Hoj mam v tom trochu hokej. Divinity 2: DKS je kompilace zakladni hry + datadisku na kterou existuje od Mrazika čeština. Poridil jsem si no GOG Divinity 2: Developer's Cut a neni mi jasne jestli na tuto verzi bude čeština fungovat? Ma s tim nekdo zkusenosti?
@Arcee (19.10.2013 18:12): Raději developer. Když jsem hrál naposled, tak se mi neotevřely jedny důležité dveře. Kdybych neměl konzoli, tak bych nemohl nic dělat. S ní jsem mohl normálně pokračovat.
Koupil jsem na Steamu verzi Dragon Knight saga a v menu je "New Game - Ego Draconnis" a "New Game - Flames of Vengeance". Původní hru jsem nehrál, co mám dát? Tady se píše, že datadisk navazuje na původní hru, takže mám nejprve projet Ego Draconnis?
Včil jsem od toho objevil free trial na OnLive, prubnul jsem to, zasmál jsem se jako už dlouho ne, a přepadla mě neskutečná chuť si tu ságu koupit znovu (původně přes Steam, na konci Ego Draconis super damage bug, prodáno). Myslíte, že se to přes ten OnLive vyplatí? Jakože, kupoval už tu přes to někdo něco? Se toho trochu bojím. Nejradši bych krabici, ale to pořádně nevím, kde hledat. :/
Parádní a upřímnej status update larianu

Na gamescomu ukážou novou hru.

"dude, we want to do cool stuff, without having to worry about the cash. Instead they say how they’re optimizing their business processes and work flow so that yadadadiyadadiyadadi and we definitely aren’t looking for money but we yadadadiyadadiyadadi. Blah."

:D skvělej šéf firmy
Dohráno. Ani jsem nečekal, že jsem takový kousek před koncem a "trošku" mne překvapil závěr příběhu. Abych celou taškařicí vskřísil Ygernu a zase ji zabil, čímž se vše vrátilo k původnímu stavu... no, aspoň, že se vrátil Divine... Ale stejně jsem tak nějak čekal, že si to rozdám na férovku s Damienem... :-( Ale celkově, jak ED samotné, tak FoV či DKS, naprostá spokojenost! Opravdu doporučuju komukoliv, je to perfektní! .-)
Jo, přesně ty questy, přišlo mi to jako výborný (a zábavný) nápad.

No, pokud bych vycházel z FAQu k ED, tak by užitečných skillů asi bylo víc, avšak zřejmě byly původně mimo balanc, a tak je do DKS oslabili - a to pořádně. Takový magic blast (který jsem původně zvyšoval) je oslabený asi 8x apod. Ve výsledku používám tak akorát magic missiles, firewall a základní léčení (s podporou destruction a mana efficiency), přičemž jsem se ke konci ED (trapně) vrátil k luku z prvního hraní a explosive arrows na větší množství nepřátel. Vzhledem k používání luku nemá smysl investovat do zbraňových talentů a vzhledem k masování magic missiles nemá smysl vrážet body do vylepšování luku mimo explosive arrows... (protože s ním mimo kouzlení stejně střílím jen na dorážku - pokud si na to vůbec vzpomenu).

No, zřejmě jsem si vybral nějakou hodně skillově nenáročnou cestu... :-) - zvláště, když mi dragonmage set přidává 5 k mana eficiency, firewall a destruction... :-) Ve výsledku to tedy asi bude tím používáním luku, protože si pamatuju u prvního hraní ED za lučištníka jsem (před koncem ED) také neměl až tak moc do čeho vrážet. Dobře, že je to snad jen výjimka... :-)
Falagar: Osobně preferuji víc přebytek než nedostatek. A když jsem hrál za bojovníka, tak jsem měl na konci hry nadbytečných 15 bodů, které jsem investoval do vyvolávání démona, i když jsem ho moc nepotřeboval. Mé dovednosti - vysátí života, krvácení, regenerace, vyhnutí, dvě zbraně, čtení mysli, moudrost, páčení zámků a břemeno. To je jich za mága užitečných mnohem méně? (Plánuji ho na druhou hru)

A když mluvíš o akademii, tak myslíš questy s tou speciální helmou?
Hra se rozjíždí perfektně, spousta chytlavých úkolů (přičemž řešení některých z nich např. v akademii mne vážně hodně bavilo). Akorát mi to přijde z jednoho pohledu příliš jednoduché/nevyvážené - a to množstvím skill bodů, které se zde získávají za každý druhý quest. Nezkoušel jsem zatím, jak to vypadá rozehrát hru rovnou z datadisku, ale pokud hrajete od začátku jako já, tak už to trochu bije do očí. V ED jsem dokázal najít (po dlouhém a pečlivém hledání) celkem cca dvojnásobek levelu skill bodů. V datadiskové části jich mám zatím víc jak trojnásobek. 45 lvl a 137 bodů? WTF? Z ED jsem si přinesl 38. lvl a nejsilnější armor set - Ulthrigův - přidávající 1 k vybraným skillům. Zde dávají sety +5 k vybraným skillům. Když jsem si vybral dle svého zaměření (set dračích mágů) a vynuloval si rozdělení skillů (protože set přidává tam, kde už jsem to měl na maximu) zbylo mi 40 skill bodů bez využití (což jsou skoro tři kompletně vylepšené dovednosti) - a ano, už mám na maximu dovednosti jako Wisdom nebo Mindreading, které jsem dříve řešil jen pomocí bonusů z ekvipu...