Distrust

23.08.2017
24.08.2018
16.11.2018
16.07.2019

Po páde helikoptéry nad arktickou základňou sú dvaja hlavní hrdinovia nútení bojovať o svoje životy. Avšak niečo sa začne pohrávať s ich zmyslami pre realitu. Prepínaním medzi nimi môžte zistiť čo je pravda a čo nie je. Budete musieť hľadať jedlo, suroviny, udržiavať sa v teple a spať. V spánku na Vás zasa môže zaútočiť mimozemská bytosť, ktorá zmení vaše vnímanie. Preto je nutné overiť si čo sa práve deje druhým párom očí.

V hre nejde len o prežitie. Okrem iného musíte plniť aj príbehové misie. Náhodným generovaním mapy si nikdy nemôžte byť istý, čo v arktickej základne nájdete... alebo čo nájde vás. Dobrodružstvo ovplyvňuje aj výber postáv, ktorých je rovno 15 a každá z nich ma svoje unikátne schopnosti.

Hra je inšpirovaná filmom "The Thing" od Johna Carpentera.

Tahle hra působí na první pohled super. Ale pouze jen na první pohled. Ve chvíli, kdy se do hry zaberete, zjistíte, že jí něco chybí – chybí ji hloubka a člověk má pocit, že stále něco vrže a nesedí. A když přece jen tohle překousnete a hře věnujete svůj čas – ona se vám odvděčí pádem. Poprvé, podruhé …počtem uložení jsem se přiblížil sérii Commandos – a pamětníci vědí, že tam se s quick save a quick load nešetřilo. U Distrust to ale rozhodně není ve prospěch zážitku. Hru přesto zdobí povedená, i když mnohokrát viděná zápletka a k hutné atmosféře přispívá i skvělá zvuková kulisa. Na druhou stranu – hudbu pak radím vypnout dřív, než se ohraje a začne štvát.

Na tuhle hru jsem se podle popisku poměrně dost těšil ale bohužel výsledek je daleko za očekáváním. Myslím, že i sami autoři musí cítit, že tohle převedení jejich nápadů do reality se tak docela nepovedlo. Pokud jste fanoušci žánru a hru už vlastníte, klidně jí nějaký ten čas věnujte, ostatním doporučuju šáhnout po povedenějších zástupcích žánru.