Don't Knock Twice

05.09.2017
17.10.2017

Príbeh hororovej adventúry Don't Knock Twice je zameraný na matku, túžiacu získať naspäť svoju dcéru, ktorú v detstve opustila z dôvodu jej závislosti na drogách. Matka sa snaží zbaviť pocitu viny a zároveň sa pokúša odhaliť pravdu o legende, ktorá hovorí o démonickej čarodejnici. Preto musí preskúmať obrovské sídlo, v ktorom jedno zaklopanie prebudí zo čarodejnicu zo spánku a druhé ju vzkriesi z mŕtvych.

V hre, ktorá sa odohráva z pohľadu prvej osoby môžete manipulovať skoro s každým objektom. Ak budete chcieť nájsť a zachrániť svoju dcéru, je nutné preskúmať všetky zákutia panstva, na ktorom sa nachádzate. Musíte čeliť nebezpečenstvu, hľadať skryté stopy a používať predmety na boj alebo útek.

Hra plne podporuje zariadenia s podporou virtuálnej reality HTC Vive a Oculus Rift.

Poměrně slušná hra s herní dobou kolem 1,5 hodiny, která se podobá filmové stejnojmenné adaptaci.

Klady:
Některé lekačky jsou dobře provedené a level design vás docela dobře nutí se podívat nebo jít tam, kam by jste měli. Hra obsahuje skvělý soundtrack (takové to 3D klepání na dveře) a běží na enginu Unity, takže vypadá dobře a jede svižně. Navíc podporuje VR a HTC, ve kterém je to teprve zážitek.

Zápory:
Slabší příběh, který není zprvu nijak vysvětlen, až v průběhu hry skrze odkazy a knížky, které ne každý rád čte. Některé lekačky jsou sice fajn, ale jiné postrádají na razanci (zvukový efekt, špatný model apod.). Oblast, ve které se hra odehrává, je docela absurdní. Trailer a screeny na steamu docela klamou, ta hra takhle nevypadá ani na ultra. Herní doba 1/2h za cenu momentálně 20€ (ve slevě 10€) je docela přehnanost. Paradoxně jsou tu i vtipné momenty (např. primárně můžete držet v každé ruce jeden aktivní předmět, ale pořád můžete nějak uchopit ještě třetí, nebo si můžete zahrát basket či kulečník).

Závěr:
Osobně oceňuji, že to není bezduchá lekačka, ve které jen utíkáte, schováváte se a nemáte možnost se nijak bránit. Vypadá i zní dobře a dokonce je tam i znát nějaký postup, i když není zrovna ideální. Bohužel to postrádá něco víc, na čem autoři mohli jednoduše zapracovat. Já hru mohu doporučit, ještě s brýlemi je to docela zážitek, ale rozhodně nedoporučuji za plnou cenu bez slevy.
  • XOne 70
Tato hra pro mě nebyla špatná ačkoliv měla v sobě spousty chyb jako například bugů.
Graficky to nebylo zas tak špatný ale stíny byli docela nekvalitní, ovládání bylo dobré.
Hra nemá cutscény takže celý příběh musíte číst přes knihy.
Hra je doopravdy krátká, poprvé jsem jí dohrál za 2 hodiny a podruhé za 15 minut.
A hodně na prd je to že v domě vás příšera nehoní to znamená že jumpscary které ve hře jsou, jsou opakované takže když si hru budete chtít zahrát podruhé už vás nic nevystraší.
Dům je jinak docela pěkný a velký.

Pro: Grafika, spracování příšery, docela kvalitní jumpscary, atmosféra, dům

Proti: Extrémně krátký příběh, příšera vás po domě nehoní, málo jumpscarů, chyby v grafice