Divinity II - Flames of Vengeance

30.07.2010
12.05.2011

rozšíření

Flames of Vengeance je datadisk vyžadující ke svému spuštění původní hru Divinity II: Ego Draconis. FoV přináší v prvé řadě vylepšení původního enginu hry hlavně po grafické stránce, ve druhé řadě pak další obsah, který navazuje tam, kde Ego Draconis končí. Konečně se tak blíže seznámíme s městem Aleroth, nyní pod útokem Damienových vojsk, kde nás čeká přes 35 nových questů a konečný závěr příběhu.

Datadisk umožňuje pokračování z libovolné uložené pozice Ego Draconis a nebo rovnou hru nového obsahu s nově založeným charakterem na 35. levelu.

Vývojáři také vydali kompilaci Divinity II - The Dragon Knight Saga, která obsahuje původní hru Ego Draconis s datadiskem Flames of Vengeance v jednom balení.

Datadisk přidává k ego draconis přesně to co mu chybělo a skvěle doplňuje celou hru. První věc je například to, že se hra odehrává ve velkém městě jménem Aleroth. Musim říct, že absence nějakého většího města mi v ego draconis trochu vadila, protože vždycky mě bavilo procházet velká města.

Další věci jsou například logické hádanky, které doopravdy oživily hraní proti původní hře. Nejde o nic megalomanského, ale vždycky rád vidím ve hrách logické hádanky, které posunují zábavnost o trochu dál a oddalují stereotyp. Rozhodně, ale můžu dragon knight ságu doporučit, protože v kompletu je to jedno z těch lepších rpg, které stojí za zahrání.

Třetí a poslední větší záležitost, která mi udělala v datadisku radost je, že sety se už neskládají asi z 12 kusů, takže jejich složení není až takový problém jako byl ego draconis, kde bez návodu se nějaký silnější kompletní set dal sehnat jen velice těžko.

Pokud bych měl hodnotit kompletní dragon knight ságu tak by mé hodnocení bylo minimálně 90%, ale jednotlivě datadisku chybí to, co měla plná hra a naopak.

Pro: velké město, logické hádanky

Proti: minimum hraní ve formě draka

Skvelý, fantastický datadisk, ktorého jediný neduh je opäť tá nešťastná dračia forma. Vďaka bohu, z 10 hodinového gameplayu, človek strávi v tejto forme tak maximálne 30 minút. Tým pádom je gameplay zameraný viac na oblasti, v ktorých je Larian naozaj dobrý. Kvalita dialógov a textov je bezkonkurenčná. Texty sú zmeska čierneho humoru, metafor a referencií na množstvo spisovateľov, seriálov či filmov. Divinity séria je jedna z malá, ktorá ma dokázala často-krát aj rozosmiať.

Okrem toho, soundtrack je opäť vyrobený Kirillom Pokrovským a je absolútne fenomenálny. Toto je bez preháňania jeden z najlepších herných soundtrackov čo som počul. To spoločne s dialógmi by malo stačiť ako dôvod túto hru a sériu minimálne vyskúšať každým, kto má aspoň trochu rád RPG alebo Action Adventure žáner.