejaké zmenené.

A na Steame je návod ako tú cenzúru z BFG odstrániť, ale netuším ako to funguje.
@Garret (06.08.2019 15:37): tvl jdu blejt... Ale jo matně si už na to vzpomínám.

Být cenzorem teď, tak se ještě zamyslím jestli výstřely nezvyšují emise skleníkových plynů a neměli by se nahradit něajkým ekologicky přátelštějším foukem.
@PRIVATE MARTIN (05.08.2019 22:05): Já bych dal přednost klasickým Doom a Doom 2 WaDům. Ta nová verze má lékárničky bez červeného kříže, je na nich pilulka, ale hlavně v tajných levelech jsou místo gestapáků klasičtí zombie mani a nejsou tam fašistické textury. Jinak tam změny nejsou, pokud ti tady ty relativní drobnosti nebudou vadit, tak je lze s klidem použít.

@Garret (05.08.2019 22:32): Já jsem si pro odlišení ty WADy z BFG edice přejmenoval, každopádně GZ Doom aspoň u mě detekuje oba typy WADů a ve spouštěcím menu se nabízí možnost spustit BFG edici.
Keby som si hypoteticky chcel zase zahrať klasické DOOMy, je dobrý nápad použiť WADy z BFG Edície? Čítal som, že je tam niečo zcenzurované.